Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 08:11, 25 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Okolice altany:
Jedna thunbergia już obrosła mały obelisk, teraz czekam na więcej kwiatów. Druga też już się wspina, nie wiem czemu z tą idzie tak powoli.



Wykonałem nowe wiszące doniczki i zakupiłem zielone rośliny które ładnie zwisają Na łacie altany przybiłem gwoździe i zaplotłem kratkę dla powojnika.

paradas 08:12, 25 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Kanny super rosną, roślina doniczkowa którą dostałem na urodziny w tamtym roku. Miała jeden kwiat który się urwał przy transporcie i teraz mogę cieszyć oko prezentem. Nie wiem jak się nazywa. Jeśli ktoś zna to proszę o nazwę.

paradas 08:13, 25 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Z nowej rabaty.
Jedna z 3 ostróżek pięknie kwitnie. Tylko trochę jest krzywa, chyba muszę podwiązać. Nie wiem czemu pozostałe 2 stoją w miejscu. Jeżówka jednak przezimowała, obawiałem się o nią. Pięknie kwitnie. W tle nowo zakupiona roślina. Nie pamiętam nazwy. Fasole ozdobne posiałem przy ogrodzeniu. Bardzo szybko rosną. Mam nadzieję na zasłonę ogrodzenia.


ElzbietaFranka 13:07, 25 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Fasola ogrodowa rzeczywiście szybko rośnie ale nie daj Bóg zrywać pędy z siatki po tej fasoli. Jak chcesz osłonić na stałe siatkę polecam winobluszcz lub bluszcz zimozielony ten rośnie latem i nie traci liści.

Rób powoli z przemyśleniem nie napalaj się.
Odnośnie róż napisałam na moim wątku.

W pierwszym momencie myślałam że to naparstnica a nie ostróżka przywiaz do jakiegoś patyka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 17:01, 25 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Roślinka to Gloksynia. Można się nią cieszyć wiele sezonów przy odpowiedniej pielęgnacji. Fajnie że trafiłeś na Ogrodowisko teraz kiedy tworzysz ogród. Ja trafiłam pare lat za późno. Oj ile kasy zmarnowałam i roboty. Masz szanse nie popełnić wielu błędów Pytaj ile się da Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
paradas 11:52, 26 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
ElzbietaFranka zobaczymy jak z tą fasolą, myślałem o winobluszczu. Pełno tego u mojej babci na działce, muszę poczytać jak pobrać sczepki czy coś Dzięki.

malgorzata_szewczyk Dzięki za nazwę i rady Czasami za bardzo upieram się nad wymyślonymi nasadzeniami ale chętnie korzystam z waszych rad, są dla mnie bezcenne

O i właśnie wpadł pomysł. Chciałbym za pergolą z wisterią postawić kratkę na pnącza żeby zasłonić blaszak. Nie wiem czy ma być tylko zielone tło czy coś kwitnącego bo myślę nad nasadzeniami roślinami przy garażu i tujach (takie L, dużą tuje widać resztę muszę dosadzić) żeby zrobić kawałek trawnika i ustawić tam leżaki. Rabatę "francuską" chyba przeniosę.



Co myślicie? Jakie pnącze wybrać? Coś kwitnącego czy zielonego? Słońce będzie tam cały czas + blaszak. Czyli trochę piekło. Bluszcz chyba sobie odpuszczę. Widziałem winorośl pachnąca w ogrodzie botanicznym, fajnie to wyglądało.

anabuko1 11:55, 26 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
paradas napisał(a)
Okolice altany:
Jedna thunbergia już obrosła mały obelisk, teraz czekam na więcej kwiatów. Druga też już się wspina, nie wiem czemu z tą idzie tak powoli.



Wykonałem nowe wiszące doniczki i zakupiłem zielone rośliny które ładnie zwisają Na łacie altany przybiłem gwoździe i zaplotłem kratkę dla powojnika.


Czarna surfinia ??
Jeszcze takiej nie widzialam.
ale superowo zaplotłeś kratkę dla powojnika.
A jaka tam odmianę dałeś ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kamil_kluczbork 09:26, 27 cze 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Surfinia wygląda nieźle, równiez pierwszy raz widzę tak ciemną odmianę .

____________________
Ogród Kamila z Kluczborka
hankaandrus_44 10:23, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Odnośnie roślin przy blaszaku. ja zaryzykowałabym winorośl właściwą. Fakt więcej przy niej pracy i w zimie "goły efekt" ale za to.. owoce jakie! Odnośnie Eden Rose odpowiedziałam u siebie.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
beata_m 12:15, 27 cze 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
hej hej i ja wpadam z rewizytą co się rzuca w oczy to to, że masz dobre pomysły i bardzo fajnie technicznie je realizujesz jestem pod wrażeniem wykonania i ile Ty masz miejsca ... zazdroszczę można się wyżyć ogrodowo
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies