Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 12:53, 27 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
anabuko1 Aniu, na te surfinie zachorowałem rok temu Powojnik to błękitny anioł, nawet pączki już ma Szkoda że 2 łata stoi pusta

kamil_kluczbork a to dziwne, ja je widzę w każdym ogrodniczym Polecam, te gwieździste (fiolet z białymi plamkami) zawsze mi padają

hankaandrus_44 dziękuję! Czemu nie, chciałem gdzieś winogrono mieć. Za odpowiedź także dziękuję i idę zajrzeć

beata_m Dzięki! Z tym miejscem to chyba zły pomysł dla takiego amatora jak ja, tyle pomysłów a nie wiem jak się za to zabrać i czy dobrze robię

Wybaczcie wszyscy ale walczę z chwastami, nie uciekajcie na ich widok
Z złych wiadomości, wczoraj podlewałem ogród i wężem ogołociłem jeżówkę...
sylwia_slomc... 16:05, 27 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Podglądam co tam tworzysz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 17:14, 27 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Jeśli chcesz nasadzenia robić przed pnączami to wybierz raczej zielone bo tło będzie wtedy lepsze.Jeśli zdecydujesz że tylko pnącze to wybór jest ogromny.
Winogrono na słońcu to bardzo dobry pomysł dojrzeją a owoce będą słodziutkie.
Tylko wtedy nasadzeń zbyt gęstych nie zrobisz bo dojście potrzebne
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kindzia 20:20, 01 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pięknie przymocowałeś sznurek dla powojnika. Równiusieńko, lubię tak Rośliny jeszcze ne widać, a ozdoba już jest.

O różach u mnie.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 23:12, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Przygnij gałązkę do ziemi albo kilka ukorzeni się bluszcz wiosna odegnij i będziesz miał sadzonki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paradas 08:17, 02 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Sylwia a no, robi się. Aż za dużo Muszę sobie na cel postawić ogarnianie rabaty jednej po drugiej bo na te chwasty nie umiem patrzeć a ciągle biegam od jednej do drugiej zamiast doprowadzić jedną do porządku

Małgosiu dzięki, tylko obawiam się że winogrono nie zrobi mi takiej gęstej ściany

Kasiu dzięki No czekam aż urośnie, drugi się zbiera w doniczce. Myślałem nad Rubensem, jednak za różowo by było jeśli chcę New dawn/Eden rose na łuku obok. O różach biegnę poczytać

Elu dzięki! Z tym może być problem bo ciocia się wyprowadza z miejsca gdzie rośnie winobluszcz. Na nowym też rośnie ale tam jest plac budowy więc mogę się zdziwić wiosną. Pomyślę, poczytam czy można jakoś inaczej wykombinować
paradas 08:18, 02 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Zdjęcie lilii po deszczu Ta pod nią (logo trochę zasłania) jest jakaś dziwna, może przez to że była przesadzana. Ściółkuję trocinami, zrębkami i korą. Moja kuzynka ma "mini" tartak więc mam tego bardzo dużo, korę z worków chyba rozsypię na te całe trociny jak już rabata będzie gotowa w całości.



I kłącze(?) piwonii które kupiłem wraz z cebulkami lili które mi przyszły bardzo późno. Czy ta piwonia ma pączek kwiatowy? Czy ona jeszcze zakwitnie czy nie rozwinie się ten pączek? Sadzona była jakieś 2/3 tygodnie temu.



gogo 14:24, 02 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Damianie
Fajnie tak oglądać powstawanie ogrodu, masz dobre pomysły, które od razu realizujesz.
Za jakiś czas, jak wszystko się rozrośnie, będzie jeszcze ładniej.
Super Ci wyszło oplecenie słupka sznurkiem, pomysł wart odgapienia u mnie, też dla powojnika.
Czarne surfinie z thunbergią kapitalne
Pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kindzia 18:21, 02 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
New Dawn zagłuszy każdego powojnika, to potworzasta róża

Piwonia nie zakwitnie. To bylinowa piwonia? Jeżeli bylinowa to pamiętaj, że je się sadzi bardzo płytko. Kłącze ma być przysypane tylko 3 cm.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 06:00, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
paradas napisał(a)
Kanny super rosną, roślina doniczkowa którą dostałem na urodziny w tamtym roku. Miała jeden kwiat który się urwał przy transporcie i teraz mogę cieszyć oko prezentem. Nie wiem jak się nazywa. Jeśli ktoś zna to proszę o nazwę.



Super nasadzenia a sznurek i ja podziwiam, jak uplotłeś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies