Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 10:03, 14 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Metamorfoza ogródka owocowego.
Latem tamtego roku przygotowywałem teren pod owocowe, dziadek wyrównywał działkę wszystkim czym się dało. Tyle śmieci wykopałem z tego zakątka:



Wiosną posadziłem wszystkie krzewy owocowe:



Teraz wygląda to tak, mama majstrowała przy ogródku i sobie zrobiła kolejną grządkę z desek na truskawki. Bez mojej wiedzy ale niech już jest



Na poprzedniej stronie zdjęcia roślin, nie zauważyłem że to ostatni post
ElzbietaFranka 11:33, 14 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
paradas napisał(a)
Trochę zdjęć, nie ma co oglądać ale niech się pamiętnik tworzy

Kanny przy altanie, fasole ozdobne przy ogrodzeniu.



Czarna surfinia z nasionkowymi tunbergiami, mam nadzieję na fajny kontrast.
Porozdawałem 3/4 sadzonek tunbergi bo miałem ich za dużo. Nauczka na następny rok




Surfinia piekna aby nie bylo tak czarno trzeba ja sadzic w kontrascie z kazdym innym kolorem ale ostrym wtydy uwidacznia sie jej piekno.

Jezeli chodzi o kanny nie wiem kiedy kupowales czy juz wczesniej byly u ciebie. Aby zdazyly zakwitnac w ogrodzie trzeba je wczesniej posadzi w domu do donic w marcu.

Co posadziles pod debem czy to derenie? Jezeli tak to bardzo szybko sie rozrastaja w tym roku nie, ale w trzyszlym trzeba ciac aby nabraly masy zagescily sie.
Czepiam sie, ale chce pomoc jaka jest srednica tego kregu? Wg mnie jezeli to derenie to za duzo ich tam jest i za blisko pnia debu. Dab ma dosyc sporawe korzenie, wsadz krzaki ok 0,5 metra od kraweznika.
Zobacz w necie jaka jest docelowa wielkosc tyvh krzakow.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
paradas 12:10, 14 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dziękuję bardzo za wskazówki, bardzo to sobie cenię. Nie myślę o tym jako o czepianiu się
To są Hortensje bukietowe, anabelki. Hmm, średnica to może 3,5 metra.
Przez te upały i zakazy podlewania w mojej wsi są bardzo osłabione Przy kostce brukowej chcę posadzić cebule wiosenne żeby jakoś uzupełnić okrąg wiosną. Dąb jest przed głównym wejściem więc będzie ładny widok po wyjściu z domu
Kanny mam od sąsiadki, nie pytałem czy wsadza je najpierw do donic a bardzo fajnie jej kwitną. Ale fakt są dużo większe niż moje
Mam nadzieję na soczysty pomarańcz tunbergii z "ciemnym" oczkiem. W mojej głowie fajnie to wyglądało nad czarnymi surfiniami.
zszywka 21:57, 14 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Fajnie działasz a mama służy z pomocą
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Katkak 19:14, 17 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Hej Damian, wpadam z rewizytą. Póki co na szubko i po łebkach, ale już widzę dwie cechy wspólne - brązowy blaszak i miłość do hortensji.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kindzia 20:52, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dobrze, że robisz zdjęcia jak wszystko powstaje. Potem można porównać i radość wtedy jest ogromna

Cudne te surfinie!!!

Kiedyś miałam kanny. Zawsze sadziłam w maju do gruntu i zawsze kwitły
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
anabuko1 09:28, 18 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Fajna jest taka kronika ogrodowa od początku.
Ja niestety tych początkowych prawie nie mam.
A szkoda.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 11:59, 19 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Warzywnik się powiększył, ja bardzo doceniam każdą pomoc w ogrodniczkowaniu
Pokazałam , gdzie drzwi planuję w szklarni
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
paradas 07:20, 25 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
zszywka a no, czasem nie doceniam tego

Katkak dzięki, jakieś pomysły na blaszak? Czy taki Ci się podoba? Dzięki za odpowiedź w Twoim wątku

Kindzia właśnie z tych najwcześniejszych momentów nie mam zdjęć Za późno znalazłem ogrodowisko Zobaczymy jak będą rosnąć, nie ukrywam że zależy mi bardziej na "żywopłocie" z kann aby zasłonić altankę

Agania Zaraz wpadam Trochę późno no ale może więcej zdjęć będzie
paradas 08:10, 25 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Trochę zdjęć.

Bratki z przodu domu już straciły swój urok i postanowiłem zmienić kompozycję. Trochę się obawiałem połączenia bieli z białym ale nawet dobrze to wygląda. Straciły swój "kulisty" pokrój ale mam nadzieję że znowu go przybiorą w większej donicy



Pelargonia która przezimowała z tamtego roku, szkoda mi było wyrzucać i kupować nowe. Te z wcześniejszych postów padły. No ale za wcześnie chyba na nie było. Przeniosłem bananowca (zdjęcia z wątku Bananowiec) do półcienia i zasiliłem gnojówką z pokrzyw. Myślałem że nic z niego nie będzie a jednak wystartował. Bardzo się z tego cieszę

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies