Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 15:53, 04 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81574
Opisałam się i mi zżarło
Remont balkonu zakończony, dziś sprayem potraktowałam skrzynki te które udało się odzyskać i nadawały się do dalszego użytku( co maja na wysypisku planetę zaśmiecać)zostało mi jeszcze dwie drewniane donice pomalować i gotowe. Ziemię wymieszałam z dobrociami od Agusi (buziak ogromny)perlit, hydrożel i dołożyłam jeszcze piasku, może teraz będzie lepiej Choc patrząc na dzisiejszą temp na balkonie mam mieszane uczucia. Jeszcze się upały nie zaczęły, a u mnie 35 stopni

W ogrodzie wczoraj warzywnik pierwszy poszedł na tapetę, ogarnięty z grubsza, zostało mi tylko rządki oplewić w wolnej chwili, kiedyś pokażę mój niezbędnik do warzywnika Potem połowa rabaty zaperzonej oplewiona i nawłocie też powyrywane. Sporo udało się z korzeniem, ale dużo jeszcze w ziemi zostało. Dziś w planach mam dokończyć Jagody kamczackie pozbierałam i truskawki pierwsze i ledwo do domu się dowlokłam bo już bolało wszystko

Emuś skończył koszenie ogrodu, prawdę powiedziawszy pasowałoby od nowa zaczynać, ale wcześniej musi pokosić granice.
Synuś pomalował wóz na wrzosowisku i taczkę nie będą gniły
Róże maja fajnie pączków zawiązane będzie pokaz

Sprawdziłam, na mszyce świerkową niestety muchozol nie zadziałał, chyba za bardzo wiało, tak że nie uniknę oprysku niestety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:54, 04 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81574
AgataM napisał(a)


Jestem tego samego zdania.

Fajnie, że jest więcej osób, które takie mają podejście do ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgataM 16:12, 04 cze 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
sylwia_slomczewska napisał(a)

Fajnie, że jest więcej osób, które takie mają podejście do ogrodu


Widzisz jaką macie bogatą i wyjątkową osobowość? Ogród to pokazuje.....
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Waclaw 20:06, 04 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Opisałam się i mi zżarło
Remont balkonu zakończony, dziś sprayem potraktowałam skrzynki te które udało się odzyskać i nadawały się do dalszego użytku( co maja na wysypisku planetę zaśmiecać)zostało mi jeszcze dwie drewniane donice pomalować i gotowe. Ziemię wymieszałam z dobrociami od Agusi (buziak ogromny)perlit, hydrożel i dołożyłam jeszcze piasku, może teraz będzie lepiej Choc patrząc na dzisiejszą temp na balkonie mam mieszane uczucia. Jeszcze się upały nie zaczęły, a u mnie 35 stopni

W ogrodzie wczoraj warzywnik pierwszy poszedł na tapetę, ogarnięty z grubsza, zostało mi tylko rządki oplewić w wolnej chwili, kiedyś pokażę mój niezbędnik do warzywnika Potem połowa rabaty zaperzonej oplewiona i nawłocie też powyrywane. Sporo udało się z korzeniem, ale dużo jeszcze w ziemi zostało. Dziś w planach mam dokończyć Jagody kamczackie pozbierałam i truskawki pierwsze i ledwo do domu się dowlokłam bo już bolało wszystko

Emuś skończył koszenie ogrodu, prawdę powiedziawszy pasowałoby od nowa zaczynać, ale wcześniej musi pokosić granice.
Synuś pomalował wóz na wrzosowisku i taczkę nie będą gniły
Róże maja fajnie pączków zawiązane będzie pokaz

Sprawdziłam, na mszyce świerkową niestety muchozol nie zadziałał, chyba za bardzo wiało, tak że nie uniknę oprysku niestety

Ależ Ty zasuwasz! Podziwiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 20:35, 04 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81574
AgataM napisał(a)


Widzisz jaką macie bogatą i wyjątkową osobowość? Ogród to pokazuje.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:43, 04 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81574
Waclaw napisał(a)

Ależ Ty zasuwasz! Podziwiam

Skończyłam plewić perz i nawłoć z rabaty jupii i ufff
Emuś pięć ducek kopiatych chwastu wyniósł, tak porosło nim do niej dotarłam
Aga widziała jakie było zrośnięte.




Posadziłam rośliny na balkonie......no nie ma we mnie za grosz konsekwencji. Miało być mocno ograniczone roślinnie, a już nie jest i jak to u mnie napakowane na maksa
Jest lawenda(!!!) smagliczka skalna, dąbrówka moja niezawodna, czyściec wielkokwiatowy, szałwie, jeżówki, astry, ciemiernik, firletka orlik i jeszcze na pewno coś dojdzie np. miscant jakiś i chyba rojniki. Co z tego przeżyje to zostanie W planach mam jeszcze dosadzenie cebulowych jesienią


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 13:34, 05 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sylwia, czy łubiny powinny się same odradzać wiosną? Głupie pytanie ale żadne łubin posadzony w zeszłym roku nie przezimował i nie mam nic a tak mi się marzyły....
a może trzeba je co roku wysiewać?
dzięki!
____________________
Waclaw 15:49, 05 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Skończyłam plewić perz i nawłoć z rabaty jupii i ufff
Emuś pięć ducek kopiatych chwastu wyniósł, tak porosło nim do niej dotarłam
Aga widziała jakie było zrośnięte.




Posadziłam rośliny na balkonie......no nie ma we mnie za grosz konsekwencji. Miało być mocno ograniczone roślinnie, a już nie jest i jak to u mnie napakowane na maksa
Jest lawenda(!!!) smagliczka skalna, dąbrówka moja niezawodna, czyściec wielkokwiatowy, szałwie, jeżówki, astry, ciemiernik, firletka orlik i jeszcze na pewno coś dojdzie np. miscant jakiś i chyba rojniki. Co z tego przeżyje to zostanie W planach mam jeszcze dosadzenie cebulowych jesienią

[/quote

Nasadzenia obfite
Mówiłaś, że lawendy nie lubisz a jednak podejmujesz próbę? Ja mam to samo: sadzę jednak się nie udają. Myślę, że za jakiś czas znowu posadzę bo ja lubię.
Jeśli posadzisz cebulowe do skrzynek to pomyśl o zadołowaniu. Kiedyś zostawiłem cebulowe w misie i w zimie zmarzły. Teraz dołuję.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 16:26, 05 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81574
effka napisał(a)
Sylwia, czy łubiny powinny się same odradzać wiosną? Głupie pytanie ale żadne łubin posadzony w zeszłym roku nie przezimował i nie mam nic a tak mi się marzyły....
a może trzeba je co roku wysiewać?
dzięki!

Powinny się odradzać pod warunkiem, że nie posadziła świat łubinu jednorocznego. Szkoda, że nie zapytałaś początkiem tygodnia bo wyplewiłam sporo siewek z placyku pod bacówkę. Najmocniejsze poszły w łąkę teraz nie odszukamy bo bym Ci wysłała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:41, 05 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81574
Waclaw napisał(a)

No nie lubię, ale w tych temperaturach nic mi na balkonie przetrwać nie może to próba z lawendą jest. Dziś dokupiłem niebieskie srebrny i jeszcze dwie doniczki wiszące z kompozycjami biało niebieskimi, bakopa i coś na A. I powiem Ci, że chciałam się konsekwentnie utrzymać w kolorach, ale coś mi nie leży coś mi nie gra to nie moje barwy...choć jak lawendą zakwitnie to będzie pasować, ale....niebieski lubię w zestawieniu z żółtym, z białym to tak spokojnie jak na galowo....chyba nie dla mnie.

Może mi się opatrzy i przywyknę...

Doniczki bym wolała w brzmieniu, ale nie było

Ptaszek w doniczce będzie miał gniazdko jak mu ówiję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies