Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Gruszka_na_w... 16:42, 16 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Owoce jarzębiny też mają tę nutkę cierpkości. Zamrażanie owoców ją niweluje.
Owoce aronii nie puszczają tak łatwo soku pod wpływem cukru (tak jak inne: np. truskawki, wiśnie). Lepiej po przemrożeniu użyć sokownika lub je lekko zmiksować i dopiero zasypywać cukrem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 16:44, 16 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Kwaskowato-słodki (w zależności od zużytego cukru) z lekką nutką goryczki, co ja akurat lubię
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 18:55, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Przeglądając wątek dot roślin rosnących na łące nawet pojedyncze sztuki wyglądają super.
Byłam nad morzem i mam już zboczenie, bardzo żałuję,że nie zebrałam chociażby nasion z traw lub roślin których u nas nie widziałam.
Były ładne rośliny w kolorze czystego wrzosu kwitły przepięknie może w przyszłym roku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 19:01, 16 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Aronia na topie ja mam jeszcze soki sprzed 2 czy 3 lat, bo wtedy był urodzaj nad urodzaje.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agatorek 19:11, 16 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
„Trochę” Ci się łąka rozrosła i ukwieciła ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 22:30, 16 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Owoce jarzębiny też mają tę nutkę cierpkości. Zamrażanie owoców ją niweluje.
Owoce aronii nie puszczają tak łatwo soku pod wpływem cukru (tak jak inne: np. truskawki, wiśnie). Lepiej po przemrożeniu użyć sokownika lub je lekko zmiksować i dopiero zasypywać cukrem.

Już tak Haniu z tym zasypywaniem robiłam rok temu Przy wekowaniu puszczają sok.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie zmiksować, może tak zrobię jutro z resztą o ile czasu starczy mi na wszystko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:31, 16 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kordina napisał(a)
Kwaskowato-słodki (w zależności od zużytego cukru) z lekką nutką goryczki, co ja akurat lubię

Acha...jak mnie szpaki nie ubiegną to może spróbuję zrobić...
w ubiegłym roku tak się rzuciły na jarzębiny, że w ciągu jednego dnia zostały gołe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:32, 16 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
ElzbietaFranka napisał(a)
Przeglądając wątek dot roślin rosnących na łące nawet pojedyncze sztuki wyglądają super.
Byłam nad morzem i mam już zboczenie, bardzo żałuję,że nie zebrałam chociażby nasion z traw lub roślin których u nas nie widziałam.
Były ładne rośliny w kolorze czystego wrzosu kwitły przepięknie może w przyszłym roku.

Koniecznie Elu zbierz za rok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:34, 16 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Urszulla napisał(a)
Aronia na topie ja mam jeszcze soki sprzed 2 czy 3 lat, bo wtedy był urodzaj nad urodzaje.


U mnie w tym roku gałęzie wiszą do ziemi pod ciężarem owoców. Na szczęście dziś sąsiadka obrała pół krzaka, syn zapowiedział, że urwie sobie na nalewkę, więc może zbierze resztę, ale jest jeszcze jeden młodszy krzaczek i też owocki ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:35, 16 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Agatorek napisał(a)
„Trochę” Ci się łąka rozrosła i ukwieciła ❤️

Za wysoka jest, ale nic na to poradzić nie mogę, przez 5 sezonów wyjaławialiśmy w niej ziemię bo pewnie wszystko byłoby jeszcze wyższe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies