Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

Nowa12 14:18, 31 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)
Jedyny koperek co to wyrósł przyzwoity został osiedlony przez gąsienice Pazia Królowej Kto policzy ilu osadników



Żeby to to jeszcze potem przyleciało po przeobrażeniu, to nie, przelezie, nażre się z mojej krwawicy i poooszedł w cholerę


Ale piękne te gąsienice. U mnie nie uświadczy się takiego motyla więc czuj się wyróżniona .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 14:56, 31 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)


Ale piękne te gąsienice. U mnie nie uświadczy się takiego motyla więc czuj się wyróżniona .

Agatko,
problem w tym, że motyl do mnie nie przylatuje, jedynie gąsienice sie stołują
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 18:33, 31 sie 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)

Agatko,
problem w tym, że motyl do mnie nie przylatuje, jedynie gąsienice sie stołują
Skoro gąsieniczki są to i motyl był Tylko on trudny do uchwycenia. Gratuluję takich gości.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
polinka 20:52, 31 sie 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Monik, pomidory pieczesz i pózniej przecierasz przez sitko?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
mikina34 07:47, 01 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)
Skoro gąsieniczki są to i motyl był Tylko on trudny do uchwycenia. Gratuluję takich gości.

Hahaha, no oczywiście masz racje Aniu, musiał być, inaczej dzieciaków by nie było
Ale skubany wstydliwy jakiś, w zeszłym roku raz go widziałam, w tym tylko potomstwo
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 07:53, 01 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
polinka napisał(a)
Monik, pomidory pieczesz i pózniej przecierasz przez sitko?

Kroję pomidory na polówki jak leci, bez wycinania pozostałości po szypułce, kładę ciasno skórka do dołu na blaszce (ją dodatkowo wykładam papierem), pomiędzy pomidory kroje plastry czosnku, polewam oliwą, delikatnie solę. Wkładam do piekarnika na 40 min w 240st, jak mniejsze to 30 min. Potem do gara, zblendować i przetrzeć przez sitko. Można ten przecier zagotować ale ja po prostu przelewam do słoików i pasteryzuje podwójnie dla pewności. Aha, jak sie pieką to co jakiś czas uchylam drzwiczki żeby je lekko odparować. Takie pomidory są o niebo lepsze od gotowanych. Spróbuj, zasmakują Ci
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
galgAsia 10:23, 01 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia Pazia królowej, nawet w wersji gąsieniczkowej , zazdraszczam bardzo. u mnie raz było dorosły motyl i do tej pory, jak przeglądam zdjęcia, mam wysypkę i dreszcze z przejęcia
A przepis na przecier wykorzystam, bo też mam sporo pomidorków
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
popcorn 11:41, 01 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gąsienice super! Niech jedzą! (sorki
Przepis na pomidorki zgapię!

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 12:05, 01 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
mikina34 napisał(a)

Agatko,
problem w tym, że motyl do mnie nie przylatuje, jedynie gąsienice sie stołują

Musi przylatywać skoro jajka złożył
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mikina34 14:49, 01 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia, Karola, Sylwia ja Wam bardzo dziękuję za życzenia zeżarcia mojego jedynego koperku
A tak serio to niech sobie , na zdrowie im, mnie nie ubędzie, a może zobaczę to cudo kiedyś zanim złoży jajka i zwieje...
Jak go zobaczyłam w zeszłym roku to mnie zamurowało, stałam i sie gapiłam, oczywiście jak poleciałam po aparat to tyle go widzieli

Przepis na pomidory polecam, jest mega
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies