Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

popcorn 14:50, 09 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Biedne bukszpany. Moje pryskałam dwukrotnie, od Rodziców przywiozłam też takie które cudem uniknęły śmierci - nie pryskali wcale...
pilnować trzeba heh

Budleje są bardzo wdzięcnze i długo karmią skrzydlate bractwo, u mnie też.

pozdrawiam, Monia!
____________________
Mój nowy ogródek
mikina34 14:58, 10 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ta budleja to od ciebie z malutkiej sadzoneczki, miała jakieś 20 cm, teraz z tego mam dwa duże krzewy

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:06, 10 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Wczoraj przejeżdżałam moja wioską, przypomniałao mi się, że sąsiad kilka domów dalej ma spory krzew bukszpany, taki długi, zakręcony jakby żywopłot szeroki na 30cm, do tego kilka pojedynczych krzewów... Az sie zatrzymałam i zadzwoniłam do nich żeby zwrócić uwagę, bo półtora krzaka już zeżarte, nie wiem co w pozostałych, skoro ja widziałam ogołacane rośliny z odległości 3m
Niestety nikogo nie było, odniosłam wrażenie, że bywają tylko okazjonalnie... I jak tu walczyć z cholerstwem jak za płotem mam wylęgarnię
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mrokasia 15:40, 10 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Bukszpany i u mnie w tym roku zaatakowane. Dwa rzuty miałam. Pierwszy raz przyuważyłam wcześnie, lekko tylko napoczęły jedna kulkę. za drugim razem tez tylko jedna kula zaatakowana ale jaj się kapnęłam to już zeżarta była w połowie. Na szczęście po opryskach teraz spokój, ale oglądam systematycznie.
Budleję kupiłam sobie w tym roku, dużą odmianę i zamierzam dokupić jeszcze te miniaturowe.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
polinka 21:28, 10 wrz 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Monik, wielkie dzięki za pomidorowy przepis!
20 słoików już czeka na zimę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ryska 21:56, 10 wrz 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Jakiś inny zawisak Ci się trafił- nie fruczak gołąbek. Może zmrocznik przytuliak?
Poddanych (pazi )zazdroszczę i współczuję tych bukszpanowych najeźdźców.
Kupiłam sobie ostatnio książkę "Patyki, badyle" Urszuli Zajączkowskiej.
I tam na okładce jest bardzo ciekawy, dający do myślenia tekst: "W ludzkim rozumieniu rośliny są tłem naszego życia. Ozdobą lub pokarmem. Nie myśli się o nich jak o bogatym świecie niezależnych istot, które odznaczają się niezwykłą wrażliwością, zdolnością do przekształcania własnych ciał i które istniały na długo przed tym, zanim pojawił się na ziemi jakikolwiek ssak".
Jak one (rośliny) dbały o siebie jak nas nie było?
Buziaki zostawiam.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mikina34 12:06, 15 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
mrokasia napisał(a)
Bukszpany i u mnie w tym roku zaatakowane. Dwa rzuty miałam. Pierwszy raz przyuważyłam wcześnie, lekko tylko napoczęły jedna kulkę. za drugim razem tez tylko jedna kula zaatakowana ale jaj się kapnęłam to już zeżarta była w połowie. Na szczęście po opryskach teraz spokój, ale oglądam systematycznie.
Budleję kupiłam sobie w tym roku, dużą odmianę i zamierzam dokupić jeszcze te miniaturowe.


Wkurza mnie to, ze teraz trzeba chodzić koło nich i mieć na oku zamiast kontemplować widoki ogrodowe (jakbym to robiła kiedykolwiek )

Budleje te miniaturowe jakoś do mnie nie przemawiają, duże krzaczory i owszem Musze kupić budleję Black Knight, miałam w zeszłym roku, w tym trzy razy przemarzły pączki i już sie nie obudziła a piękny koro ma...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:07, 15 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
polinka napisał(a)
Monik, wielkie dzięki za pomidorowy przepis!
20 słoików już czeka na zimę

A proszę Cię bardzo, na drowie nich ci idzie
Pyszota co nie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:14, 15 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
ryska napisał(a)
Jakiś inny zawisak Ci się trafił- nie fruczak gołąbek. Może zmrocznik przytuliak?
Poddanych (pazi )zazdroszczę i współczuję tych bukszpanowych najeźdźców.
Kupiłam sobie ostatnio książkę "Patyki, badyle" Urszuli Zajączkowskiej.
I tam na okładce jest bardzo ciekawy, dający do myślenia tekst: "W ludzkim rozumieniu rośliny są tłem naszego życia. Ozdobą lub pokarmem. Nie myśli się o nich jak o bogatym świecie niezależnych istot, które odznaczają się niezwykłą wrażliwością, zdolnością do przekształcania własnych ciał i które istniały na długo przed tym, zanim pojawił się na ziemi jakikolwiek ssak".
Jak one (rośliny) dbały o siebie jak nas nie było?
Buziaki zostawiam.


Co tam przyleciało to nie wiem, ważne, ze ładne było

Piękny tekst, daje do myślenia

A swoja drogą przeczytałam kiedyś czyjąś radę, że należy sprzątać liście spod drzew, bo wtedy zdrowiej dla roślin i generalnie liście nie powinny leżeć na ziemi ...hmm... kurczę, no jak ta bidulka ziemia sobie radziła wcześniej jak człowiek jej nie sprzątał z tych okropnych liści
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 12:19, 15 wrz 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Byłam u sąsiadki od tego gęstego bukszpanowego żywopłotu, zauważyłam, że jest w ogrodzie, o matuchno , co tam sie dzieje... istna wylęgarnia, ćmy latają w najlepsze i urządzają sobie orgię, 1/4 żywopłotu poobgryzana. Sąsiadka niby pryskała czymś, bo jej córka znalazła w necie, że to to i że należy płynąc, chyba nawet czymś konkretnym. Pomyślałam, ze dam jej pułapkę niech zobaczy skalę zagrożenia (mam 3 w ogrodzie, ale u mnie do tej pory złapała sie jedna) tylko, że znowu jej nie ma
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies