Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 14:35, 26 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
makadamia napisał(a)
Pewnie że w paincie, bo żadnych bardziej zaawansowanych narzędzi nie ogarniam
tylko nie z ręki, pędzlami, a za pomocą linii, które powinny być w kształtach (zależnie od tego, jaką masz wersję)

edit: jeśli masz dziecię w wieku szkolnym, to idź do niego na szkolenie.
painta przerabiają w pierwszej klasie

Patrz nie wpadłam na to żeby dziecka podpytać (mój trochę starszy, 23 w tym roku ) ale jak napisałaś, że pędzlem to już mi się udało, jupiiii , bo ja cały czas linią chciałam i guzik mi z tego wychodziło.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
makadamia 14:42, 26 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
no właśnie odwrotnie!
pędzlem zawsze wyjdzie krzywo, dlatego korzystam z tych linii, które można w kilku punktach wyginać
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 14:48, 26 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Eee tam nie umiem , linie mi jakieś nie tak pogięte wychodzą, zdaje się na Ciebie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
deszczowymaj 17:03, 26 lut 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729


A tak chyba będzie musiało to wyglądać






Moniu na litość bozzgą nie daj się stłamsić ..bądź dzielna ...i Walcz o ten kawałek trawnika

Jak zrobisz tak jak idzie ten kabello.. to zniknie cała idea pięknego projektu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 17:25, 26 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Swoją drogą to sporo darni będziesz miała do zdarcia pod te nowe rabaty, ale za to ile miejsca do sadzenia.

Wężem ciężko było wyznaczać bo temperatury jeszcze niskie i na zimno trudno go układać. Orientacyjnie u siebie wyznaczałam grubym sznurem, metodą prób i błędów. Niezliczoną ilość razy odchodząc na większą odległość i patrząc z różnych miejsc. To ważny proces i na szybko się nie da. Jak już byłam zadowolona z efektu utrwalałam linie małym rowkiem w który sypałam piasek.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 19:16, 26 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zdaje mi się, że mój umysł ma w sobie sporo pierwiastka męskiego i dlatego rozumiem rozterki Twego EMA.

Wydaje mi się, że dla niego najważniejszą troską jest bezbolesne dotarcie do drewutni. On oczyma wyobraźni widzi już konieczność lawirowania ciężkim pojazdem po tej krętej ścieżce ( i ten strach, czy ukochanej żonie nie zniszczy czegoś po drodze). Może daj mu czas na przetrawienie? Może się uda przenieść tę drewutnię i zrobić ogród wg planu?

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:01, 26 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18736
mikina34 napisał(a)

Patrz nie wpadłam na to żeby dziecka podpytać (mój trochę starszy, 23 w tym roku ) ale jak napisałaś, że pędzlem to już mi się udało, jupiiii , bo ja cały czas linią chciałam i guzik mi z tego wychodziło.

Mój starszy tez w tym roku 23 kończy
Gapię na plany i ciekawa jestem ostatniej wersji ......chociaż te wersje ostatnie .......hmmmm ......u mnie są co roku zmienne
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mikina34 21:45, 26 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Łomatulu, jaki ten trawnik brzydki, tak swoją drogą

Joasiu - walczę jak lwica (efektem Foch gigant ) ale chyba szkoda zachodu na dalsze pieriepałki co mi po pięknym ogrodzie jak nie będę miała z kim dzielić ochów i achów

Asiu - a wiesz, że wyznaczając te koła dokładnie myślałam o tym jak będę się pozbywać darni i aż mi się skóra marszczyła (nie powiem na czym) na myśl o tym ; może jakiś patent? w takich ilościach do wyboru miała mtylko wąż ogrodowy, sznura niet na stanie trzeba się będzie postarać...

Haniu - oj tak, rozterki ogromne zego efektem wspomniany już stan ducha , ja sama, po wyznaczeniu przyszłej trasy przelotu widziałam oczami wyobraźni Pana dostarczyciela, który jedzie łukami, zakosami i wjeżdża kołami na "brzuszki" rabat robiąc z nich klepisko brrr... przeniesienie drewutni wiązałoby się z całkowitą jej dewastacją, bo była budowana na miejscu gdzie stoi więc to nie wchodzi w grę no mus tak zorganizować żeby i wilk i owca, no ten, wiadomo, żeby się nie zjadły

Magdo - dzieci nam się starzeją sam jestem ciekawa wersji ostatecznej, niby pole do popisu jest ale i dylematów sporo
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Magleska 21:49, 26 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18736
Dylematy każda z nas ma ......prześpij się z pomysłami .....nie pomogę w podjęciu decyzji ,bo to Twój kawałek świata
Ma być dobrze wszystkim użytkownikom

I masz rację ...dzieci nam się starzeją a my wciąż piękne i młode
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mikina34 22:07, 26 lut 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Magleska napisał(a)
(...)
I masz rację ...dzieci nam się starzeją a my wciąż piękne i młode
Buziaki

I tego się trzymamy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies