Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Anda 17:03, 08 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33526
antracyt napisał(a)
Nie wszystkie dokumenty są tłumaczone na polski, jak znajdę, to po angielsku też może być. Prócz ogrodów wybieram tam głównie kulturę. Dokumentów jest sporo.


Skoro tytuł jest przetłumaczony to reszta chyba też, po niemiecku nazywa się inaczej

https://siostryrzeki.wordpress.com/2020/01/28/woda-nowe-niebieskie-zloto-dokument-w-arte-polska-tv/

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gosika67 21:09, 08 gru 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne jesienne krajobrazy, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Mgduska 09:35, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Miło, że zaglądacie dziewczyny!
I dzięki za podrzucenie czegoś do oglądania, Gard. World się skończyło, oglądałam też Grow your own - ale to tylko 6 odcinków (!!) - no i lipa. Wczoraj włączyłam zabytkowy odcinek GW z Adamem Frostem, którego ogród podziwiam z otwartą paszczą i doszłam do wniosku, że mój ogród jest daleeeko od tego, czym chciałabym, żeby był Ale jest droga - daję sobie 20 lat na osiągnięcie zamierzonego efektu
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 10:24, 09 gru 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33526
Aktualnie czytam książkę Adama Frosta o projektowaniu Ten odcinek w GW z jego ogrodem tez znam. Przepiękny ma ogród.
Na YT jest seria Garden Rescue z Rich Brothers Polecam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 12:02, 09 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mgduska napisał(a)


Fioletowo kwitnąca to Amistad, różowa to Kisses and Wishes


Hey, dawno nie zaglądałam
Ukorzeniłam sadzoneczkę Kisses and Whishes, a Amistad nie zdążyłam ani ukorzenić, ani przenieść do szklarni, przymrozek mi ją załatwił, czeka mnie zabawa od nowa
Przywlekliśmy kamoczki z nad morza, za mało jeszcze na scieżkę
Wcale Ci się nie dziwię, że nie tęsknisz za trawnikiem mając taki zielony dach
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mgduska 12:06, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Aktualnie czytam książkę Adama Frosta o projektowaniu Ten odcinek w GW z jego ogrodem tez znam. Przepiękny ma ogród.
Na YT jest seria Garden Rescue z Rich Brothers Polecam


O, właściwie to chyba nic nie zamówiłam sobie u Rodzinki pod choinkę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 12:12, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)


Hey, dawno nie zaglądałam
Ukorzeniłam sadzoneczkę Kisses and Whishes, a Amistad nie zdążyłam ani ukorzenić, ani przenieść do szklarni, przymrozek mi ją załatwił, czeka mnie zabawa od nowa
Przywlekliśmy kamoczki z nad morza, za mało jeszcze na scieżkę
Wcale Ci się nie dziwię, że nie tęsknisz za trawnikiem mając taki zielony dach


Kisses jest bardzo chętna do ukorzeniania, w przeciwieństwie do Amistad, ale późno wzięte szczepki są w ogóle trudne. Kisses to chyba następna generacja tych wyfikanych szałwiowych odmian, taką mam obserwację, że jest pod pewnymi względami lepsza - począwszy od łatwości ukorzeniania, przez kwitnienie - kwiatki nie osypują się tak jak u Amistad i jej gałązki są dłużej dekoracyjne.
Przysyp Amistad i okryj, jest szansa, że przeżyje zimę i za rok będzie jeszcze okazalsza
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:07, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dyżurny widok naprzeciwko tarasu - o tej porze roku wyłażą na wierzch zimozielone, na które latem w ogóle się nie zwraca uwagi


nowe nabytki


... i stare, posadzone w pobliże dla towarzystwa - tu, pod wisienkami, jest większa szansa stworzenia odpowiedniego środowiska, niż pod modrzewiem, gdzie przedtem rosły - i chyba im tu dobrze?


efekty specjalne


____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:10, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Parę zmrożonych piękności - bez efektów specjalnych, czyli filtra, kolorystyka zdjęć pstrykanych bez słońca jest tak brutalnie nijaka, że nie ma na co patrzeć, trzeba troszku podkręcić



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:13, 09 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
PP - przedzimowy porządeczek



Niektórym przymrozki nic nie robią:
ośmiał większy


poniżej laki jednoroczne, które nareszcie mają pączki

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies