Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 12:10, 03 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Ja szałwię zadołowałam w szklarni i obsypałam korą. Obok zrobiłam to samo z pelargoniami, na razie nadal kwitną
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:55, 03 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Szukam pomysłu na bezproblemową nawierzchnię przy kompostowniku koło szklarni. Na razie jest klepisko z kępkami chwastów. Nie wiem czy żwir się sprawdzi, taczka nie będzie się zakopywać? Kamieni polnych z nowej części mam za to pod dostatkiem


U mnie taczka przejeżdża bez problemu, bo glina pod spodem jest naprawdę twarda.
Każda z tych nawierzchni ma swoje zalety i wady. Kamienną łatwiej zamieść, jeśli spadają na nią liście. Żwirowa jest łatwiejsza do wykonania. Ja chciałam też mieć żwir blisko domu, żeby słyszeć, jak się ktoś skrada, żwir fajnie chrzęści.
Kamieni też mam od groma, dlatego chętnie je wykorzystujemy, wyglądają naturalnie, a dobrze położona ścieżka jest bardzo trwała.

Jeśli chodzi o zarost na ścieżkach, nie mam na tym punkcie specjalnego hopla, wkurza mnie tylko trawa, bo uważam, że to w ogóle w ogrodzie najgorszy chwast. Ucieszyłam się np. z mchu na tarasie - jak już jest mech, nie urośnie trawa

Przypuszczam, że ścieżka kładziona na podłoże utwardzone cementem będzie mniej przyjmować siewki, ale u mnie jest tylko glina i piasek.
____________________
Sałatka pokrzywowa
beta 14:41, 03 gru 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Hej śliczne te zdjęcia
Powiedz mi co to za szałwia ?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
antracyt 14:53, 03 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Mgduska napisał(a)


U mnie taczka przejeżdża bez problemu, bo glina pod spodem jest naprawdę twarda.
Każda z tych nawierzchni ma swoje zalety i wady. Kamienną łatwiej zamieść, jeśli spadają na nią liście. Żwirowa jest łatwiejsza do wykonania. Ja chciałam też mieć żwir blisko domu, żeby słyszeć, jak się ktoś skrada, żwir fajnie chrzęści.
Kamieni też mam od groma, dlatego chętnie je wykorzystujemy, wyglądają naturalnie, a dobrze położona ścieżka jest bardzo trwała.

Jeśli chodzi o zarost na ścieżkach, nie mam na tym punkcie specjalnego hopla, wkurza mnie tylko trawa, bo uważam, że to w ogóle w ogrodzie najgorszy chwast. Ucieszyłam się np. z mchu na tarasie - jak już jest mech, nie urośnie trawa

Przypuszczam, że ścieżka kładziona na podłoże utwardzone cementem będzie mniej przyjmować siewki, ale u mnie jest tylko glina i piasek.

No widzisz, cenna uwaga liście orzecha u mnie w tym miejscu spadają w dużych ilościach. Ze żwiru na pewno ich wygrabiać nie będę... a skradających się cichaczem nie obawiam się w tym miejscu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 15:02, 03 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
beta napisał(a)
Hej śliczne te zdjęcia
Powiedz mi co to za szałwia ?


Fioletowo kwitnąca to Amistad, różowa to Kisses and Wishes
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 15:03, 03 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

No widzisz, cenna uwaga liście orzecha u mnie w tym miejscu spadają w dużych ilościach. Ze żwiru na pewno ich wygrabiać nie będę... a skradających się cichaczem nie obawiam się w tym miejscu


No nie wiem, nie wiem... A jak ktoś niezorientowany usłyszy o złocie ogrodnika?
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:05, 03 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
hahaha
to go kotem poszczuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 15:26, 03 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Słusznie, kotu nawet pies nie da rady
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 16:16, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Cudowne takie ścieżki naturalne i daszek zielony na chatce bomba nawet jak przyjmuje nasionka naniesione z wiatrem jest niezwykły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 16:28, 03 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudowne takie ścieżki naturalne i daszek zielony na chatce bomba nawet jak przyjmuje nasionka naniesione z wiatrem jest niezwykły



Ja się cieszę, że przyjmuje, bo to świadczy o tym, że jest to żywe środowisko

No i z satelity domku nie widać
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies