Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 17:14, 17 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)


Ja tak marzyłam też, doczekałam się, mam parę hektarów. Marzenia się spełniają, jeśli chcesz

Dzisiaj odkryłam Twój wątek, spisuję róże, których nie mam. Będę kupować. I sadzić na tych hektarach Cudownie masz.

Mój awatar: w Constance Spry




Kłaniam się Szefowej w pas i dziękuję za przemiłe słowa !
Marzenia ... - kto wie?
Czasem się spełniają w zupełnie nieoczekiwanej formie. Na przykład - jako dziecko, mając tylko starszą siostrę, chciałam mieć starszego brata i młodszą siostrę, i co? - i mam syna i córkę, która jest młodszą siostrą swojego starszego brata
Albo - marzyłam, żeby chodzić do tego samego liceum, co moja siostra - i chodziłam - na wywiadówki do syna

____________________
Sałatka pokrzywowa
Pszczelarnia 17:14, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzień Dobry! Piękny ogród, dopiero odkryłam! I wszystko w nim. Mi zielony dach robi się na płaskiej studni - skalniaczki wyszły z doniczek i zakorzeniły się w łupku. Nie ma tam wszak ziemi i to są tylko takie zielone przecinki.

Czy opisałaś już Desdemonę - jak rośnie? Mam ją. Ale na razie tymczasowo na wigwamie (od 3 lat) i ostatnia szansa na godniejsze miejsce. Ale nie wiem, nie mam pomysłu. Wiem tylko, że ją lubię.

Z czego są te ławki (super) i czy możesz na PW podać namiary do producenta, jeżeli można?

Szałwię można po prostu zamówić online u Kasi B.

I czy to przedpłocie ponownie zarosło po Twojej ciężkiej pracy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 17:25, 17 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)

Twój domeczek jest hitem i różyczka też
Dobrze Ci Sylwia podpowiedziała, że to awatarek jedyny w swoim rodzaju
i kojarzący si tylko z Tobą
Szałwia Amistat w naszym rejonie raczej jest nie do dostania
małopolska w byliny jest uboga...mimo wszystko będę się za nią rozglądać


Dziękuję w imieniu budowniczych, którzy pękają z dumy
I słówko przesłałam Ci na priva.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:33, 17 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)
Dzień Dobry! Piękny ogród, dopiero odkryłam! I wszystko w nim. Mi zielony dach robi się na płaskiej studni - skalniaczki wyszły z doniczek i zakorzeniły się w łupku. Nie ma tam wszak ziemi i to są tylko takie zielone przecinki.

Czy opisałaś już Desdemonę - jak rośnie? Mam ją. Ale na razie tymczasowo na wigwamie (od 3 lat) i ostatnia szansa na godniejsze miejsce. Ale nie wiem, nie mam pomysłu. Wiem tylko, że ją lubię.

Z czego są te ławki (super) i czy możesz na PW podać namiary do producenta, jeżeli można?

Szałwię można po prostu zamówić online u Kasi B.

I czy to przedpłocie ponownie zarosło po Twojej ciężkiej pracy?


Desdemona niestety od początku była kiepściutką sadzonką. Na zdjęciach i opisach Austina jest dla mnie różą idealną - ale nie moja, czekam i czekam, może kiedyś będzie silniejsza, może wymienię sadzonkę...

Ławki sosnowe, ale bardzo solidne, odp na priv za moment

Szałwię mam właśnie od niej

Zarosło! Bardzo rzetelnie i sumiennie Ale doczekało się następnej interwencji, w międzyczasie udało się postawić porządne ogrodzenie, teraz będziemy obsadzać - prawdopodobnie irgami, które mają powstrzymać pieski przed podrzucaniem nam niespodzianek. Jest jak lubię - rozwojowo i widoki na nową robotę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Pszczelarnia 17:39, 17 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A jak się mają żaby? Przeżyły susze? Gdzie one mają wodę?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mgduska 17:50, 17 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)
A jak się mają żaby? Przeżyły susze? Gdzie one mają wodę?



U nas nie było suszy!
Rzeczywiście było mało deszczu wiosną, ale my mamy bardzo duży podziemny zbiornik na deszczówkę, zbieramy na bieżąco, mamy też zbiorniki naziemne, gdzie woda do podlewania ogrzewa się na słońcu. Do końca sezonu mieliśmy wręcz nadmiar własnej wody, więc w razie potrzeb lejemy bez oszczędzania
A dla żabek dojrzewa pomysł na oko, tj. oczko wodne, jesteśmy zgodni, że oczko w ogrodzie musi być!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:11, 17 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Mgduska napisał(a)


Dziękuję!

Cegła

Och zazdroszczę
Zaczęłam marzyć o cegle jak przygotowaliśmy taras pod płytki...nie ma to jak brak zdecydowania zodiakalnej Ryby
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 18:28, 17 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)

Och zazdroszczę
Zaczęłam marzyć o cegle jak przygotowaliśmy taras pod płytki...nie ma to jak brak zdecydowania zodiakalnej Ryby


Przecież płytki mogą być bardzo piękne, a w ogóle mogą być terakotowe, czyli prawie ceglane! - mam takie na balkonie i bardzo je lubię
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:33, 17 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11696
Oczywiście że mogą Znalazłam kilka bardzo ładnych, tylko ja mam do zagospodarowania płytkami ok 90mkw(jeżeli czegoś nie pomyliłam, w każdym razie sporo) i ceny tych, które mi się podobają są przy tej powierzchni zabójcze. Dlatego cały czas szukam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Nowa12 18:59, 17 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)


Mam dwie na tarasie, obie od około roku, Munstead Wood i Chipendale, obie od około roku. Jednak docelowo będę im szukać miejsca w gruncie - zwłaszcza M.W - będą szczęśliwe, myślę, że porządnie rozwiną się dopiero w ogrodzie. Natomiast w mieście, na balkonie mam dwa Kosmosy, które w gruncie były zupełnie nieatrakcyjne. Teraz siedzą w wysokich donicach, dzięki czemu nie muszę się czołgać, żeby im spojrzeć w oczy. Na zimę zapakowałem donice w jutowe worki, jest ładnie i widzę, że zimowały bez strat. Trudne to nie jest, ale w donicy bardziej widzę te mniejsze, rabatówki


No właśnie chcę małych róż do donicy poszukać. Nawet już jakieś sobie upatrzyłam co by się nadały .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies