Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

greg66 21:21, 01 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
To i ja dołączam sie do życzeń. Wprawdzie spóźnione ale mnóstwo zdrowia i wszystkiego dobrego dla Ciebie

https://www.youtube.com/watch?v=TYIl6n_SRCI




____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
antracyt 21:42, 01 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Orlikowe portrety przypadły mi do gustu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 23:21, 01 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
Mgduska napisał(a)


Uczciwie (nie jak producent) powiem, że 30 ma na pewno, może do 35 i jest świetny do bukietów, jeśli to komuś potrzebne Kolejne pączki w wazonie rozwijają się i są jaśniejsze - u niego akurat cytrynowe


Dziękować!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 08:16, 02 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
greg66 napisał(a)
To i ja dołączam sie do życzeń. Wprawdzie spóźnione ale mnóstwo zdrowia i wszystkiego dobrego dla Ciebie

https://www.youtube.com/watch?v=TYIl6n_SRCI






Bardzo Ci dziękuję - na życzenia nigdy nie jest za późno!

Słucham sobie teraz pocztówki dźwiękowej - w wersji sunny morning
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 11:49, 02 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Mgduska napisał(a)
Czy ktoś może kojarzy tę roślinkę?


Miałam kiedyś zawilca, który padł, potem wyrosło takie coś, śliczne, bylinka, kwitnąca wiosną dość długo. Zasadniczo z wyglądu zawilcowata, ma ok. 40 cm wzrostu, przesadziłam ją na główną rabatę i co roku nie pamiętam gdzie dokładnie, bo zimą znika do szczętu.


No więc wg mnie też wygląda anemonowato
Może Anemone rivularis? Też ma takie delikatne kwiatki na długich łodyżkach... Liczba płatków jesz zmienna, raz pięć raz sześć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 12:48, 02 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Całkiem możliwe
Muszę jeszcze podrążyć tą nazwę - bo mi nie pasuje, że brak polskiej, a rivula tłumacz mi przeniósł na rodzaj ćmy. Zawilec ćmowaty? Bo ćmokowaty raczej nie, to bardzo zgrabna roślinka

Najciekawsze jest to, że byłam pewna, że sadziłam japońskiego...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 12:59, 02 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Nie, to rivularis to błotny, lubiący strumienie, ale znosi też bardziej suche stanowiska
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 14:21, 02 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, to fajnie, błotny może być, dzięki!
____________________
Sałatka pokrzywowa
deszczowymaj 22:08, 02 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
O jakie tu ładne obrazki Orliki przeurocze

Co do krzewuszki ..to zauważyłam że ona lubi brutalne traktowanie serio ..moja też bardzo ładnie zakwiatkuszkowana po przesadzaniu i ponownym przesadzaniu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mgduska 09:10, 03 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No patrz - jak to człowiek ma intuicję!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies