Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Dasia 20:57, 08 wrz 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Jesiennie się robi.
Remont w domu, czasu na wszystko brak, ale pogoda i tak pracom ogrodowym nadal nie sprzyja.

____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 20:58, 08 wrz 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 22:30, 08 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Dasia napisał(a)
Jesiennie się robi.
Remont w domu, czasu na wszystko brak, ale pogoda i tak pracom ogrodowym nadal nie sprzyja.



Dasia, rabatka już fajnie wygląda. No ta kostrzewa niebieska fajny efekt daje. Zobacz u Tomka czym jest podsadzona http://www.ogrodowisko.pl/watek/1628-nasz-ogrod-kasia-i-tomek-z-radkowa?page=64#post_8

Masz wśród tych traw jakieś swoje ulubione?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dasia 22:42, 08 wrz 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
agniecha973 napisał(a)


Dasia, rabatka już fajnie wygląda. No ta kostrzewa niebieska fajny efekt daje. Zobacz u Tomka czym jest podsadzona http://www.ogrodowisko.pl/watek/1628-nasz-ogrod-kasia-i-tomek-z-radkowa?page=64#post_8

Masz wśród tych traw jakieś swoje ulubione?

Kostrzewy nie chcę już podsadzać, lubię jako obwódkę na tle trawy. Tylko w tym roku to coś wyschnięte, to trudno trawnikiem nazwać :/
Ulubione trawy? Hmmm...
Ja je wszystkie lubię chyba, tylko jeszcze nie umiem wyeksponować ich urody (z naciskiem na jeszcze )
Tu na tej rabatce są dwa miskanty przesadzane wiosną, jeden włożyłam w całości, drugi rozsadziłam na kilka sadzonek. Ten podzielony już kwitnie, ale chyba mu nie wyszło na zdrowie to dzielenie bo mizerny, ten drugi ma zwartą kępę, będzie pewnie lepiej wyglądał jak zakwitnie. A ja już wiem, że nie zawsze dzielenie ma sens, albo też uczy cierpliwości, ale to się za rok lub dwa okaże
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 22:45, 08 wrz 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
W tle tej rabatki chcę dać derenia - takiego zielonego z czerwonymi pędami. Rośnie ich tam trzy, zrobiłam trochę sadzonek, chcę żeby zrobiły kiedyś tło, latem zielone, zimą czerwone. Moja rabatka dużo traci na braku jednolitego tła
____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 22:48, 08 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak, kostrzewa jako obwódka jak najbardziej. U Tomka jest murek i tam trochę inaczej to wygląda, ale samo zestawienie kolorów i roślin bardzo fajne.
Na tej rabatce u Ciebie podoba mi się ta kępka astrów z jasnymi środkami pośród trawek. To stipa chyba. Zgrały się wysokością. Ładne to.

Rzeczywiście tło jest bardzo ważne. Tylko człowiek długo do takich rzeczy dochodzi, nie?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dasia 22:56, 08 wrz 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Długo.
Gdyby jeszcze było za co duże rośliny kupować, a tak już mam niezłą szkółkę i uczę się cierpliwości.

Te astry dostałam od mamy, myślałam, że to zwykłe, duże. Fajne są, mnie też sie podobają W ich okolice jarzmianki pójdą, jak się już wezmę za sadzenie jakieś.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 20:25, 16 wrz 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Zaraziłam się szaleństwem cebulkowym. Specjalnie dziś do Lidla zajechałam. Kupiłam czosnki Purple Sensation i Sphaerocephalon, wrzosowe krokusy i tulipany Purple prince.
Trzy, albo nawet cztery pojemniki były z cebulkami jak byłam, ale gigantów nie znalazłam, ktoś mi chyba wykupił wszystkie. I wcale mu się nie dziwię
____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 20:45, 16 wrz 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
U nas kartonów bardzo dużo. Wieczorem jeszcze nawet czosnki były, ale krokusów niet.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Milka 10:56, 17 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zachwycają mnie te astry od mamy, mnie wyjątkowo siew w tym roku nie wyszedł, bo astry należą do moich ulubionych jesiennych kwiatów
zielone tło z derenia, będzie świetne, a na dodatek one szybko rosną, należy pamietać o odmładzaniu, aby nowe gałązki miały zawsze bordowy kolor no i jak wszyscy szalejesz cebulowo, wiosną będzie zawrót głowy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies