Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Dasia 19:37, 13 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Uwielbiam mój widok z okna o tej porze roku:

____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 19:47, 13 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
A tu historia obrazkowa o powstawaniu nowej rabatki:


Ostatnie zdjęcie to z dziś. Niewiele widać, ale tam już coś rośnie. Dostałam kilka kęp rozchodnika, podzieliłam je i na szybko w sobotę sadziłam. Sąsiadka mamy twierdziła, że ma za gęsto i będzie wyrzucać. Takiej okazji nie mogłam przegapić
Ale przed sadzeniem, jak na złość, nie mogłam się dostać do swoich zasobów komputerowych i inspiracji. NIe wiem czy ten rozchodnik jeszcze nie zmieni miejsca. A co do komputera, to chyba czas pomyśleć o pinterest, albo czymś podobnym, wtedy nawet telefon z wi-fi by mnie uratował..
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 19:52, 13 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Szkółka czeka na nową rabatkę, nie mogłam zrezygnować

____________________
Biały domek pod lasem
Milka 16:13, 15 paź 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Widoki zabójcze nakopałaś się do tej nowej rabaty, ale jak przedszkole czeka, mus działac, będzie super
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Dasia 19:43, 15 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Dziś wyjątkowo wcześnie skończyłam pracę i szybko do domu, a raczej do ogrodu
Historia rabatki miała swój dalszy ciąg:


Wszystko posadzone z doniczek, cebulki między nimi też. Pracowałam do późna, już prawie po ciemku podlewałam, więc zdjęć z finiszu nie ma. Kręgosłup mnie rozbolał, ale jestem zadowolona z tego, co się udało zrobić.
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 19:46, 15 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Jak uwieczniałam początek dzisiejszych prac, to jeszcze parę innych fotek zrobiłam.
Trawki się złocą:


Las w tym roku powala kolorami:


A róża się jesienią nie przejmuje:
____________________
Biały domek pod lasem
agniecha973 19:46, 15 paź 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
No brawo! Jak pokażesz finisz, to więcej braw będzie.
To co tam nawtykałaś? Opisz jak masz czas.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 19:48, 15 paź 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Las piękny. W tym roku jest bardziej kolorowo, albo ja mam pamięć kiepską.

A co to za róża. U mnie też pąków kupa, ale połowa umarzła
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Dasia 20:31, 15 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Mnie się też wydaje, że jesień w tym roku bardziej kolorowa. Może dlatego, że u nas niewiele przymrozków było, mało liści spadło, a teraz się ślicznie przebarwiają.

Rabatka bardzo urozmaicona. Dobrze, że pytasz, zapiszę, bo sama zapomnę co tam jest.
Obwódka z żurawki różowej (nazwy nie zapisałam ) i przywrotnika. (Jeśli chodzi o nazwy odmian, to wolę zakupy w sklepach internetowych, wtedy mam nazwy na papierze i nie zapomnę )
Patrząc od lewej będą - niezapominajki, pomiędzy nimi tulipany Purple Prince na wiosnę, a potem czosnki Sphaerocephalon powinny się pojawić. Potem jest dużo krwawnika, między nim dwie kępy duże miskanta Morning Light. Na tyle dalej są floksy - biało różowe, potem przerwa na krwawnik i znów floksy - białe. Przed nim przetacznik. Potem rozchodnik a między nim Malus Ola, przed rozchodnikiem żurawka Melting Fire - trzy sadzonki z jednej zrobiłam. Potem już przywrotnik, między którym się pojawią wiosną tulipany Queen of night. Między rozchodniki poszły krokusy, mam nadzieję, że zdążą zakwitnąć zanim je reszta zasłoni.
W centralnym miejscu jest duża kępa trawy - Eragrostis spectabilis (Miłka okazała). Widać ją na zdjęciach powyżej za rozplenicą. To chyba nie jest dobry czas na przesadzanie traw, ale nie mogłam się oprzeć i poszła
Przed nią jeszcze jest miejsce, zastanawiam się czy dać więcej krwawnika, czy coś innego Może trawki jakieś niższe. Dziś już za ciemno było i tak na dokończenie.
Rabatka była przemyślana wstępnie, ale zmian spontanicznych nie zabrakło. Może to niezgodne ze sztuką ogrodniczą, ale mnie takie eksperymenty sprawiają tyle przyjemności, że nawet wizja przesadzania za rok mnie nie odstrasza
Miało być plamami, bo nie lubię prostych rzędów, kwadratów i zbyt dużo symetrii itp w moim ogrodzie.
Będą plamy?
Zapomniałam napisać, że w tle ma być pęcherznica o zielonych lisciach - tam są trzy, kolejne, choć małe na razie czekają na dosadzenie. Liczę na szybkie zielone tło
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 20:34, 15 paź 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Aaa a róża moja to pastella.

Chyba na dobre w ogród wsiąkłam.
Mam otwarte w przeglądarce dwa sklepy - z różami i z bielizną.
Przeglądam i przeglądam.....
Nawet poszłam po centymetr żeby miarę kontrolną zrobić

i jakie zamówienie poszło?

Na róże oczywiście
____________________
Biały domek pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies