Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

deszczowymaj 10:42, 01 mar 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
karlos napisał(a)


Wieczorem będę podziwiał, bo rano ruszam z dalszymi pracami ogrodowo-budowlanymi. Trzeba zamaskować paskudnego blaszka, nadać mu ogrodowy charakter

PS. ładne foto profilowe


Też mam na działce paskudnego blaszaka,więc z chęcią zobaczę Twój pomysł na jego zamaskowanie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 11:54, 01 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Witaj Karlos, fajnie, ze zawitales na forum. Jest tu niestety niewielu mezczyzn zakreconych ogrodowo.

Przejrzalam caly watek. Swietnie i szybko sobie radzisz w ogrodzie. Pieknie wyglada taras z rozami. Jestem ciekawa jak zakryjesz blaszak.

Bede zagladac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pestka56 13:50, 01 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dziękuję Tylko ono dość stare Prawie nie mam swoich zdjęć. Nie ma z czego wybrać.
Podobno mężczyzn nie powinno się chwalić, ale twojej fotce profilowej Nic nie brakuje
____________________
Kasia
karlos 18:42, 01 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
deszczowymaj napisał(a)


Też mam na działce paskudnego blaszaka,więc z chęcią zobaczę Twój pomysł na jego zamaskowanie


Każda budowa zaczyna się od blaszaka Ja swojego potem wykorzystałem jako domek ogrodnik, narzędzia, kosiarki, nawozy itd ale brzydkie to paskudztwo i świeci się jak #### i stoi na końcu ogrodu, w części "sadowniczo-warzywno-gospodarczej" Plan jest taki, żeby zasłonić to coś na stałe i nie ponieść dużych kosztów. Jak zawsze po budowie zostają różne rzeczy, trochę ażurów z podjazdu, trochę nadbitki itd. i mam zamiar wykorzystać rzeczy za które już kiedyś zapłaciłem a teraz leżą niepotrzebne do tego rabaty, zimozielone bluszcze itd.


nawet fotek nie mam, bo zawsze robię ta żeby nie było go widać


____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 18:47, 01 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Anda napisał(a)
Witaj Karlos, fajnie, ze zawitales na forum. Jest tu niestety niewielu mezczyzn zakreconych ogrodowo.

Przejrzalam caly watek. Swietnie i szybko sobie radzisz w ogrodzie. Pieknie wyglada taras z rozami. Jestem ciekawa jak zakryjesz blaszak.

Bede zagladac


Też to zauważyłem, towarzystwo raczej damskie, ale trudno opcja "rodzynka" też mi pasuje Bardzo lubię róże i już niedługo na jedną słoneczna rabatę wjadą kolejne egzemplarze A z blaszakiem dajcie mi tydzień, może dwa (zalezy od pogody) i będzie relacja
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 18:48, 01 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
pestka56 napisał(a)
Dziękuję Tylko ono dość stare Prawie nie mam swoich zdjęć. Nie ma z czego wybrać.
Podobno mężczyzn nie powinno się chwalić, ale twojej fotce profilowej Nic nie brakuje


Eee tam kokietowanie ... na pewno masz aktualne
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
sylwia_slomc... 21:32, 01 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Już jestem ciekawa co tam wymysliłeś, nie sztuka kupić nowy materiał i zrobić, sztuka zrobić z tego co się ma do dyspozycji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 14:42, 02 mar 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja w ogrodzie oprócz paskudnego blaszaka mam jeszcze jedno ustrojstwo które spędza mi sen z powiek taki ala kiosk,też blaszany ..ale na niego to akurat mam pomysł ..przemaluje na ciemny brąz,moja męża przykręci mi do ścianek drewniane kratki(na całość) i obsadzę najprawdopodobniej clematisami

Wydaje mi się,że może to całkiem fajnie wyglądać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
pestka56 09:43, 03 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Coś zimozielonego na te potworki. Bluszcz może, albo trzmieliny fortunea, np. 'Emerald Gold'. One lubią być cięte i można uformować na podporze całkiem wysoki, ponad 2 m, żywopłot. Mam fotki takiego z 2 miejsc w mojej okolicy. Karlos jeśli chcesz zobaczyć to wstawię.

U Marczyńskiego warto poczytać o clematisach i innych pnączach, bo to najlepszy znawca i hodowca pnączy w PL. Myślę, że nasza gospodyni, Danusia, też ma takie zdanie o nim i nie skrzyczy mnie za linki

O odmianach, wymaganiach i uprawie:
http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/inne-pnacza/525-euonymus-fortunei
http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/powojniki

W encyklopedii jest szczegółowo o każdej roślinie:
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia

Marczyński pisze i o innych pnączach. Świetnie omawia wisterie. Są też filmy z instruktarzem jak ciąć pnącza, żeby odwdzięczały się pięknym kwitnieniem.
____________________
Kasia
Gardener27 10:57, 03 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witam, przyszedłem z rewizytą. Ciekawy pamiętnik ogrodnika, miło się czyta i ogląda. Fajna okolica na siedlisko, cenię okolice lasu i terenów mało zurbanizowanych. Bardzo dużo udało Ci się osiągnąć w temacie ogrodu w tak krótkim czasie, widać pasję i miłość do ziemi. Ciekaw jestem metamorfozy blaszaka, wiele osób ma z nimi problem.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies