Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Samotnia pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Samotnia pod lasem

karlos 11:54, 03 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Kasia Marczyński to guru jeśli chodzi o powojniki i pnącza, ma świetną stronę z filmami, sklepem itd Był też kilka razy "Maja w ogrodzie"

Dokładnie taki jest plan, z materiałów pozostałych po budowie mam zamiar zrobić zadaszone przedłużenie a'la wiata, utwardzoną nawierzchnię itd a wszystko zamaskować roślinami. Bluszcze mam już kupione na jesień i czekają na miejsce docelowe, do tego za płotem mam sosny oplecione rodzimym bluszczem, więc kilka rozłogów z korzeniami skubnę do siebie. Powojniki też tam trafią dla urozmaicenia i koloru, ale musi być zimozielono, bo zimą nie mam zamiaru na niego patrzeć Do tego rosną przed garażem 2 leszczyny tureckie i wokół nich zamierzam zrobić rabatę, bluszcze w tle, jakieś krzaczory pomiędzy Trzmieliny bardzo lubię, łatwo je rozmnożyłem, ale chyba ma ich już wystarczająco Oczywiście na efekt poczekam kilka lat, dlatego będzie coś co zasłoni paskudę do czasu "bujnej zieleni" Prace ruszyły, liczę za 2 tyg będzie "na gotowo"
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
karlos 12:13, 03 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Gardener27 napisał(a)
Witam, przyszedłem z rewizytą. Ciekawy pamiętnik ogrodnika, miło się czyta i ogląda. Fajna okolica na siedlisko, cenię okolice lasu i terenów mało zurbanizowanych. Bardzo dużo udało Ci się osiągnąć w temacie ogrodu w tak krótkim czasie, widać pasję i miłość do ziemi. Ciekaw jestem metamorfozy blaszaka, wiele osób ma z nimi problem.


Dzięki Przemek

Dodam, że mieszkam na uboczu, za płotem mam 3 wolno biegające konie, łąki z "prywatnymi" żurawiami, bocianami, kaniami i bielikami, legowisko saren w trzcianach za płotem do tego 1,5 km do jeziora i mieszkam w pobliżu takich miejsc i takich Parków
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Gardener27 12:21, 03 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Okolica jak z bajki, wszystkiego po trochu a przede wszystkim cisza i spokój. U mnie co prawda jezior brak ale lasów i pól z całym dobrodziejstwem pod dostatkiem.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pestka56 17:53, 03 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dawno temu pracowałam jako grafik w Ogrody, ogródki, zieleńce. Zanim Pruszyński sprzedał miesięcznik. Poznałam wtedy sporo ciekawych ludzi parających się ogrodnictwem. Przyjeżdżał do redakcji także Marczyński. Wtedy jego szkółka to był dopiero początek. Masz rację, on ma olbrzymią wiedzę.
____________________
Kasia
Zana 21:23, 03 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zazdroszczę takich okolic i okoliczności fauny za płotem
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magleska 17:46, 04 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Witam się ładnie pierwszy raz przeczytałam całość...

..piękny ogród tworzysz

będę zaglądać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
karlos 21:00, 04 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Magleska napisał(a)
Witam się ładnie pierwszy raz przeczytałam całość...

..piękny ogród tworzysz

będę zaglądać


A dziękuję Idąc Twoim tropem, tytuł powinien być "Ogród ze Sznupkiem"
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Anitka 17:07, 05 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
karlos napisał(a)
Anitka dokładnie to danici ... humm mówisz, że przerosną taras ... co do iglaków w pierwszysm sezonie było ich jak na lekarstwo i niestety zimą pustka na ogrodzie, więc w 2018 troszkę ich dokupiłem. Niedługo wstawię foty końcowe i zobaczysz jaki był zamysł "zlania z tłem"



Te Danici mogą docelowo mieć 100 – 140 cm średnicy. To co podają w katalogach lub na metkach to są wielkości roślinek po 10 latach i często to jest mylące.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Muszelka 17:45, 05 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
karlos napisał(a)


Dzięki Przemek

Dodam, że mieszkam na uboczu, za płotem mam 3 wolno biegające konie, łąki z "prywatnymi" żurawiami, bocianami, kaniami i bielikami, legowisko saren w trzcianach za płotem do tego 1,5 km do jeziora i mieszkam w pobliżu takich miejsc i takich Parków

Mój ogródek również położony jest w pobliżu kilku jezior. Do najbliższego mam tylko 300 metrów Bardzo doceniam sąsiedztwo lasów i jezior, bo mam raczej dziką i niezależną naturę
W okolicy Twojego zamieszkania byłam tylko raz w życiu, w dzieciństwie. Dokładnie, w J. Lubniewickim zdałam egzamin na kartę pływacką
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
karlos 20:33, 05 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Muszelka napisał(a)

W okolicy Twojego zamieszkania byłam tylko raz w życiu, w dzieciństwie. Dokładnie, w J. Lubniewickim zdałam egzamin na kartę pływacką


No to pływałaś mi pod płotem z domu do Lubniewickiego Rynku mam 5km a w obrębie 5km mam 4 jeziora (nie mylić ze stawami)
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies