Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Zana 10:02, 07 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mnie się wydaje, że się zmieści. U mnie na osiedlu rosną kilkunastoletnie i nie zajmują dużo miejsca.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 10:28, 07 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Też mi się wydaje, że amanogawy raczej mają koło 1 metra średnicy. Poza tym, kto powiedział, że ona koroną nie może wystawać poza linię rabaty? Przecież katalpa na pewno będzie mieć znacznie szerszą koronę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 11:03, 07 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Asiu, pamiętasz, Kwartecik ma takie wielopniowe i wydaje mi się, że nie są szersze niż metr?


Pamiętam, i pamiętam również, że Ania mówiła że je obwiązuje, bo śnieg te boczne gałęzie wyłamuje

Poza tym, z tego co pamiętam, cały ogród był zakładany 3 lub 5 lat temu, więc te drzewa jeszcze mogą urosnąć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 11:21, 07 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ostatnio Kwartecik wstawiła u mnie fotki, m.in. amanogawę

kwartet napisał(a)
A amanogawy nareszcie łapsnęły kolor


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 17:43, 07 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
makadamia napisał(a)
Helen, to chyba zależy trochę od tego, jaką masz amanogawę. Jeśli ma jeden główny pień, od którego odchodzą gałązki, to będzie węższa. Jeśli kilka pni wychodzących z podstawy to szersza.

Nie wiedziałam, że są 2 rodzaje. Wychodzi mi, że mam tę pierwszą.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:44, 07 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Asiu, pamiętasz, Kwartecik ma takie wielopniowe i wydaje mi się, że nie są szersze niż metr?

Całe szczęście, że nie są szersze
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:44, 07 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zana napisał(a)
Mnie się wydaje, że się zmieści. U mnie na osiedlu rosną kilkunastoletnie i nie zajmują dużo miejsca.

Super, to się bardzo cieszę.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:46, 07 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
mrokasia napisał(a)
Też mi się wydaje, że amanogawy raczej mają koło 1 metra średnicy. Poza tym, kto powiedział, że ona koroną nie może wystawać poza linię rabaty? Przecież katalpa na pewno będzie mieć znacznie szerszą koronę.

Tylko amanogawa będzie blisko punktu podlewającego trawnik. Może dostawać prysznice.
Muszę tak wymierzyć, żeby dobrze wyglądała, ale nie była narażona na bezpośrednie podlewanie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:48, 07 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
makadamia napisał(a)


Pamiętam, i pamiętam również, że Ania mówiła że je obwiązuje, bo śnieg te boczne gałęzie obwiązuje

Poza tym, z tego co pamiętam, cały ogród był zakładany 3 lub 5 lat temu, więc te drzewa jeszcze mogą urosnąć.

Trudno uwierzyć, że ogród Ani/Kwartet ma dopiero 3 lub 5 lat. Już jest bardzo dorodny
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 17:48, 07 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Ostatnio Kwartecik wstawiła u mnie fotki, m.in. amanogawę



Piękna.
Chyba rośnie w rozplenicy?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies