Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Zana 10:14, 30 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mogę potwierdzić, że Stardust jest kiepski, brzydko przekwita. Żadnej z pozostałych wymienionych roślin nie mam, to się nie wypowiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
violaskom 10:42, 30 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Rozchodnika Stardust mam u siebie. Został jako jedyny, którego nie lubią opuchlaki. Kocimiętka Blue Dragon jest ładna. Jest wysoka, jako jedyna z Nepet stoi prosto, ładnie rozrasta się kępa. Jedyny problem to to, że coś ją wczesną wiosną je. Bez oprysku nie zakwitnie. Zdjęcia wstawiłam u siebie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
inka74 13:34, 30 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
znalazłam odmianę mojego rozchodnika - Herbstfreude i drugi mniejszy Hot Stuff. Ten pierwszy niezniszczalny - super kwitnie, sztywny, wysoki. Bardzo dobrze przyrasta. Do tej pory zdobi rabatę nawet taki zaschnięty. Ten drugi niski, taki puchato-kuleczkowaty. Jeden wielki kwiat ale późno kolor pokazuje. Niezły na obwódki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 19:52, 30 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)


To może się tam czasem spotykamy na ogrodoterapi

No popatrz, może się nawet mijałyśmy nie wiedząc
Ja bywam tylko w tygodniu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 20:44, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
anbu napisał(a)
Mam Rozchodnika Stardust jak dla mnie doopy nie urywa Za to polecam z całego serca Rozchodnika Herbstfreude - jest naprawdę super
Na jesień zeszłego roku zakupiłam Rozchodnika Thunderhead, zobaczymy co z niego wyrośnie

Ania, dzięki za informacje Jeden i drugi - bardzo ładne, muszę poczytać jakie wysokie rosną.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:51, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
jolanka napisał(a)
A u mnie rutewka Elin rośnie bardzo dobrze. Faktycznie potrzebuje podparcia bo wietr może ja wyłamać ale posadziłam blisko choiny kanadyjskiej więc ja osłania i dałam jej wysoka bambusowa tyczkę. Ja ja uwielbiam Gocha (Kolorowy ogród do kapitalnego remontu) ma ja u siebie i rośnie bez podpierania, jest u niej obłędna Gocha ma glinę i zaciszne.

Jola, lejesz miód na moje serce. Ona mi się tak podoba, że trudno mi znaleźć inną roślinę podobną do rutewki. Chodzi mi o zwiewność i delikatność tej roślinki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:52, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)


Ja czasem wyrównuję zdrowie psychiczne właśnie w Botaniku, kiedyś w tygodniu byłam tam sama, fakt, trochę kropiło ale mi to nie przeszkadzało

Oj, potrzebne takie miejsce, gdzie można podładować akumulatory, prawda?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:56, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)


O babtysji pisała Jankosia na jej blogu

https://ogrodowapasja.blog/2018/04/19/baptysja-blekitna-baptisia-australis-uprawa/

Z kocimiętek, które się nie pokładają polecam odmianę Superba, jest niska.

Białe rozchodniki kiepsko wyglądają przy przekwitaniu. Polecam odmianę Class Act Herbstfreude też jest bardzo dobra.

Zeleźniaka bulwiastego Amazone posadziłam w zbyt zacienionym miejscu i wyciąga, a nawet pokłada się w stronę słońca. Będę go przesadzać w bardziej słoneczne miejsce

Epimedium Lilafee mamy w szkółce i nie sprawia żadnych problemów w doniczkach Geranium też i długo kwitnie

Z resztą własnych i osobistych doświadczeń nie posiadam

Ewa, wielkie dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:57, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
antracyt napisał(a)


To może się tam czasem spotykamy na ogrodoterapi

Bardzo chętnie, jak tylko czas pozwoli.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:59, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Pszczelarnia napisał(a)
Helen, ale te rośliny to po jednej sztuce będziesz sadzić?





Ewa, nie po jednej, kupię kilka sztuk. Tylko chciałam sobie ograniczyć listę chciejstw na ten sezon i skorzystać z Waszych doświadczeń. Chociaż w wielu przypadkach te same rośliny różnie się zachowują w poszczgólnych ogrodach (rodzaj ziemi, położenie geograficznie itd.). Muszę wypośrodkować, ale i tak pewnie bez błędów się nie obędzie
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies