Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Kokesz 23:38, 29 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
też lubię Mr Goodbud i jeszcze Thunderhead i Matrona. I mam też niższe o ciemnych liściach ale nie pamiętam nazwy.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 05:47, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Coś kojarzę, że dziewczyny na O. nie były jakoś specjalnie zadowolone z tego rozchodnika...chyba
Ja wolę rozchodniki o bordowych liściach albo o ciemnoróżowych kwiatach ale to kwestia gustu.
Gipsówka nie jest czasem wysoka?
Żeleźniaka znam z Botanika i też jest wysoki.

Odnośnie Botanika, bywam tam bardzo często. W tygodniu prawie nie ma ludzi.Lubię patrzeć jak wyglądają te same rośliny o różnych porach roku. Jak zastanawiam się nad jakąś nową rośliną to czasem jadę jej tam szukać bo widzę wtedy jak wygląda w realu. Albo zerkam do zdjęć...
Ty masz chyba niedaleko z pracy?


OK, jak odradzasz tego rozchodnika, to go wywalam z koszyczka.

Wysoka gipsówka mogłaby być, ona wg opisu ma docelową wysokość 70 cm.

Żeleźniak dorasta do 120 cm, nad nim jeszcze się zastanowię.

W Botaniku byłam tylko raz. Chyba z 10 lat temu. Faktycznie z mojej pracy niedaleko, ale zaraz po pracy gnam do domu, bo zawsze jest coś do zrobienia. Trochę jestem zła na siebie, ale muszę w domu wszystko poogarniać, no i posiedzieć w domu, żeby "wyrównać" zdrowie psychiczne...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:53, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Ja lubię ten rozchodnik biały ale to nie jest taka topowa roślina do polecenia do małego ogrodu, gdyby były do wyboru inne to bym wybrała inne. Genialnie za to zachowuje się u mnie Brillant - duży, sztywny, okazały i długo się trzyma ale kwiat jest jasnoróżowy a to nie każdy lubi. I 2 inne odmiany (musiałabym poszukać metek bo zapominam nazwy) też ładniejsze są niż ten biały. U Hani Gruszki cudnie zachowuje się Mr Goodbud a u mnie porażka, gnije jak tylko odrobinę wręcz popada

Zapisuję Brillanta, ale w tej szkółce, w której mam koszyczek nie widzę.

Dziwna sprawa z M.Goodbud, widziałam go u Hani i byłam nim zachwycona. Faktycznie czasami ciężko przewidzieć czy roślina będzie pewniakiem do jakiegoś ogródka.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:56, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
też lubię Mr Goodbud i jeszcze Thunderhead i Matrona. I mam też niższe o ciemnych liściach ale nie pamiętam nazwy.

Renia, masz u siebie Thunderhead i Matrona? Chętnie bym zobaczyła na zdjęciach.
Mnie się wydawało, że te o ciemnych liściach są bardziej wymagające, ale może jestem w błędzie.
____________________
Helen - Hortensjowo
anbu 07:44, 30 sty 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mam Rozchodnika Stardust jak dla mnie doopy nie urywa Za to polecam z całego serca Rozchodnika Herbstfreude - jest naprawdę super
Na jesień zeszłego roku zakupiłam Rozchodnika Thunderhead, zobaczymy co z niego wyrośnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
jolanka 07:58, 30 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A u mnie rutewka Elin rośnie bardzo dobrze. Faktycznie potrzebuje podparcia bo wietr może ja wyłamać ale posadziłam blisko choiny kanadyjskiej więc ja osłania i dałam jej wysoka bambusowa tyczkę. Ja ja uwielbiam Gocha (Kolorowy ogród do kapitalnego remontu) ma ja u siebie i rośnie bez podpierania, jest u niej obłędna Gocha ma glinę i zaciszne.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kokesz 08:05, 30 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)


W Botaniku byłam tylko raz. Chyba z 10 lat temu. Faktycznie z mojej pracy niedaleko, ale zaraz po pracy gnam do domu, bo zawsze jest coś do zrobienia. Trochę jestem zła na siebie, ale muszę w domu wszystko poogarniać, no i posiedzieć w domu, żeby "wyrównać" zdrowie psychiczne...


Ja czasem wyrównuję zdrowie psychiczne właśnie w Botaniku, kiedyś w tygodniu byłam tam sama, fakt, trochę kropiło ale mi to nie przeszkadzało
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 09:01, 30 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Helen napisał(a)
Dziewczyny i Chłopaki, powkładałam różne roślinki do koszyka i proszę Was o pomoc, jeżeli mieliście doświadczenie z poniższymi roślinami i coś się nie sprawdza albo jest trudne w uprawie:

Baptysja biała, Rutewka 'Elin', Kocimiętka 'Blue Dragon', Żeleźniak bulwiasty 'Amazone', Krwawnik pospolity 'Apple Blossom', Rozchodnik okazały 'Stardust', Bodziszek Wallicha 'Havana Blues, Gipsówka wiechowata 'Pink Festival', Szałwia łąkowa 'Pink Delight', Szałwia łąkowa FASHIONISTA 'Pretty in Pink', Epimedium wielkokwiatowe 'Lilafee'

Jestem też otwarta na sugestie dot. innej odmiany lub koloru, który Wam się sprawdził i dobrze wygląda.


O babtysji pisała Jankosia na jej blogu

https://ogrodowapasja.blog/2018/04/19/baptysja-blekitna-baptisia-australis-uprawa/

Z kocimiętek, które się nie pokładają polecam odmianę Superba, jest niska.

Białe rozchodniki kiepsko wyglądają przy przekwitaniu. Polecam odmianę Class Act Herbstfreude też jest bardzo dobra.

Zeleźniaka bulwiastego Amazone posadziłam w zbyt zacienionym miejscu i wyciąga, a nawet pokłada się w stronę słońca. Będę go przesadzać w bardziej słoneczne miejsce

Epimedium Lilafee mamy w szkółce i nie sprawia żadnych problemów w doniczkach Geranium też i długo kwitnie

Z resztą własnych i osobistych doświadczeń nie posiadam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 09:22, 30 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Kokesz napisał(a)


Ja czasem wyrównuję zdrowie psychiczne właśnie w Botaniku, kiedyś w tygodniu byłam tam sama, fakt, trochę kropiło ale mi to nie przeszkadzało


To może się tam czasem spotykamy na ogrodoterapi
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 10:00, 30 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen, ale te rośliny to po jednej sztuce będziesz sadzić?




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies