Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 12:25, 28 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Agata, jakbym miała większy areał, od razu bym kupiła. Ale ograniczenia są, No i nie mogę inaczej
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 14:49, 28 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, te ciemierniki są zjawiskowe . Mam zamiar u siebie - jak już zrobię tę drugą cienistą - zrobić z nich gwiazdy sezonu. Właśnie obmyślam, co tam jeszcze dołożę, bo zasadowa gleba trochę ogranicza...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 15:41, 28 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Oj, cudne, cudne są
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:22, 28 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Dziewczyny i Chłopaki, powkładałam różne roślinki do koszyka i proszę Was o pomoc, jeżeli mieliście doświadczenie z poniższymi roślinami i coś się nie sprawdza albo jest trudne w uprawie:

Baptysja biała, Rutewka 'Elin', Kocimiętka 'Blue Dragon', Żeleźniak bulwiasty 'Amazone', Krwawnik pospolity 'Apple Blossom', Rozchodnik okazały 'Stardust', Bodziszek Wallicha 'Havana Blues, Gipsówka wiechowata 'Pink Festival', Szałwia łąkowa 'Pink Delight', Szałwia łąkowa FASHIONISTA 'Pretty in Pink', Epimedium wielkokwiatowe 'Lilafee'

Jestem też otwarta na sugestie dot. innej odmiany lub koloru, który Wam się sprawdził i dobrze wygląda.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 14:11, 29 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Ciężko tak powiedzieć odnosnie koloru bo każdemu co innego się podoba. Różne są też stanowiska w ogrodzie, na jednych coś rośnie lepiej na innych gorzej...
Lepiej powiedz gdzie Ty chcialabyś u siebie posadzić te rośliny. Nie kupowałabym dla chciejstwa no chyba, że masz już dla nich plany.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 20:27, 29 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Renia, planów odnośnie tych roślin nie mam żadnych, to są po prostu chciejstwa

Jedynie chciałabym zaplanować nasadzenia przy ML (one rosną przy wężu nawadniającym, dalej już nie będzie nawadniania, będzie dosyć sucho). Przed nimi posadziłabym perowskią, jakiś krwawnik lub krwiściąg chocolate tip lub coś innego - czekam na sugestie. W nóżkach posadzę turzyce frosted curls.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 22:35, 29 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Baptysja biała - nie miałam ale z tego co kojarzę to ona duża rośnie, bardzo duża - masz dla niej miejsce? Niebieską u siebie wydałam bo już po 1 sezonie za duża była i takie mało ciekawe liście miała.
Rutewka 'Elin' - wysoka i bardzo szczupła, potrzebuje roślin podtrzymujących od przodu lub podwiązania, raczej do dużego ogrodu roślina
Kocimiętka 'Blue Dragon' - miałam, wydałam, słabo jak dla mnie kwitła
Rozchodnik okazały 'Stardust' - ładny biały kwiat, dosyć niska, później trochę rozkwita i jak za dużo jest deszczu to brązowieją mu kwiaty

reszty nie znam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 22:40, 29 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
inka74 napisał(a)
Baptysja biała - nie miałam ale z tego co kojarzę to ona duża rośnie, bardzo duża - masz dla niej miejsce? Niebieską u siebie wydałam bo już po 1 sezonie za duża była i takie mało ciekawe liście miała.
Rutewka 'Elin' - wysoka i bardzo szczupła, potrzebuje roślin podtrzymujących od przodu lub podwiązania, raczej do dużego ogrodu roślina
Kocimiętka 'Blue Dragon' - miałam, wydałam, słabo jak dla mnie kwitła
Rozchodnik okazały 'Stardust' - ładny biały kwiat, dosyć niska, później trochę rozkwita i jak za dużo jest deszczu to brązowieją mu kwiaty

reszty nie znam

Iwonka, dzięki za przekazanie Twoich doświadczeń. Wykreślam z listy 3 pierwsze rośliny, o których piszesz, nad Stardust się zastanowię.
Dzięki za rzeczowy komentarz
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 23:03, 29 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Coś kojarzę, że dziewczyny na O. nie były jakoś specjalnie zadowolone z tego rozchodnika...chyba
Ja wolę rozchodniki o bordowych liściach albo o ciemnoróżowych kwiatach ale to kwestia gustu.
Gipsówka nie jest czasem wysoka?
Żeleźniaka znam z Botanika i też jest wysoki.

Odnośnie Botanika, bywam tam bardzo często. W tygodniu prawie nie ma ludzi.Lubię patrzeć jak wyglądają te same rośliny o różnych porach roku. Jak zastanawiam się nad jakąś nową rośliną to czasem jadę jej tam szukać bo widzę wtedy jak wygląda w realu. Albo zerkam do zdjęć...
Ty masz chyba niedaleko z pracy?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 23:16, 29 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ja lubię ten rozchodnik biały ale to nie jest taka topowa roślina do polecenia do małego ogrodu, gdyby były do wyboru inne to bym wybrała inne. Genialnie za to zachowuje się u mnie Brillant - duży, sztywny, okazały i długo się trzyma ale kwiat jest jasnoróżowy a to nie każdy lubi. I 2 inne odmiany (musiałabym poszukać metek bo zapominam nazwy) też ładniejsze są niż ten biały. U Hani Gruszki cudnie zachowuje się Mr Goodbud a u mnie porażka, gnije jak tylko odrobinę wręcz popada
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies