Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:00, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zana napisał(a)
Mogę potwierdzić, że Stardust jest kiepski, brzydko przekwita. Żadnej z pozostałych wymienionych roślin nie mam, to się nie wypowiem.

Anulka, dzięki wielkie, Stardust usunięty
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:04, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
violaskom napisał(a)
Rozchodnika Stardust mam u siebie. Został jako jedyny, którego nie lubią opuchlaki. Kocimiętka Blue Dragon jest ładna. Jest wysoka, jako jedyna z Nepet stoi prosto, ładnie rozrasta się kępa. Jedyny problem to to, że coś ją wczesną wiosną je. Bez oprysku nie zakwitnie. Zdjęcia wstawiłam u siebie.

Byłam u Ciebie, widziałam. Ładnie u Ciebie wyglądają.
Jednak muszę sadzić takie rośliny, które nie wymagają wielu zabiegów i są bardzo sprawdzone. Ogród musi być raczej samowystarczalny
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:08, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
znalazłam odmianę mojego rozchodnika - Herbstfreude i drugi mniejszy Hot Stuff. Ten pierwszy niezniszczalny - super kwitnie, sztywny, wysoki. Bardzo dobrze przyrasta. Do tej pory zdobi rabatę nawet taki zaschnięty. Ten drugi niski, taki puchato-kuleczkowaty. Jeden wielki kwiat ale późno kolor pokazuje. Niezły na obwódki

Iwona, taki pękaty i niezbyt wysoki też super, mógłby kwitnąć po jeżówkach? Pewnie zależy po jakich odmianach jeżówek, ale szukam też byliny, która zasłoni jeżówki, gdy już kończą kwitnienie. Dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:09, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)

No popatrz, może się nawet mijałyśmy nie wiedząc
Ja bywam tylko w tygodniu


P.S.
Renia, myślę że Ciebie już bym poznała na ulicy
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 21:52, 30 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Helen napisał(a)

Iwona, taki pękaty i niezbyt wysoki też super, mógłby kwitnąć po jeżówkach? Pewnie zależy po jakich odmianach jeżówek, ale szukam też byliny, która zasłoni jeżówki, gdy już kończą kwitnienie. Dzięki
nie mam dobrego zdjęcia z tego roku... On jest na owalnej w 2 rzędzie zaraz za smagliczką. Nie wiem czy dojrzysz. To zdjęcie z 22 września. Na drugim zdjęciu jest na dole nad napisem ogrodowisko


Usunę później
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 22:04, 30 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Iwona, nie usuwaj, zdjęcia są bardzo fajne. Dobrze widać rozchodniki. Są faktycznie piękne
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:22, 31 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, widzę, że u Ciebie to już całkiem serio przygotowania do sezonu Ja taż mam dwa pękate koszyki, ale za aniołka nie wiem, czemu to robię, bo - póki co - nie mam nowych rabat
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:35, 31 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Helen, widzę, że u Ciebie to już całkiem serio przygotowania do sezonu Ja taż mam dwa pękate koszyki, ale za aniołka nie wiem, czemu to robię, bo - póki co - nie mam nowych rabat

Asia, ja mam trochę miejsca na rabatach i trochę pomysłów, ale chyba też mam za dużo w koszyczku...
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 22:18, 31 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziewczyny, wkraczam tu jako "głos rozsądku": nie kupujcie BEZ PLANU! To się może zemścić biadoleniem: kupiłam i teraz nie wiem gdzie posadzić. Czego Wam oczywiście nie życzę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 22:23, 31 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No przeca nic nie kupuję Tak sobie gadam i gadam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies