Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 16:14, 13 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Helen napisał(a)

Co 4 lata, to przeżyję.

Jak zobaczysz jak tam jest mało miejsca, to nie wiem czy ujdę z życiem

To jest to miejsce. Z jednej i drugiej strony jest po ok. 1 m2.



Uuu, to malutko I Ty chcesz na tym jednym metrze tyle roślin wcisnąć? Hmm... Od miskanta powinna być odległość ok. metra do następnej byliny
A co tam masz po bokach? Masz jakieś szersze ujęcie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 16:25, 13 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Teraz wracam bardzo późno do domu, zdjęcia teraźniejsze mogę zrobić dopiero w niedzielę. Po lewej stronie rosną maliny a po prawej jest porzeczka i winogrono. To jest część owocowa z pozostawionym pniem.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:47, 14 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Udało mi się dzisiaj wcześniej dojechać do domu. Zaraz wrzucę fotki, tylko 2, bo telefon mi szwankuje.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:55, 14 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Tylko to udało mi się obfocić Z każdej strony - szerokość 0,8 m, głęgokość 1,2 m.

Na pniu pną się 3 powojniki President i 2 powojniki Yukiokoshi. Kwitną różnie. W poprzednim roku były bardzo słabe, miały mało liści i mało kwiatów.
W tym momencie oprócz traw, są posadzone krokusy i tulipany.
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 20:29, 14 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Te Presidenty ci słabo kwitną? Bo chciałam jednego kupić w tym roku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Helen 20:35, 14 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Agata, kwitną pięknie i powtarzają kwitnienie, ale chyba miały za sucho 2 lata temu i w poprzednim roku nie były bujne.
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 12:29, 15 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Helen napisał(a)
Tylko to udało mi się obfocić Z każdej strony - szerokość 0,8 m, głęgokość 1,2 m.

Na pniu pną się 3 powojniki President i 2 powojniki Yukiokoshi. Kwitną różnie. W poprzednim roku były bardzo słabe, miały mało liści i mało kwiatów.
W tym momencie oprócz traw, są posadzone krokusy i tulipany.


Te miskanty tam już są, a ja chciałam Ci proponować inne trawy

Myślę, że do miskantów wystarczy dosadzić jeżówki, a potem carexy z ewentualnym dodatkiem kosmosów czekoladowych. Na perowskią tam już nie ma miejsca. Lepiej posadzić więcej sadzonek jednej byliny. Mogłabyś posadzić 3 jeżówki do każdego miskanta i ze cztery kosmosy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 13:15, 15 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ewa, tam rośnie miskant Gracek, ten udawany. Chciałam go przesadzić na inną rabatę i posadzić ML. Czy jednak nie przesadzać i zostawić tak jak jest tylko dosadzić to co radzisz wyżej?
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 13:38, 15 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ten udawany Gracek to Graziella? Ona kwitnie tak na różowawo?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:20, 16 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)
Ten udawany Gracek to Graziella? Ona kwitnie tak na różowawo?

Ewa, udawany Gracek w szkółce został zakupiony jako Miskant Gracillimus, ale według opisów dziewczyn, Gracillimus, który zaczyna kwitnąć na poącztku września, to nie Gracillimus. Więc nie wiem co to - zdjęcie z połowy października poniżej

Można to określić jako beżowo, lekko różowy, tak myślę
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies