Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:56, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Ja też bym wybrala 1 zestaw tylko zamiast lawendy dałabym coś bardziej strukturalnego, mięsistego np. rozchodnik Brillant lub/i biały lub jasnoróżowy wyższy floks. Zależy ile tam jest miejsca. To jest kompozycja późnego raczej lata. Do czerwca tam niewiele będzie się działo. Brakuje mi też średniego piętra. Ten miskant ma ok. 150 cm a potem dużo delikatnych i niższych roślin. Stąd może często dziewczyny dodają hortensje do niego.

Iwonka, dziękuję. Zawsze mam problem z tym średnim piętrem. zaraz obejrzę co proponujesz i się zastanowię.
Wiosną chciałam, żeby tam kwitły czochy, ale one na razie są posadzone w doniczkach - nie wiem czy wczesną wiosną mogę je przesadzać.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:56, 11 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kosmos czekoladowy możesz siać albo sadzić kłącza - na wiosnę powinny być w o...i. To bylina, ale u nas nie zimuje (jeszcze) - czyli trzeba wykopać albo eksperymentować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:57, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Kosze super - jaka średnica i wysokość? Pasują mi do róży na pniu lub palibina, hortensji na pniu. Coś niskiego i niedużego

Kosze dziękują
WYMIAR : ŚREDNICA OK. 40 CM (góra), WYSOKOŚĆ OK. 30 CM
Hortensja na pniu - to jest myśl
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:59, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Inko, perowskia ma ok. 1m. Zostalabym tam w szarosciach, wiec raczej nie sedum, a moze aster jakis...

Aster jak najbardziej, tylko to też późne lato.
A może czosnki główkowate?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:01, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Można może ciemnolistny Prince, ma ładne ciemne listki
Ja bardziej takie klimaty lubię
https://pin.it/wU65baT

Ale też takie z perovskią klimaty są fajne
https://pin.it/SRNErgY

Iwonka, dla mnie zdecydowanie ten drugi (jeszcze takich zestawień nie mam, ale są super). Dzięki za piny
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 22:02, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Helen napisał(a)

Iwonka, dziękuję. Zawsze mam problem z tym średnim piętrem. zaraz obejrzę co proponujesz i się zastanowię.
Wiosną chciałam, żeby tam kwitły czochy, ale one na razie są posadzone w doniczkach - nie wiem czy wczesną wiosną mogę je przesadzać.
wsadź czosnek z doniczką do ziemi. Jak przekwitnie przesadzisz lub zostawisz jak to te czarne doniczki.
Właśnie odkryłam że przegorzan fajnie wygląda z perovskią
https://pin.it/6fre9cG

Ja to bym wybrała jedną roślinę, którą chce koniecznie mieć i do niej szukała innych. Każda z twoich propozycji jest inna - pytanie jak się one mają do pozostałych nasadzeń w pobliżu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 22:04, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Kosmos czekoladowy możesz siać albo sadzić kłącza - na wiosnę powinny być w o...i. To bylina, ale u nas nie zimuje (jeszcze) - czyli trzeba wykopać albo eksperymentować

Ok, zapisuję temat, pobuszuję jeszcze w internecie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:12, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
wsadź czosnek z doniczką do ziemi. Jak przekwitnie przesadzisz lub zostawisz jak to te czarne doniczki.
Właśnie odkryłam że przegorzan fajnie wygląda z perovskią
https://pin.it/6fre9cG

Ja to bym wybrała jedną roślinę, którą chce koniecznie mieć i do niej szukała innych. Każda z twoich propozycji jest inna - pytanie jak się one mają do pozostałych nasadzeń w pobliżu

Dobry pomysł z tą doniczką, dzięki
A przegorzan z perowskią cudo.

W ogrodzie mam kolory raczej różowo-fioletowe, ale jakiejś odmiany mi potrzeba, więc wymyśliłam różne kombinacje.
W tyn miejscu muszę posadzić (w zasadzie przesadzić) ML i rosną tam turzyce frosted curls, więc do tych roślin muszę dopasowywać.

Bardzo mi się podoba firletka kwiecista i ją też bym gdzieś upchęła. Raczej w innym miejscu.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 22:14, 11 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja go miałam, ale jakoś mnie nie powalił na kolana, więc jak nie przeżył zimy, to już drugi raz z nim nie próbowałam.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 22:16, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Ja go miałam, ale jakoś mnie nie powalił na kolana, więc jak nie przeżył zimy, to już drugi raz z nim nie próbowałam.

Asia, rozumiem, że piszesz o kosmosie?
A może jakiś rdest albo krwiściąg? Musi być coś ażurowego, ale wąskiego.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies