Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:18, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Można może ciemnolistny Prince, ma ładne ciemne listki
Ja bardziej takie klimaty lubię
https://pin.it/wU65baT

Ale też takie z perovskią klimaty są fajne
https://pin.it/SRNErgY

Iwonka, a co to jest ciemnolistny Prince?
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 22:21, 11 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Asia, rozumiem, że piszesz o kosmosie?
A może jakiś rdest albo krwiściąg? Musi być coś ażurowego, ale wąskiego.

Tak, o kosmosie /nachyłku czekoladowym, bo pod taką nazwą też występuje.
Rdest albo krwiściąg spokojnie się nada
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 22:28, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Helen napisał(a)

Dobry pomysł z tą doniczką, dzięki
A przegorzan z perowskią cudo.

W ogrodzie mam kolory raczej różowo-fioletowe, ale jakiejś odmiany mi potrzeba, więc wymyśliłam różne kombinacje.
W tyn miejscu muszę posadzić (w zasadzie przesadzić) ML i rosną tam turzyce frosted curls, więc do tych roślin muszę dopasowywać.

Bardzo mi się podoba firletka kwiecista i ją też bym gdzieś upchęła. Raczej w innym miejscu.
biała czy różowa firletka? I która - smółka czy kwiecista? Masz ją? Ja mam obie i lubię je bardzo. Ale to dwie różne rośliny . Obie mają to do siebie, że dół mają niski i taki napakowany jak obwódkowy a potem kwiaty delikatnie w górę. Kwiecista trochę inny ten wiecheć ma i różne czasy kwitnienia. Kosmos mnie też nie powalił, on jest fajny na łączkę, większe rabaty. Tu pomysł z czosnkiem główkowatym chyba lepszy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:38, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Helen napisał(a)

Iwonka, a co to jest ciemnolistny Prince?
aster Prince - widziałam u Danusi i jest dużo ciekawszy na żywo niż na zdjęciach. Sadziec Chocolate to też ciemne liście i podobne warunki. Pytanie czy chcesz ciemniejszy akcent czy ma być jednolicie
Delikatnie z firletką wyglądają też gaury białe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 00:40, 12 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Śliczne te kosze gdzie kupiłaś?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 05:45, 12 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)

Tak, o kosmosie /nachyłku czekoladowym, bo pod taką nazwą też występuje.
Rdest albo krwiściąg spokojnie się nada

Asia, miałaś już rdest albo krwiściąg? Szukam roślin z polecenia o ciemnoczerwonych lub nawet czekoladowych kwiatach.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:51, 12 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
biała czy różowa firletka? I która - smółka czy kwiecista? Masz ją? Ja mam obie i lubię je bardzo. Ale to dwie różne rośliny . Obie mają to do siebie, że dół mają niski i taki napakowany jak obwódkowy a potem kwiaty delikatnie w górę. Kwiecista trochę inny ten wiecheć ma i różne czasy kwitnienia. Kosmos mnie też nie powalił, on jest fajny na łączkę, większe rabaty. Tu pomysł z czosnkiem główkowatym chyba lepszy.

Chodziło mi o firletkę kwiecistą i takie połączenie jak na pierwszym zdjęciu. Gdzieś widziałam w późniejszym stadium rozrostu, ale nie mogę znaleźć.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:52, 12 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
aster Prince - widziałam u Danusi i jest dużo ciekawszy na żywo niż na zdjęciach. Sadziec Chocolate to też ciemne liście i podobne warunki. Pytanie czy chcesz ciemniejszy akcent czy ma być jednolicie
Delikatnie z firletką wyglądają też gaury białe.

Iwonka, wieczorem obejrzę tego sadźca, dzieki za podpowiedzi.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:52, 12 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Śliczne te kosze gdzie kupiłaś?

Renia, dzięki. Priv.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kim 06:03, 12 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)

Bożenka, bardzo dziękuję
Zastanawiałam się nad cisami na pniu, a w nóżkach bratki, ale to jeszcze nic konkretnego. Cisy są ładne, ale nie jestem pewna czy pójdę w taki formalny wystrój...


Całkiem fajny pomysł z tymi cisami a może zamiast braków to jakaś trawka ale jak Ci to ma nie grać to lepiej podumać nad czymś innym

Cokolwiek nie wymyślisz będzie ładnie
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies