Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

antracyt 21:16, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
galgAsia napisał(a)
No właśnie - mączlik jak nic

Jak mączlik to też pewnie chemia.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:16, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
antracyt napisał(a)
A może tak podskakują jak liście odwracasz?
Ja mam skoczka na róży pnącej i jej liście wyglądają podobnie. Mam problem z tępieniem dziadostwa bo ta róża rośnie bezpośrednio przy mięcie i skrzyniach z ziołami. Nie chcę chemii stosować, a przydało by się.

To też możliwe. I dokładnie tak samo mam obok róży - miętę i warzywa w skrzyniach.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:17, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
antracyt napisał(a)

Jak mączlik to też pewnie chemia.

Chyba jutro pójdę po poradę na oprysk p. mączlikowy...
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 21:17, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Helen napisał(a)

Bardziej bym obstawiała, że to coś fruwa, ale muszę jeszcze poobserwować.
Wczoraj pryskałam takim preparatem, ale chyba nie zadziałał w 100%, bo dzisiaj całkiem sporo jeszcze tego siedziało. Ehhh...

Też stosuję takie płyny, tylko je musisz na spód liści dawać. Przy sporej róży to kłopot, przy mniejszej powinno pomóc.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:22, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
antracyt napisał(a)

Też stosuję takie płyny, tylko je musisz na spód liści dawać. Przy sporej róży to kłopot, przy mniejszej powinno pomóc.

Zuza, wypsikałam wczoraj cały pojemnik, starałam się każdy opryks robić pod spodem liścia, ale to chyba inwazja jakaś... Część robali na pewno padła, ale całkiem sporo zostało.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 21:25, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Jeżeli to skoczek, to Cię nie pocieszę pisząc, że już chyba trzeci rok się z nim męczę. Jedyny plus, że atakuje tylko nieliczne róże w moim ogrodzie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 21:30, 18 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Wiesz, tak ogólnie to ta róża wydaje się być osłabiona. Sprawdź pH ziemi przy róży. Płyn Helliga wystarczy.

Kup środek systemiczny. Krąży w sokach rośliny i dotrze do każdego ssącego owada.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:35, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
antracyt napisał(a)
Jeżeli to skoczek, to Cię nie pocieszę pisząc, że już chyba trzeci rok się z nim męczę. Jedyny plus, że atakuje tylko nieliczne róże w moim ogrodzie.

Teraz jak oglądam w necie, to mi wychodzi na skoczka.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:37, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8361
Anda napisał(a)
Wiesz, tak ogólnie to ta róża wydaje się być osłabiona. Sprawdź pH ziemi przy róży. Płyn Helliga wystarczy.

Kup środek systemiczny. Krąży w sokach rośliny i dotrze do każdego ssącego owada.

Ok, sprawdzę jutro pH gleby.
Znalazłam coś takiego, chyba będzie ok?
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 21:42, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Anda napisał(a)
Wiesz, tak ogólnie to ta róża wydaje się być osłabiona. Sprawdź pH ziemi przy róży. Płyn Helliga wystarczy.

Kup środek systemiczny. Krąży w sokach rośliny i dotrze do każdego ssącego owada.

Ktoś mi już taki środek polecał. Tylko skoro nim podlewam różę, a bezpośrednio pod nią rośnie mięta, to teoretycznie w jej sokach też będzie krążył, tak?
Osoba, która mi go polecała nie była w stanie określić, jak długo taki preparat działa. Tzn, chciałam wiedzieć jak długo ewentualnie nie będę mogła spożywać mięty.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies