Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 07:46, 11 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
inka74 napisał(a)
e, to przejściowe-wyjazdowe.

Na chwilę i w ramach odpoczynku, to nawet fajne.
Rozumiem, że poza PL?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 08:10, 11 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ale Ci zazdroszczę Ja słońce mogłam oglądać jedynie przez szybę w pracy
Może w weekend coś podziałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 08:51, 11 lut 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ja już wczoraj zaczęłam ciąć róże. Helen kontener Bio zabierają Ci co 2 tygodnie? W zimie to jeszcze OK, ale jak dasz radę na wiosnę i na jesień? Czy te trawki co dostałam od Ciebie przycinać na łyso?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 08:56, 11 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Helen napisał(a)

Jeszcze mam do oczyszczenia 2/3 ogródka, ale miejsca na bioodpady brak.
U nas teraz odbierają bio co 2 tygodnie i tak ma być przez cały rok, a ceny dużo wyższe niż w ubiegłym roku. Brak słów.

No to kiepsko. My nadmiary (tak jak wszyscy sąsiedzi) wynosimy na nieużytki po drugiej stronie uliczki. Właściciel wyraził zgodę. Ja sobie tam mogłam bez problemu obornik trzymać przez ostatnie lata i zrębki kompostować. Niestety jest coraz większe prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku lat nieużytki, mój piękny lasek sosnowo-brzozowy, zamieni się w pas domków(oby jednolokalowych).
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 15:08, 11 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Helen napisał(a)

Na chwilę i w ramach odpoczynku, to nawet fajne.
Rozumiem, że poza PL?
Wręcz przeciwnie Tatry. Śniegu jest po kokardę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 07:54, 12 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Część Helen ja właśnie na zdalnej, ale dzięki temu że na dojazdy nie tracę czasu to liczę że będę coś w ogrodzie działać i też poczuje,że żyje


____________________
Magda W samym sloncu
Helen 09:12, 12 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Kokesz napisał(a)
Ale Ci zazdroszczę Ja słońce mogłam oglądać jedynie przez szybę w pracy
Może w weekend coś podziałam

No, to jest duży plus pracy zdalnej, zdecydowanie elastyczniejsze godziny pracy.

Też czekam na ładny weekend, może się uda.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 09:15, 12 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
violaskom napisał(a)
Ja już wczoraj zaczęłam ciąć róże. Helen kontener Bio zabierają Ci co 2 tygodnie? W zimie to jeszcze OK, ale jak dasz radę na wiosnę i na jesień? Czy te trawki co dostałam od Ciebie przycinać na łyso?

Już tniesz róże? Ja się jeszcze boję.

Od nowego roku zmienili nam odbiorcę śmieci i w rozpisce są bio co 2 tygodnie, nawet w zielonym sezonie. Mąż stwierdził, że nadwyżki to chyba trzeba włodarzom miasta wrzucić na ich posesje za swoje nieprzemyślane decyzje. Oczywiście wywóz śmieci po nowych, podwyższonych cenach.

Edit: trawki, tak będę je cięła nisko.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 09:18, 12 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
antracyt napisał(a)

No to kiepsko. My nadmiary (tak jak wszyscy sąsiedzi) wynosimy na nieużytki po drugiej stronie uliczki. Właściciel wyraził zgodę. Ja sobie tam mogłam bez problemu obornik trzymać przez ostatnie lata i zrębki kompostować. Niestety jest coraz większe prawdopodobieństwo, że w ciągu kilku lat nieużytki, mój piękny lasek sosnowo-brzozowy, zamieni się w pas domków(oby jednolokalowych).

Takie rozwiązanie też by mi pasowało, zwłaszcza że obok jest nieużywana działka. Tylko kontaktu z właścicielem nie mam. W ubiegłym roku zrobiła się tam dzika łąka, dosłownie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 09:19, 12 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
inka74 napisał(a)
Wręcz przeciwnie Tatry. Śniegu jest po kokardę.

Iwonka, odpoczywaj i nabieraj sił przez sezonem. Taka regeneracja bardzo by mi się przydała.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies