Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 19:06, 15 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Pszczelarnia napisał(a)


Ach te Twoje doniczki i astry!

Ewa, aż mi serducho podskoczyło na te achy, bardzo dziękuję.
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 08:45, 16 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
inka74 napisał(a)
OO, kwitnący nigerek. Miodzio. U mnie cuchnący nadal ma kwiaty... od lata. Drugi od września kwitnie, biały mieszaniec. Reszta ma już naprawdę spore kły


A moje cuchnące mają pąki od paru tygodni. Czekam i czekam na to cudo, mam je od roku i jeszcze nie widziałam na żywo kwitnących. Reszta moich ciemierników zakwitnie raczej wiosną, tak przynajmniej kwitły w tym roku. Strasznie fajne te ciemierniki, że kwitną o tak nietypowych porach
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 09:34, 16 lis 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Poleciałam obejrzeć swoje ciemierniki. Dwa z trzech sadzonych w zeszłym roku mają już duże pąki z kolorem . Trzeci jeszcze śpi. Podobnie jak kilka sadzonych w tym roku maluchów. Mam nadzieję, że i one pokażą kwiaty, może wiosną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:15, 16 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Mgduska napisał(a)


A moje cuchnące mają pąki od paru tygodni. Czekam i czekam na to cudo, mam je od roku i jeszcze nie widziałam na żywo kwitnących. Reszta moich ciemierników zakwitnie raczej wiosną, tak przynajmniej kwitły w tym roku. Strasznie fajne te ciemierniki, że kwitną o tak nietypowych porach
Ciemierniki to nie tylko kwiaty o nietypowej porze roku. To także piękne liście i roślina do cienia/półcienia jako idealna obwódka lub zadarniacz pod drzewami. Bardzo dobrze sobie u mnie tam radzą. Nic innego nie chce tam rosnąć a one doskonale sobie dają radę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 11:49, 16 lis 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
U mnie to też żelazne rośliny, rosną bez problemu, konkurencja fiołków im nie straszna i także już w pąkach
Helen, maleństwa od Ciebie również się super zadomowiły
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:31, 16 lis 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
inka74 napisał(a)
Ciemierniki to nie tylko kwiaty o nietypowej porze roku. To także piękne liście i roślina do cienia/półcienia jako idealna obwódka lub zadarniacz pod drzewami. Bardzo dobrze sobie u mnie tam radzą. Nic innego nie chce tam rosnąć a one doskonale sobie dają radę.


Wszystko się zgadza U mnie dwie piękne palmy ciemierników cuchnących sąsiadują z kulami bukszpanowymi i bardzo lubię to połączenie Szkoda tylko, że trzecia z niewiadomych przyczyn padła. Nie przyjęła się. I te, i inne ciemierniki są na mojej liście najsympatyczniejszych roślin ogrodowych.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 20:23, 16 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Mgduska napisał(a)


A moje cuchnące mają pąki od paru tygodni. Czekam i czekam na to cudo, mam je od roku i jeszcze nie widziałam na żywo kwitnących. Reszta moich ciemierników zakwitnie raczej wiosną, tak przynajmniej kwitły w tym roku. Strasznie fajne te ciemierniki, że kwitną o tak nietypowych porach

Tych nie mam, ale bardzo mi się też podobają.
Zgadzam się z Tobą, że to fajne rośliny i cały rok zdobią.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:24, 16 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
mrokasia napisał(a)
Poleciałam obejrzeć swoje ciemierniki. Dwa z trzech sadzonych w zeszłym roku mają już duże pąki z kolorem . Trzeci jeszcze śpi. Podobnie jak kilka sadzonych w tym roku maluchów. Mam nadzieję, że i one pokażą kwiaty, może wiosną .

Kasia, na pewno zakwitną i strasznie ucieszą. W każdym razie mnie bardzo cieszą i pozytywnie nastrajają.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:24, 16 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
inka74 napisał(a)
Ciemierniki to nie tylko kwiaty o nietypowej porze roku. To także piękne liście i roślina do cienia/półcienia jako idealna obwódka lub zadarniacz pod drzewami. Bardzo dobrze sobie u mnie tam radzą. Nic innego nie chce tam rosnąć a one doskonale sobie dają radę.

Zgadzam się, są piękne o każdej porze roku.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:25, 16 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
antracyt napisał(a)
U mnie to też żelazne rośliny, rosną bez problemu, konkurencja fiołków im nie straszna i także już w pąkach
Helen, maleństwa od Ciebie również się super zadomowiły

Zuza, jestem ciekawa kiedy zakwitną. I pokaż je kiedyś, bo jestem ciekawa jak szybko nabierają masy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies