Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 07:08, 07 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Lidka, starsze co piszesz, ale jakże prawdziwe.
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 10:21, 07 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Uprawa zioła jest zakazana, dopuszczona jest tylko uprawa konopi włóknistych, z których nasi przodkowie robili sznury. To są dwie różne rośliny.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 11:27, 07 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Niedaleko mnie jest kombinat konopny i całe pola upraw - lubię ten intensywny zapach zielskowy. Pamiętam na początku jak pojawiła się plantacja, całe chmary młodzików tu wędrowały...tragikomedia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dorii 12:11, 07 gru 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kolega opowiadał kiedyś o wielkiej aferze w jego miejscowości z resztą z udziałem jego ojca. Jak to gazety pisały o tym że Wiesław B. został aresztowany, podejrzany o uprawę konopii.
Tyle że tam konopie rosły w każdym rowie, pod szkołą, pod ośrodkiem zdrowia a także pod kościołem. Rosły też na polach tegoż Wiesława B. Wszystko dlatego że na pola wokół tej miejscowości były wywożone odpadki z fabryki gdzie przetwarzano konopie włókniste.
Fabryka już wtedy nie istniała od wielu lat a konopie zapewne nadal tam rosną.

A co do maku to sama byłam świadkiem jak jacyś ludzie pytali moją mamę o słomę makową. To było w czasach gdy kompot był na czasie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
LIDKA 22:24, 07 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Mgduska napisał(a)
Uprawa zioła jest zakazana, dopuszczona jest tylko uprawa konopi włóknistych, z których nasi przodkowie robili sznury. To są dwie różne rośliny.


Zakazy zakazami a skądś się bierze to zioło.

Natomiast o narkomanach makowych od lat nie trafiłam na żadne wzmianki w prasie.

Jak mialam 10 lat to dorwałam od starszej kuzynki Pamiętnik narkomanki. tam było o gotowaniu kompotu z maku.
Przeczytalam i opowiedziałam koleżankom w szkole. Ze szczegółami. Mama musiala isc do wychowawczyni na wezwanie.

2 lata potem to samo. Tym razem Sztuka kochania. Opowiadałam i pokazywałam nawet rysunki na takich zapomnianych schodach w szkole. I też wychowawczyni nas znalazła i mama miała wezwanie.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 11:36, 08 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Jesienny ogród wygląda równie pięknie co w innych porach roku
Dobrze przeczytałam, że ślimaki ciemierniki u Ciebie jedzą?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 11:40, 08 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Lidka, to z Ciebie było niezłe ziółko
____________________
Sałatka pokrzywowa
Helen 05:40, 09 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Dziewczynki, na temat zioła i innych ciężkich uzależnień się nie wypowiem, bo ich nie mam. Ale fajne dyskusje prowadzicie.

Kordina, faktycznie tragikomedia.

Dorii, jak szybko można wysnuć nieprawidłowe wnioski, ehhhh.

Lidka, młode ziółko było z Ciebie
Oj, ciekawa świata byłaś

Mgduska,

Edit: zapomniałam o moim uzależnieniu od słodyczy, to jest straszny nałóg.

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 05:42, 09 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)
Jesienny ogród wygląda równie pięknie co w innych porach roku
Dobrze przeczytałam, że ślimaki ciemierniki u Ciebie jedzą?


Hej Ewa, ogród dziękuje Teraz musi być trochę odchudzony, bo wiele roślin się strasznie rozrosło

Tak, małe bezskorupowe ślimaki, takie do 1 cm, są plagą na ciemiernikach zwykłych niger.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kordina 08:51, 09 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Helen napisał(a)


Edit: zapomniałam o moim uzależnieniu od słodyczy, to jest straszny nałóg.



Helen, ja znam jeszcze Twój jeden - ogród!!
No, ale ten jest tutaj baaardzo popularny. wszechogarniający i powszechny
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies