Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Kim 19:44, 04 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)


hosty bardzo ładnie wyglądają, ale całą zimę i wiosnę doniczka "pusta"
ten obecny widok wynagradza jednak wszystko

Mi też najbardziej podobają się hosty na wiosnę w lecie trochę mi je przypala słońce
Jolu chyba zgapie od Ciebie ten pomysł z hostą w donicy mam przed domem miejsce gdzie nie ma za bardzo słońca i zawsze tam rośliny mi dzikną
myślę że hosta da sobie tam radę

Oglądałam teraz prognozę pogody i u nas też zapowiadają mróz i śnieg na noc jakiś obłęd
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 19:48, 04 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dzięki Ewa, a jeszcze zapomniałam Ciebie dopytać, te kocimiętki to tak na króciutko całkiem ściąć? teraz wyglądają tak, nawet się rozlazły całkiem po mocnej ulewie


PS. tą rabatę robiłam chyba we wrześniu zeszłego roku i już widać jak wszystko na siebie włazi - po co człowiek tak to wszystko upycha na siłę, hę? to tak zwane "chciejstwa" - bardzo mi się na ogrodowisku ten nowy wyraz spodobał

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 19:52, 04 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)

Mi też najbardziej podobają się hosty na wiosnę w lecie trochę mi je przypala słońce
Jolu chyba zgapie od Ciebie ten pomysł z hostą w donicy mam przed domem miejsce gdzie nie ma za bardzo słońca i zawsze tam rośliny mi dzikną
myślę że hosta da sobie tam radę

Oglądałam teraz prognozę pogody i u nas też zapowiadają mróz i śnieg na noc jakiś obłęd


no na pewno będzie jej dobrze w taki miejscu - u mnie stoi praktycznie cały czas pod zadaszeniem, ale w takim świetlistym cieniu, tylko trzeba pilnować podlewania

ostatnio taki mróz i śnieg na majówkę był chyba w 2010, albo 2013? pamiętam jak drzewa połamało wtedy od ciężaru. Teraz chyba aż tak mocno nie będzie padało - w górach zapowiadają 5-10cm, może u nas postraszy tylko deszczem ze śniegiem - zobaczymy pozdrawiam ciepło
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 19:57, 04 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Chciejstwa są nam wszystkim znane
Ja tam wolę upychać. Przynajmniej chwasty nie znajdują miejsca na to, żeby rosnąć. Wolę rośliny dzielić czy przesadzać niż pielić

Kocimiętkę przytnij do ziemi, tak na szerokość dłoni. Odrośnie szybko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:00, 04 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Również lubię hosty w donicach. Nie przeszkadza mi, że zimą donice puste. I tak wtedy w ogrodzie zbyt często nie bywam
W tym roku chyba sobie jeszcze jakąś paproć do donicy kupię. Lubię kompozycje donicowe. Tutaj niektóre dziewczyny mają takie bardzo bogate, złożone z różnych donic, np. Mira, Pszczółka, Irenka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 20:13, 04 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Chciejstwa są nam wszystkim znane
Ja tam wolę upychać. Przynajmniej chwasty nie znajdują miejsca na to, żeby rosnąć. Wolę rośliny dzielić czy przesadzać niż pielić

Kocimiętkę przytnij do ziemi, tak na szerokość dłoni. Odrośnie szybko.


Ewa masz rację, przy upchanych to chwast nie ma gdzie rosnąć, gorzej jak ktoś (czyt. ja ) wysypał sobie to to żwirkiem i jeszcze szmatę pod spód dał. Ani dokarmić ziemi nie ma jak, a ruszyć coś to mordęga. Nie ma przebacz i tak będę musiała to przerabiać za pózno tu trafiłam, a wszyscy wokół mówili "daj włókninę, daj bo trzeba" ehhh no trudno już pozamiatane, teraz będę musiała to zrobić jeszcze raz jak należy w przyszłym roku będę tą część zmieniać, powiększać, planuję dodać "średnie piętro" z dereni białych, żeby odbijały na tle tuj sąsiada... ale to dopiero przyszłe plany
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 20:22, 04 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Nie tylko u Ciebie kamienie i szmata ja też tak mam co prawda szmatę już w większości wyrzuciłam ale kamienie zostały
szlak mnie trafia jak coś chcę posadzić bo wszędzie te kamienie się cisną ;(
też tu za późno trafiłam a teraz nie wiem jak się za to wszystko wziąść kiedy to poprzesadzać i poukładać
wydaje mi się że kora jest najlepsza
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 20:28, 04 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Również lubię hosty w donicach. Nie przeszkadza mi, że zimą donice puste. I tak wtedy w ogrodzie zbyt często nie bywam
W tym roku chyba sobie jeszcze jakąś paproć do donicy kupię. Lubię kompozycje donicowe. Tutaj niektóre dziewczyny mają takie bardzo bogate, złożone z różnych donic, np. Mira, Pszczółka, Irenka.


typowo zielone rośliny w donicach to zawsze coś innego niż kolorowe kwiatki, ale mi się bardzo takie właśnie podobają, mają w sobie coś szlachetnego i niesztampowego - mogą pokazać całą swoją urodę szczególnie w takich kompozycjach jednogatunkowych
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:34, 04 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Nie tylko u Ciebie kamienie i szmata ja też tak mam co prawda szmatę już w większości wyrzuciłam ale kamienie zostały
szlak mnie trafia jak coś chcę posadzić bo wszędzie te kamienie się cisną ;(
też tu za późno trafiłam a teraz nie wiem jak się za to wszystko wziąść kiedy to poprzesadzać i poukładać
wydaje mi się że kora jest najlepsza


no wiem coś o tym wkurzaniu się na kamienie, jednak u mnie tak wiatr hula, że korę ciężko utrzymać i wszędzie się wala, a i mój pies uznaje ją za niebywały "przysmak" i roznosi wszędzie - tzn. gryzie i pluje gdzie popadnie Narazie na wszystkich "remontowanych" rabatach nie będę ściółkować, bo oprócz zabawy w tetrisa chciałabym jednak trochę ziemię podokarmiać - tu wiem, że mam braki.
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 16:48, 05 maj 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Cześć,
dziś byłam na przechadzce przy kolejnym świdnickim rondzie, które jest warte pokazania ze względu na swoją ogrodowiskową urodę zdjęcia z komórki, wiem, niezbyt wysokich lotów, ale nasadzenia są ładnie widoczne.

Na obrzeżach rosną różne kwiaty i są wymieniane 2 - 3 razy w roku. Na tym rondzie aktualnie są białe i żółte tulipany - widać je w tle.



____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies