Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 22:16, 16 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
szałwia zniknęła z krajobrazu bylinowej


liatra próbuje dogonić przetacznikowca, ale bez skutku
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:28, 16 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dziewczyny jest pilna sprawa dzisiaj zdzierałam darń pod kolejną rabatę i tak sobie umyśliłam, że może tą ściągniętą darń uzupełnię w miejscu przed domem, gdzie trawnik bardzo słaby jest. No i mój eMek mówi - ok, spróbujmy. Więc przekopałam kawałek przed frontem domu, tam gdzie docelowo w przyszłym roku zrobię preriową rabatę. Ostatecznie jednak stwierdziliśmy, że bez sensu dawać nową darń w tym miejscu skoro i tak nie przetrwa, a poza tym podkaszanie trawy wokół słupów pergoli jest upierdliwe. Więc ostatecznie zostałam z pustym miejscem i obsadzę je docelowo preriowo. No i właśnie... co ja mam tu wsadzić, żeby już zostało "na zawsze" i grało z przyszłą preriową? to muszą być jakieś niezawodne trawy, poza tym na samym froncie, więc może chociaż jedna zimozielona roślinka... Poratujcie dziewczyny...
Jutro mam wyjazd służbowy do Wrocławia i po drodze jest fajna szkółka bylinowo-trawiasta - na pewno pojadę coś kupić, ale nie wiem jeszcze co...
tak to narazie wygląda, szerszy kawałek ma 1m, a węższy 0,5m. Na długość oba razem ok 3,5m.

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:58, 17 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Brak odzewu a ja oczywiście w gorącej wodzie kąpana wracając z pracy wstąpiłam do szkółki, wzięłam to co mi w duszy gra i juz po ciemku kończyłam moją namiastkę preriowej. Kupiłam seslerię jesienną do pary z przetacznikiem dwarf blue. Do tego dziewanna, trzcinniki i turzycę włosową do podsadzenia bukszpana w rogu. Pierwsze wrażenie-za blisko wszystko posadziłam ale ostatecznie na preriowej wszystko ma się przenikać. ... hmmm - zdjęcia jutro
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:12, 18 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej, mam nadzieję, że czasem ktoś oprócz mnie tu zagląda wiem, że nie udzielam się za bardzo w innych wątkach, ale brak czasu podczytuję wieczorami do poduszki

dzisiaj pokażę zieleń miejską u nas - niestety tylko ogólne widoki komórką, bo się śpieszyłam brawo Świdnica
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:29, 18 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
no i moje wypociny - start preriowej przy domu ciasno posadziłam, ale ma się docelowo poprzenikać trochę - ja generalnie mam problem ze zbyt bliskim sadzeniem wszystkiego Jeśli coś nie tak - czekam na uwagi. Doszłam do wniosku, że jak trawnik słaby to się i kancików nie da ładnych zrobić, na szczęście są tymczasowe, bo w przyszłym roku planuję cały ten plac na prerię zagarnąć, a co

ten bukszpan docelowo może w kulkę pójdzie, dookoła ma turzycę włosowatą. Seslerię i turzycę częściowo dzieliłam, jak zwykle wydało mi się, że nazbyt brutalnie ale jakoś sobie z tym nie radzę


przetacznik dwarf blue ma się przenikać z seslerią jesienną

a pod drabinką najbliżej są trzy trzcinniki, przed nimi fioletowa dziewanna - nie wiem czy to widać


a jutro.... jutro mój szczęśliwy dzień - jadę do Wojsławic będą fotki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Zana 22:33, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jola zaglądam, choć też mocno nieczasowa jestem. Bardzo ładnie wygląda ta nowo obsadzona rabatka. Nawet jak jest za ciasno, to w przyszłym roku powiększając ją porozsadzasz. Jakie trzcinniki tam posadziłaś?

Piękna świdnicka zieleń miejska.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kim 22:36, 18 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jolu melduję się że ja to zaglądam za każdym razem a że nie jestem dobrym doradcą to się nie odzywam
Czekam na tę nową rabatkę
Zieleń miejska robi wrażenie takie mam odczucie że coraz ładniejsze te nasze miasta tylko myślę że nie każdy to zauważa są wśród nas ludzie nie wrażliwi na piękno roślin
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 22:41, 18 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jola_M napisał(a)
no i moje wypociny - start preriowej przy domu ciasno posadziłam, ale ma się docelowo poprzenikać trochę - ja generalnie mam problem ze zbyt bliskim sadzeniem wszystkiego Jeśli coś nie tak - czekam na uwagi. Doszłam do wniosku, że jak trawnik słaby to się i kancików nie da ładnych zrobić, na szczęście są tymczasowe, bo w przyszłym roku planuję cały ten plac na prerię zagarnąć, a co

ten bukszpan docelowo może w kulkę pójdzie, dookoła ma turzycę włosowatą. Seslerię i turzycę częściowo dzieliłam, jak zwykle wydało mi się, że nazbyt brutalnie ale jakoś sobie z tym nie radzę


przetacznik dwarf blue ma się przenikać z seslerią jesienną

a pod drabinką najbliżej są trzy trzcinniki, przed nimi fioletowa dziewanna - nie wiem czy to widać


a jutro.... jutro mój szczęśliwy dzień - jadę do Wojsławic będą fotki

No i się doczekałam ładnie wszystko się komponuje ,ja też tak mam że jak już posadzę to rozmyślam że może za blisko wszystko dałam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:45, 18 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zana napisał(a)
Jola zaglądam, choć też mocno nieczasowa jestem. Bardzo ładnie wygląda ta nowo obsadzona rabatka. Nawet jak jest za ciasno, to w przyszłym roku powiększając ją porozsadzasz. Jakie trzcinniki tam posadziłaś?

Piękna świdnicka zieleń miejska.


Hej, wzięłam KF standardowo, bo są wysokie i bardzo mi się podobają, tylko boję się tej rdzy, będę się im przyglądać. Co my wszyscy z tym czasem tak mamy? ciągle gonimy niewiadomo za czym... ale muszę przyznać, że jak oglądam Twoje zdjęcia to czas naprawdę na chwilę staje w miejscu dzięki Ci za to kochana
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:47, 18 cze 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kim napisał(a)
Jolu melduję się że ja to zaglądam za każdym razem a że nie jestem dobrym doradcą to się nie odzywam
Czekam na tę nową rabatkę
Zieleń miejska robi wrażenie takie mam odczucie że coraz ładniejsze te nasze miasta tylko myślę że nie każdy to zauważa są wśród nas ludzie nie wrażliwi na piękno roślin


Hej hej Bożenko, dookoła rzeczywiście coraz ładniej, ale jak widzę, że ludzie siedzą na ławeczkach i potrafią w takim miejscu śmiecia sobie pod nogi rzucić, to już mnie trafia i nie jestem wtedy ani trochę miła ....
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies