Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Anda 12:40, 23 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Jolu, ale masz już fajne pomidory
Lobelia obrodziła Mikro poziomki na pewno jeszcze urosną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 18:27, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ElzbietaFranka napisał(a)
Zobacz na moim wątku jak fason zimowy trzymają moje buki.


Ela widziałam u Ciebie i odpisałam nieźle Twoje buki trzymają ubiorek
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:34, 23 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Jolu, ale masz już fajne pomidory
Lobelia obrodziła Mikro poziomki na pewno jeszcze urosną.

Ewcia, pomidory to jakieś koktajlowe z tych niższych, wiec chyba będą się bardziej krzewić niż rosnąć w górę - tak myślę nie wiem czy lobelie mam pikować?
No i melduje ze poczyniłam dzisiaj tarasową jutro tylko kanciki i wysieje aksamitke i wsadze cebulki mieczykow. Ale powiem Ci ze żałuję że nie pojechałam do mojej szkółki po suchodrzewy i miskanty. Zamówiłam w necie - drożej, a przyjechały takie mikrusy. ... ale zobaczymy, jak skoncze to obfocę
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
ElzbietaFranka 21:12, 23 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Jola_M napisał(a)


Ela widziałam u Ciebie i odpisałam nieźle Twoje buki trzymają ubiorek




Nawiązując do twojego wpisu na moim wątku. Pokaż mi drzewo które tak długo jak buki maja liście i tak piękne w jesieni ten kolor się zmieniający. Mogłyby wcześniej ten ubiór zrzucić ale co zrobić widocznie jest jakaś przyczyna w przyrodzie nic się nie dzieje bez przyczyny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 22:12, 23 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Jola_M napisał(a)

Ewcia, pomidory to jakieś koktajlowe z tych niższych, wiec chyba będą się bardziej krzewić niż rosnąć w górę - tak myślę nie wiem czy lobelie mam pikować?
No i melduje ze poczyniłam dzisiaj tarasową jutro tylko kanciki i wysieje aksamitke i wsadze cebulki mieczykow. Ale powiem Ci ze żałuję że nie pojechałam do mojej szkółki po suchodrzewy i miskanty. Zamówiłam w necie - drożej, a przyjechały takie mikrusy. ... ale zobaczymy, jak skoncze to obfocę


Koktajlowe stworzą niezłą gęstwinę pędów

Nie siałam Lobelia, ale może obejdzie sie bez pikowania? Najsilniejsze przeżyją? Ja teraz tak próbuje z Oenotherą. Po pikowaniu przestała rosnąć, więc resztę zostawiłam i zobaczę, co będzie

Czekam na fotki. A u roślin najbardziej liczą się korzenie. Może te, które dostałaś, mają je całkiem pokaźne?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 21:00, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
ElzbietaFranka napisał(a)




Nawiązując do twojego wpisu na moim wątku. Pokaż mi drzewo które tak długo jak buki maja liście i tak piękne w jesieni ten kolor się zmieniający. Mogłyby wcześniej ten ubiór zrzucić ale co zrobić widocznie jest jakaś przyczyna w przyrodzie nic się nie dzieje bez przyczyny.


No tak, buki jesienią późno się przebarwiają i trzymają liście całą zimę ale coś za coś - wiosną jak czekam na zielone listki to już przebieram nogami
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:08, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewa relacja z tarasowej dla Ciebie
korzenie Origanum i Caradonny ok, miskant praktycznie rozpadł mi się w rękach suchodrzewy są malutkie, a specjalnie wzięłam droższe, bo sadzonki na zdjęciach okazałe były u mnie w szkółce taki rozmiar jak mi przysłali to po 4zł mogłam wziąć

ogólnie widok taki - tam gdzie patyczki, wsadzone są pomarańczowe mieczyki
po obwodzie miękkimi półkolami wysiałam aksamitkę drobnolistną

ten patyk przy pergoli to milin - chce zobaczyć czy on jeszcze żyje - jesli nie - to wylatuje.


suchodrzew chiński


szałwia Caradonna
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:11, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Origanum Gentle Breeze


Gracillimus


a lawendy będą żyły - dobrze, że jeden rząd zostawiłam


tulipany strasznie nierówne w tym roku - nawet te same odmiany różnice w starcie mają znaczne
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:14, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
relacja z ogródka

truskawki kwitną


a szczaw wychodzi na spacer


macierzanka ładnie wygląda przed skrzynkami, czekam aż wzejdzie fioletowa smagliczka nadmorska
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:18, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
zakątek z Kanzanem


trzcinniki na ogniskowej były dobrym wyborem - przybrały na masie po zeszłorocznym dzieleniu


hortensja Limelight startuje


a stipy niezmiennie się bujają
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies