Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 21:25, 24 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
na wejściu też trochę bałaganiarsko, jak to u mnie


Umbry kwitną - białe płatki latają w powietrzu


a te tulipany myślałam, że będą najbardziej imponujące, ale narazie jestem trochę zawiedziona, poczekamy zobaczymy, może jeszcze zabłysną
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 21:51, 24 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Fajną masz wiosnę, a szczawiowy naprawdę się gdzieś spieszy Macierzanka ładnie się wylewa.
Z tarasowej jak sie bujnie to na pewno jeszcze będą ludzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 19:49, 25 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Fajną masz wiosnę, a szczawiowy naprawdę się gdzieś spieszy Macierzanka ładnie się wylewa.
Z tarasowej jak sie bujnie to na pewno jeszcze będą ludzie


też tak myślę Ewa, jeśli mieczyki pójdą ładnie - to w tym roku raczej zdominują to tyci towarzystwo nawet jeśli byliny ruszą to chyba w tym roku chyba jeszcze nie zabłysną - zobaczymy pozdrowienia !
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:34, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewcia poradź mi, czy gnojówkę z pokrzywy to dawać pomidorom dopiero jak wysadzę do gruntu? czy teraz też można?

i się zastanawiam jak wyściółkować tarasową, żeby mi się rośliny nie upiekły. Słońce daje niemiłośniernie, jak na patelni, a rabata jeszcze w przeciągu - kora odpada... kamieniami też całej nie wysypię. Może ktoś ma jakiś patent? osłonić tylko obszar wokół roślinek np. kora i na to kawałek siatki np jak na krety przypiąć do ziemi szpilkami, żeby nie odlatywała???
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 17:40, 27 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Czytałam ostatnio właśnie, że tak z tydzień czy dwa przed wysadzeniem do gruntu warto im dać nawóz, czyli gnojówkę na wzmocnienie. Tak więc ja też tak za tydzień lub dwa dam coś moim pomidorom. Aktualnie podlałam je na razie tylko herbatka z pokrzywy. Muszę to powtórzyć.

A skoszoną trawą ściółkować nie możesz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 17:44, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kanzan gwiazdorzy a tulipanki w stipie wyglądają zjawiskowo
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Nowa12 21:15, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kora aż tak nie lata . Ja bym się tym nie przejmowała. I tak lepsza niż kamienie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 22:40, 27 kwi 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jolu Twoje Umbry zachwycają ,pięknie kwitną a tulipany to mi się bardzo podobają

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 21:53, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Czytałam ostatnio właśnie, że tak z tydzień czy dwa przed wysadzeniem do gruntu warto im dać nawóz, czyli gnojówkę na wzmocnienie. Tak więc ja też tak za tydzień lub dwa dam coś moim pomidorom. Aktualnie podlałam je na razie tylko herbatka z pokrzywy. Muszę to powtórzyć.

A skoszoną trawą ściółkować nie możesz?


ok, to też za tydzień może gnojówka i potem trza wysadzać, bo mi z doniczek wychodzą tylko czy będzie śmierdzieć w domu od tego podlewania? hmmmm

Ewa skoszona trawa to będzie latać jak nie wiem co jakby jeszcze fruwała gdzieś pod płot to luz, ale to wszystko wpada mi na taras pod nogi
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:55, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Zana napisał(a)
Kanzan gwiazdorzy a tulipanki w stipie wyglądają zjawiskowo


Kanzan i tulipanki dziękują za komplementy.
Wiśnie cyknę jeszcze, bo rozwinęła więcej kwiatów - może zdążę jeszcze przed tym nieprzyjemnym frontem pogodowym, który do nas idzie? pozdrawiam !
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies