Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 21:57, 25 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
wiklasia napisał(a)


Takie jakieś bodziszkowate mi się wydaje to coś.


no racja, może być bodziszek. Znalazłam ich więcej fajnie
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 09:44, 27 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jola_M napisał(a)


Moja droga, zaproszenie uznaj za zawsze aktualne ja mam w najbliższej rodzinie samych ignorantów ogrodowych, więc ogrodowo zakręcony gość zawsze jest mile widziany A poza tym mam jeszcze jeden łakomy kąsek w bliskiej okolicy, czyli Arboretum w Wojsławicach. Szczególnie spodobałyby Ci się rabaty bylinowo-trawiasto-różane założone przez studentów na południowym stoku wzgórza. Każda z innym kolorem przewodnim naprawdę super



Powiem Ci, że zasiałaś jakieś ziarno w mojej duszy, nie wiem jeszcze co z tego urośnie, ale trafiło na grunt podatny

Na płot pomyślałam jeszcze o jakimś powojniku - czy brałaś pod uwagę - może jakiś bylinowy? Ja mam Pamiać serdca od zeszłego roku, mimo zimnej wiosny on już ma metr wzrostu i dużo nowych przyrostów. Wiosną ścinasz cały bałagan, więc jest schludnie, a kwiaty to jakby bonus do całej imprezy. Nogi miałby zacienione skrzynkami/pojemnikami, może dałby radę?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 20:44, 29 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mgduska napisał(a)


Powiem Ci, że zasiałaś jakieś ziarno w mojej duszy, nie wiem jeszcze co z tego urośnie, ale trafiło na grunt podatny

Na płot pomyślałam jeszcze o jakimś powojniku - czy brałaś pod uwagę - może jakiś bylinowy? Ja mam Pamiać serdca od zeszłego roku, mimo zimnej wiosny on już ma metr wzrostu i dużo nowych przyrostów. Wiosną ścinasz cały bałagan, więc jest schludnie, a kwiaty to jakby bonus do całej imprezy. Nogi miałby zacienione skrzynkami/pojemnikami, może dałby radę?


no i fajnie - ziarenko niech kiełkuje nadchodzą piękne miesiące w Wojsławicach - pewnie pojadę pierwszy raz w tym roku w połowie czerwca zobaczyć co roku jestem tak ze trzy razy

No powiem Ci, że z tym powojnikiem to masz rację, kolor świetny, niewymagający, tylko oczywiście jak szukam - to wszędzie brak w magazynie takie mam szczęście u mnie jedna szkółka zaopatruje się w clematisie i ostatnio widziałam świeżą dostawę - może będa mieli. Dzięki za podpowiedź!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:52, 29 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
zrobiłam mały tetris na limonkowej, dałam dwa jasne rochodniki na przód - muszę je rozmnożyć, żeby były większe jasne plamy. Czy wy też to widzicie, że w miejsce migdałka nadałby się idealnie wiąz holenderski Wredei?


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 21:01, 29 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dziewanny ładnie pod trzcinnikami się pokładają


a przed nimi turzyce z czosnkami, których wyszło niestety tylko kilka


na ogniskowej czosnki już po, werbena już je przegania


____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 21:19, 29 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jola_M napisał(a)
zrobiłam mały tetris na limonkowej, dałam dwa jasne rochodniki na przód - muszę je rozmnożyć, żeby były większe jasne plamy. Czy wy też to widzicie, że w miejsce migdałka nadałby się idealnie wiąz holenderski Wredei?




Tak, tak - widzimy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kim 21:46, 29 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Aż się prosi o coś wyższego daj Wiąza , będzie tam pasował
Tyle że jeżeli masz tam słońce to będzie go przypalać wiem z własnego doświadczenia ,z moim mam co roku to samo , muszę go w końcu przesadzić
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Jola_M 22:13, 02 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
dzięki dziewczyny, będę polować na wiąza, ze słońcem nie jest tam tak źle - trochę zasłania ściana garażu, a potem jest cień od domu, więc jako tako - zobaczymy
A tymczasem... mają wszyscy - mam i ja
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:49, 05 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Aktualna gwiazda na wejściu - jaśminowiec

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 20:57, 05 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Nowa rabata pod płotem, troszkę nabiera masy, ale efekt to może lepszy w przyszłym roku dopiero będzie. Tym bardziej, że przy wkopywaniu odwodnienia eM zmasakrował mi wysianą smagliczkę na brzegach rabaty. A już ją było widać... no nic - wysiałam od nowa
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies