Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 13:23, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogusia filtry oryginalne są dość drogie, niemniej to są 4 prostokąty watoliny którą zamawiam na allegro w rolce i tnę na odpowiednie kawałki, koszt paręnaście złotych. Wymiana co parę miesięcy samemu. Trzy minuty i zrobione. Częstotliwośc zależy od pory roku i tego czym Twoi sąsiedzi palą w piecu
Pięć lat gwarancji na rekuperator i instalację. Raczej nie ma się co popsuć. Centralka Mitsubishi, powinno hulać. Nie przewiduję wzywania serwisu przez przynajmniej 10 lat.

Co do oferty to zapytaj kogokolwiek kto to kładzie, zależy od ilości pomieszczeń i czy wszystkie na jednym poziomie czy nie. Generalnie kilkanaście tysięcy.
Ja jestem raczej oszczędna i nie przepadam za wydawaniem pieniędzy w błoto, wolę je mieć na koncie Ale tutaj widziałam różnicę, w poprzednim domu, Rodzice do nas przyjeżdżali w lecie pooddychać świeżym chłodnym powietrzem i uciec przed ukropem który był w lecie i na zewnątrz i w ich starym domu z wentylacją grawitacyjną.

To nie jest artykuł pierwszej potrzeby, ale był u mnie w projekcie, jakby nie to musiałabym budować dwa kominy wentylacyjne, a to też są koszty.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:12, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wysłałam kontrolnego smsa do gościa od płytek na poniedziałek. Milczy od godziny. Heh
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 19:18, 16 sty 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola w mojej okolicy palą węglem, drewnem w kominkach i mieszkam przy ruchliwej ulicy więc nie jest zdrowo.Kondygnacje niestety mam dwie.
Dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam
popcorn 20:13, 16 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogusiu czyli rozkładaliby instalacje po stropie, a rury w rogach pomieszczeń na piętrze wchodzących w strop parteru trzebaby ukryć pod karton gipsem.szykuje się grubszy remont... Nie zazdroszczę i nie dziwię się mężowi że się do tego nie pali...

Przyszła mi dziś okazyjnie kupiona skrzynka na listy, nowe kibelki i lampy. Outletowe. Będzie dość eklektyczna zbieranina

Byle do wiosny. Nie mogę się doczekać sadzenia roślin w ogrodzie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:31, 17 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piątek! Dzięki bogu. Młoda ma urodziny i zaprosiła 12 dziewczynek, oj będzie się działo

Jutro malujemy kuchnię i łazienki, w miarę na gotowo. Kotłowni pewnie się nie uda bo pełno tam rurek teraz. Od poniedziałku płytki. Zastanawiam się czy się z płytkarzami nie dogadać na więcej płytek na reszcie podłóg, i z głowy... hmmm
Ciągle nie jestem przekonana do paneli, deska odpada. A wybrać ładne panele i najlepiej Krono bo wiem że są ok... heh.

No nic. W poniedziałek wzięłam dzień urlopu, pomaluję tam, posprzątam, popakuję do worków resztki wszystkiego. Cyknę zdjęcia i wystawię do sprzedania płytki, kleje, blachodachówkę, rzeczy które zostały. Zobaczymy.

Ścigam gostka od mebli, czas ucieka a on nic nie robi... heh. Będziemy żyć na kartonach dłużej niż przewidywałam...
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 11:20, 17 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
popcorn napisał(a)
Bogusiu czyli rozkładaliby instalacje po stropie, a rury w rogach pomieszczeń na piętrze wchodzących w strop parteru trzebaby ukryć pod karton gipsem.szykuje się grubszy remont... Nie zazdroszczę i nie dziwię się mężowi że się do tego nie pali...

Przyszła mi dziś okazyjnie kupiona skrzynka na listy, nowe kibelki i lampy. Outletowe. Będzie dość eklektyczna zbieranina

Byle do wiosny. Nie mogę się doczekać sadzenia roślin w ogrodzie

Wiosna już się pcha więc sadzić będziemy wcześniej w tym roku chyba, że zima jeszcze fikniePoczynania budowlano wykończeniowe obserwuję z zapartym tchem.....chciałbym być na podobnym etapie u siebie....a jeszcze nie zaczęte nawet i dłużej potrwa bo to robienie ze starego na nowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 11:27, 17 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia na pewno szybciej zbudować od nowa niż poprawiać stare... a drugiej strony już stoi i masz męża budowlańca, więc będzie dobrze!

Ja mam serdecznie dosyć tych wszystkich ludzi...

Od dwóch tygodni uzgadniam wykonanie kuchni, fronty chciałam fornirowane tak jak poprzednio miałam bo ta płyta hmmm niespecjalnie wygląda... dzisiaj stanęło na mdf w macie... teraz wymyśliłam że lepiej wyglądałby blat z orzecha do tego... no ale nie chcę już mieszać więc niech będzie ten betonowy. Wszystko mi już jedno powoli, byle było.

Z zamawianiem reszty mebli się spieszyć nie będę, raz że nie mam już kasy, dwa że pewnie na mnie coś wlezie prędzej niż później. Sofa zamówiona, resztę się kupi w międzyczasie. Póki co materace jak się będą kończyć ferie i tyle...
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 11:33, 17 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Karola z meblami na spokojnie taki wybor jest, jak skonczycie to bedziesz miec wiecej czasu na ogladanie
my remontujemy stary dom juz 15 lat i konca nie widac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 11:54, 17 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oglądanie oglądaniem, kasę trzeba mieć buahahaha

15 lat... oj nie to nie na moje nerwy. Ci wszyscy wykonawcy mnie osłabiają... mam szczerze dość.

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Wiolka5_7 11:56, 17 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
popcorn napisał(a)
Sylwia na pewno szybciej zbudować od nowa niż poprawiać stare... a drugiej strony już stoi i masz męża budowlańca, więc będzie dobrze!

Ja mam serdecznie dosyć tych wszystkich ludzi...

Od dwóch tygodni uzgadniam wykonanie kuchni, fronty chciałam fornirowane tak jak poprzednio miałam bo ta płyta hmmm niespecjalnie wygląda... dzisiaj stanęło na mdf w macie... teraz wymyśliłam że lepiej wyglądałby blat z orzecha do tego... no ale nie chcę już mieszać więc niech będzie ten betonowy. Wszystko mi już jedno powoli, byle było.

Z zamawianiem reszty mebli się spieszyć nie będę, raz że nie mam już kasy, dwa że pewnie na mnie coś wlezie prędzej niż później. Sofa zamówiona, resztę się kupi w międzyczasie. Póki co materace jak się będą kończyć ferie i tyle...


Karola masz mieć te fronty dębowe z mdfu a nie laminatu ?
Ja mam mdf i nigdy więcej....może trafiłam na słabą jakość frontów,ale po 2-3 latach zaczęła się ta okleina odklejać....wydane kupe kasy i nie mogę patrzeć na te meble....brat ma z laminatu i nic się nie dziejeod lat....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies