Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 05:34, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bogusiu przesłałam Ci maila. Mam nadzieję że nie będzie nic potrzebne.

Dori no pewnie że można. Myślę ciągle. Po prostu chcę żeby tu był względny porządek dookoła domu. I nie chcę wpaść w pułapkę przesadzania wszystkiego. Znowu. Więc pytam i kombinuję

Buziole
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 07:03, 10 mar 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola chca twoje dane jak nie podam kodu pocztowwego,mail,tel to nie przysla listu przeewozowego jesli możesz przyślij na SMS będzie szybciej
popcorn 08:30, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie mam Twojego numeru telefonu Bogusiu... a moje dane masz w drugiej wiadomości jakby co. Pisze jeszcze raz.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:26, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cześć Ptysie

mam ogródek na froncie do zagospodarowania niedługo. Myślę i wymyślić nie mogę.
Chciałabym mieć tam magnolię (a może nawet trzy) hahaha
Do zagospodarowania też trzy graby fastigiata. Dużo cienia ale nie 100%. Niemniej to nie będzie rabata z lawendą i światłolubnymi.

Nie wiem jak sadzić. Od linijki mi się nie podoba. Ale inaczej tworzy się chaos...

Myślę o dużych plamach jednogatunkowych. Co Wy na to? Miskanty w miarę sobie radzą w cieniu, zawilce japońskie, hosty plamami jednogatunkowymi też mogę tu wykorzystać.
Co myślicie???

Rabata od drogi ma jakieś 10 metrów, wzdłuż sąsiada ze 13, więc duuużo miejsca. Od drogi pas żwiru, potem żywopłot może - cisy (wieki zanim urosną a na duże mnie nie stać, a może pas miskantów? Gracki i morning lighty mam). Trzy graby wzdłuż ulicy, na środku rabaty magnolia, pod nią dookoła plamami zawilce, hortensje, ciemierniki, trawy pomiędzy??? I hosty z przodu grupami tam gdzie więcej cienia? Czy za dużo?


____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 10:28, 10 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karola jedno jest pewne ..trzy graby wzdłuż ulicy i magnolka na środku Tak bynajmniej ja tak myślę noo i Ty
No a z resztą możesz już zaszaleć ,plamy.. zygazaki ..trójkąty

przy pasie żwirowym bardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się być żywopłot cisowy ..będzie zawsze elegancko ..a trawy jeżeli chcesz ,to może posadzić je przed żywopłotem cisowym ? z trzy sztuki chociaż albo pięć?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 10:38, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Karola, taki "wzorek" wymyśliłam. Cisowy żywopłot przy parkingu, graby przy nim, magnolia nie na środku, kulki bukszpanowe nawiązujące do drugiej strony, hortensje, hakone, ciemierniki, zawilce i liriope.






Wg mnie lepiej i bardziej naturalnie wyglądają nasadzenia mieszane. Zwłaszcza w rabatach cienistych, gdzie fajnie można bawić się teksturą i formą liści Lubie na bogato Coś w tym stylu

https://www.pinterest.de/pin/303430093617371775/
https://www.pinterest.de/pin/473440979568864228/
https://www.pinterest.de/pin/585116176569370118/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 11:10, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Podoba mi się! Anda że Ci się chciało!!!

Myślę ciężko w takim razie nie za bardzo na bogato może żeby wrażenia chaosu nie było... Front chciałabym w miarę uporządkowany, jeśli to możliwe, z tym że pod linijkę w rządkach jednak nie bardzo mi się podoba... i walczę sama ze sobą

Wzdłuż chodnika niski żywopłocik z bukszpana, bo mam

Cisy wzdłuż drogi/żwiru, dalej trzy graby i magnolka. I plamami pod spodem, plus bukszpany też, bo nadal mam u Rodziców kilka...

Boję się bałaganu, po prostu. A działka jest na tyle duża że nie będę w kółko przesadzać. Chcę posadzić raz a dobrze i mieć z głowy... no i w miarę bezobsługowy ten przedogródek żeby był...

I jest tego miejsca sporo... Zdjęcie:

Miałam w planie trochę derenia flaviramea (w miarę niski, zielone pędy teraz) plus trawa turzyca ta zimozielona plus ciemierniki...

____________________
Mój nowy ogródek
Anda 11:31, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Wybierz gatunki z dużymi liśćmi przeplatane pierzastymi, to wrażenia chaosu nie będzie. Ogranicz liczbę gatunków do 5-7 i wtedy będzie dobrze, na bogato ale porządnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:32, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Jeśli derenie to już nie hortensje wg mnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:37, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Carexy morowii się rozłażą, tworzą dywan. Ja wolę Luzula nivea. Nie jest ekspansywna, w kolorze spokojna. Sieje się troszkę, można to spokojnie ogarnąć. Też dobrze wygląda z ciemiernikami. Do tego hosty, dużo spokojnych, wielkich liści, kokoryczki, jarzmianki, eventualnie zimozielone paprocie. Koniec
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies