Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:45, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe

Kombinuję z gatunkami które mam. Kolejne to kolejna inwestycja a te niewykorzystane...

Od początku. Magnolia, trzy graby fastigiata, bukszpany i żywopłot z cisa. To już cztery gatunki.

Ciemierniki, carexy i derenie i tyle? Wszystkie w/w już mam. I hosty grupami jako wypełniacze, myśle. Osmy gatunek... heh.
Może zamiast cisa żywopłot z derenia??? Pod nimi grupy carexa, ciemierników i host i tyle? siedem gatunków

Dereń czerwony? Też mam, rośnie Plus carexy te zimozielone, plus ciemierniki. Bukszpanowa obwódka i kulki tu i ówdzie. I z dużych roślin (kiedyś dużych) magnolia i te trzy graby i tyle?
____________________
Mój nowy ogródek
Anda 11:50, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
popcorn napisał(a)
Hehe

Kombinuję z gatunkami które mam. Kolejne to kolejna inwestycja a te niewykorzystane...

Od początku. Magnolia, trzy graby fastigiata, bukszpany i żywopłot z cisa. To już cztery gatunki.

Ciemierniki, carexy i derenie i tyle? Wszystkie w/w już mam. I hosty grupami jako wypełniacze, myśle. Osmy gatunek... heh.
Może zamiast cisa żywopłot z derenia??? Pod nimi grupy carexa, ciemierników i host i tyle? siedem gatunków


Magnolia i graby się na pewno nie liczą. To drzewa przecież, górują nad resztą, tworzą pion, trzeci wymiar

Zywopłot z derenia wg mnie jest fajny, ale nie zimozielony. Zależy, na czym Ci zależy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:51, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
popcorn napisał(a)
Hehe



Dereń czerwony? Też mam, rośnie Plus carexy te zimozielone, plus ciemierniki. Bukszpanowa obwódka i kulki tu i ówdzie. I z dużych roślin (kiedyś dużych) magnolia i te trzy graby i tyle?


To by było dość minimalistycznie, ale i prawie bezobsługowo. Podoba mi się

A latem nie będzie zbyt nudno?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:53, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Wg mnie do tej ostatniej wersji jeszcze duże hosty mogłyby dojść. Latem będą kwitnąć, dlatego nie za dużo ich, może w trzech trójkątach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 11:56, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dokładnie. Hosty grupami plus ciemierniki. Wlaśnie na bezobsługowości mi zależy. Nie wiem jak posadzić te derenie i ile, ciąć będę co dwa trzy lata żeby było dużo młodych przyrostów, nie chcę trzymetrowych wielkich dereni.

Mogłoby być ok chyba?
____________________
Mój nowy ogródek
Anda 11:57, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Wg mnie będzie ładnie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 11:59, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przody mogą być nudne i zachowawcze. Wyżyję się ogrodniczo z tyłu hahaha

Tu zależy mi zeby posadzić i nie pracować za bardzo. Trawnik sobie nie poradzi. Duże skupiska jednorodne i w miarę bezobsługowe...
____________________
Mój nowy ogródek
Anda 12:01, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Czyli zostaje Ci jedynie glebę przygotować i możesz sadzić

Jaką magnolię chcesz posadzić?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 12:06, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam trzy. Genie, Laura i jakaś biała nie pamiętam (ale mam spisane w zeszycie). Dwumetrowe, Krysia mi kupiła hehe nawet pąki mają już

Załatwiam koparkę i działamy Może w przyszłym tygodniu będę mogła coś zacząć grzebać?

dzięki za pomoc Ewa
____________________
Mój nowy ogródek
Anda 12:35, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Nie ma za co Przyjemności w ogrodniczkowaniu życzę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies