Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Dominika11 13:03, 13 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
popcorn napisał(a)
Dominika, tu mam glinę, no i lato jest mokre, widocznie cebuli pasuje...
Na pewno pełne słońce i zero tolerancji na chwasty i inne za blisko rosnące rośliny. Cebula ładnie opielona w pełnym słońcu rosnie jak nie wiem co Ta sama z trawa/chwastami ocieniona przez nią nie rośnie wcale...
moje sa w donicy i myślałam, że przez to tak słabo rośnie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Juzia 13:04, 13 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
popcorn napisał(a)
W razie pytań strzelaj śmiało, cośtam juz wiem
I walczę z łuskaniem bobu, w przyszłym roku sieję jedną trzecią tej ilości, jeśli nie mniej buahahaha


W tym roku to już po ptokach, ale na przyszły pewnie będę pytać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 13:16, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dominika, nigdy nie próbowałam w donicy. Może po prostu przesycha i stąd kłopot???

Juzia, nie poddawaj się tak łatwo, brokuły, kalafiory, pak choi, fenkuł możesz właśnie teraz wysiać. I fasolkę szparagową?
Na zbiór we wrześniu
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 13:20, 13 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
popcorn napisał(a)
Dominika, nigdy nie próbowałam w donicy. Może po prostu przesycha i stąd kłopot???

Juzia, nie poddawaj się tak łatwo, brokuły, kalafiory, pak choi, fenkuł możesz właśnie teraz wysiać. I fasolkę szparagową?
Na zbiór we wrześniu


Tylko, że z miejscem słabo teraz.
A w przyszłym roku może będę miała więcej skrzynek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Dominika11 13:28, 13 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
popcorn napisał(a)
Dominika, nigdy nie próbowałam w donicy. Może po prostu przesycha i stąd kłopot???
może i racja, bo jak pierwszy raz miałam w gruncie to rósł jak oszalały, nie nadążałam rozdawac - chyba donica sie nie sprawdza, a przynajmniej ta co ja ją mam, lepsza taka połączona z gruntem - musze z eM pogadać, coby mi stworzył taka podwyższoną jedną czy dwie - i to jest pomysł - ha
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
popcorn 13:28, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja do skrzynek nadal mam słabe podejście. Zwłaszcza na piasku...
Mega mi przesychały skrzynie, warzywnika praktycznie teraz nie podlewam, a skrzynie musialam codziennie, mimo gliny w poprzednim ogrodze.

Może to i lepiej wygląda ale użytkowo slabo...

Fajny artykuł, poczytajcie...


https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26121843,bendyk-zagralismy-w-polaryzacje-zeby-nie-myslec-o-bardziej.html#s=BoxOpMT
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 13:43, 13 lip 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549

Też jechałam specjalnie 14 km w dodatku rowerem i co doopa.
popcorn 13:47, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Heh

no nic. Dziecko trzeba kształcić żeby mogło wyjechać jak z tego kraju zostanie kupka popiołu... i na emeryturę oszczędzać i na ZUS nie liczyć bo emerytury pewnie nie doczekam bo nie bedzie co zbierac... heh...
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 15:21, 13 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Ja to się boję, że nawet tej kupki popiołu może nie być....i mam poważne obawy, ze może to zmierzać w kierunku wojny domowej patrząc na podejście ludzi do siebie nawzajem, te wybory objawiły skalę podziału
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:34, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pół na pół... wojny chyba nie będzie... choć ludzie patrzą na siebie wilkiem to pewne.
Będzie za to kryzys. Wszyscy udają że go nie będzie, ale wątpię żebyśmy wyszli z tego obronną ręką. Zwłaszcza jak Unia nam przykręci kurek i nie bedzie już czego ukraść... 500 plus sobie w buty można schować przy skali inflacji.
A potem będą cyrki jak z sądami i Uia nas wypieprzy. Nawet Chorwacja i Bułgaria będą miały Euro za chwilę, a my co? Putin też nas nie przygarnie...

heh masakra.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies