Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

sylwia_slomc... 15:38, 13 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
popcorn napisał(a)
Pół na pół... wojny chyba nie będzie... choć ludzie patrzą na siebie wilkiem to pewne.
Będzie za to kryzys. Wszyscy udają że go nie będzie, ale wątpię żebyśmy wyszli z tego obronną ręką. Zwłaszcza jak Unia nam przykręci kurek i nie bedzie już czego ukraść... 500 plus sobie w buty można schować przy skali inflacji.
A potem będą cyrki jak z sądami i Uia nas wypieprzy. Nawet Chorwacja i Bułgaria będą miały Euro za chwilę, a my co? Putin też nas nie przygarnie...

heh masakra.

To wszystko doprowadzi do tego, że lud wyjdzie na ulice bo ile można znieść W zwykłym spożywczaku już się zostawia dwa razy tyle niż w marcu, a już wtedy ceny rosły w zastraszającym tempie....
Ale takiej nienawiści rodaków do rodaków to już dawno nie widziałamA ja z czasów stanu wojennego i PRL jeszcze sporo pamiętam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:43, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Niewiele wiem, TV nie mam i nie oglądam, tyle że na bieżąco staram się być. Nie bardzo też gdzieś bywam prócz sklepu raz na jakiś czas. Zawiść powszechnie panująca nie jest dookoła od wczoraj. Złodziejstwo to samo. Myślałam że ogrodzenie robię przeciwko zającom i sarnom, a hostę przez płot mi potrafią wyciągnąć. Pewnie sasiedzi, bo kto, ślepa ulica, obcy się tu nie kręcą...
No nic. Pożyjemy, zobaczymy. Trzeba zacząć myśleć perspektywicznie. Cieszę sie że mam dodatkową pracę i zawsze dodatkowy grosz się przyda. Młoda intensywnie uczy się angielskiego i wie trzy razy więcej niż ja w jej wieku.
zobaczymy jak to wszystko pójdzie... może jak mnie bedzie stać to na studia za granicę ją wyślę. Sama żałuję że nie poszłam studiować we Franskfurcie, a dostałam się i mogłam, tylko stchórzyłam :/
____________________
Mój nowy ogródek
Anda 16:22, 13 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
popcorn napisał(a)
Ja do skrzynek nadal mam słabe podejście. Zwłaszcza na piasku...
Mega mi przesychały skrzynie, warzywnika praktycznie teraz nie podlewam, a skrzynie musialam codziennie, mimo gliny w poprzednim ogrodze.

Może to i lepiej wygląda ale użytkowo slabo...

Fajny artykuł, poczytajcie...


https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26121843,bendyk-zagralismy-w-polaryzacje-zeby-nie-myslec-o-bardziej.html#s=BoxOpMT


Świetny artykuł. Samo sedno. I patrząc na to, co było wczoraj, to jutro nie wygląda dobrze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 16:37, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Facet ma pogląd porównawczy, na nasze i inne podwórka. U nas cicho sza, jakoś to bedzie, dodrukuje się więcej kasy... a że za to 500 plus to bedzie sobie można w buty wsadzić bo bedzie warte niegdysiejsze 50 zł to cicho sza... inflacja oficjalna 3,3%. Serio? W którym miejscu???
Ktoś wziąl koszyk Dudy sprzed 5 lat i poszedł do tego samego sklepu i zapłacił 46% więcej. A ja nie zarabiam więcej...
Za 20 lat będę chciała iśc na emeryturę. Składki płacę wysokie. Przeżerane są na bieżąco. Mam jedno dziecko. Milion ludzi siedzi w Anglii. Zostawili tu rodziców i dziadków. Podatki płacą tam. Wykształcili się tu. Ich rodzice i dziadkowie leczą się tu. Za 20 lat będą same staruszki i ja też będę stara. Naprawdę nie widzę tego dobrze, a po wczorajszych wyborach to już w ogóle załamka...

____________________
Mój nowy ogródek
mikdan_2608 19:59, 13 lip 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
popcorn napisał(a)
Ja do skrzynek nadal mam słabe podejście. Zwłaszcza na piasku...
Mega mi przesychały skrzynie, warzywnika praktycznie teraz nie podlewam, a skrzynie musialam codziennie, mimo gliny w poprzednim ogrodze.

Może to i lepiej wygląda ale użytkowo slabo...

Fajny artykuł, poczytajcie...


https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26121843,bendyk-zagralismy-w-polaryzacje-zeby-nie-myslec-o-bardziej.html#s=BoxOpMT


Zgadzam się z każdym zdaniem w tym wywiadzie. I to mnie przeraża.
pozdrawiam dm
popcorn 21:49, 13 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Boję się. O przyszłość. O to że to co zarabiam nie będzie wiele warte. Że nie będę wcale zarabiać. Że jedyne co sprzedać mogę - ten dom - nikt nie będzie chciał go kupić. Albo poniżej kosztów budowy.
Poza tym trzebaby gdzieś mieszkać, do rodziców kolejny raz z podwiniętym ogonem? Rewelacja.
Smutny dzień. Pełen obaw o przyszłość.
____________________
Mój nowy ogródek
Sonka 22:30, 13 lip 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Co TY wygadujesz Karola, ogarnij się, zawsze może być inaczej, ale dlaczego gorzej, przestańcie się nakręcać. Wy młodzi nie macie czasu by interesować się chociażby polityką, nie czytajcie gazet, które robia spustoszenie w waszych głowach. Zajrzałam, ale tylko zajrzałam, szkoda mi czasu.Każdy z nas ma rozum i wolną wolę. Sa media, które tak resetują ludzkie głowy,ze nie na darmo mówi się ,że to trzecia władza.
Czy Twoja sytuacja się w jakiś szczególny sposób pogorszyła? No teraz nikomu nie jest dobrze w tej pandemuii, pomijając te sytuację wyjątkową.Napisałas wcześniej wiele bzdur, ale o tym nie wiesz. Napiszę, ale teraz nie, kłade się spać.
Dobranoc, jutro bedzie nowy dzień, zaświeci słońce po nocy.pa
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Bog 23:29, 13 lip 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
To że nie oglądasz TV to nie znaczy że niewiele wiesz są inne lepsze media radio niezależne na razie jeszcze ale jak długo zobaczymy optymizmu po wyborach nie ma niestety
popcorn 04:54, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moja sytuacja się nie zmieniła szczególnie. Jeszcze nie. Ale patrząc perspektywicznie dobrze to nie wygląda. I tyle. Trzeba przedsięwziąć kroki. Dużo zrobić się nie da. Przygotować psychicznie na zmiany się da. I oszczędzać się da. I być gotowym wyjechać. I uczyć dziecko języków. I tyle.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:38, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie ma to jak wkopywać obornik w warzywniku o szóstej rano. Ale światlo jest dobre



I front zjedzony przez werbeny buahaha

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies