Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Juzia 09:21, 14 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
I tym Kudos Mandarin mnie teraz zdenerwowałaś
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 09:25, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buahahaha. Kupuj.
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 09:26, 14 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja to się boję, że nawet tej kupki popiołu może nie być....i mam poważne obawy, ze może to zmierzać w kierunku wojny domowej patrząc na podejście ludzi do siebie nawzajem, te wybory objawiły skalę podziału



A ja się nie chcę z Wami kłócić. Chcę znaleźć płaszczyznę porozumienia, jaką są kwestie ogrodnicze. Mamy inne zdanie na bardzo wiele tematów, ale rozmawiamy tu sobie mimo tego.
Nie psujmy tego wrzuceniem kwestii politycznych.
Sonka ma rację - przestańcie się nakręcać.
Chciałybyście, żeby w wyborach partia zdobywała 100% poparcia? Tak właśnie było w PRL, gdzie wybory były obowiązkiem, nie wyborem. To normalny, zdrowy objaw, że ludzie mają różne zdanie - i mogą je mieć i o nim mówić.
I nie dajcie sobie wmówić, że Polska pod tym względem jest wyjątkiem, weźmy choćby USA, czy Wielka Brytanię - tam spór i podział jest dokładnie po tej samej linii - liberałowie kontra konserwatyści. To są kwestie światopoglądowe, kwestie wychowania, konstrukcji osobowości, tego nie da się odgórnie zmieniać. I po co? Ludzie są różni i tak ma być! I Polacy są dokładnie tacy sami jak inne narody.
I to jest moje ostatnie zdanie w kwestii światopoglądowo - politycznej.
Chciałabym, żeby Ogrodowisko było jednak miejscem wymiany doświadczeń ogrodniczych.
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 09:34, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe

Oczywiście ze podziały są wszędzie i na całym świecie. Oba fronty w tej kampanii miały jedyny wspólny mianownik pod tytułem chowanie problemów pod dywan. Nikt nie miał rozwiązań, obaj kandydaci licytowali się kto da więcej i kto równocześnie obrzydzi konkurencję. Słabo to wyglądało, bez względu na orientację i przekonania.

Oczywiście że poglądy sa różne, oczekiwania są różne, ludzie są różni, nie nawrócę nikogo ale oni tam w rządzie powinni robić cokolwiek żeby luziom żyło się lepiej. A oni drukują kasę żeby było na 500+ a w międzyczasie kradną co się da, ustawiają pociotków i trzymają się kurczowo stołków nie bacząc na nic...
A rolnicy ze wschodniej ściany już zapomnieli jak bieda piszczała przed Unią i milionami z niej... wywalą nas za "reformę" sądownictwa i cokolwiek jeszcze nowego wymyślą i kasa na dopłaty się skończy i dopiero bedzie inflacja... nasze ogródki z warzywami będą znowu w modzie, z powodów ekonomicznych...

Nie chodzi moim zdaniem o nakręcanie się, próbuję trzeźwo patrzeć na sytuację w kraju, na przyszłość, no i na to jak wyglądamy na tle innych krajów, choćby takich które startowały z podobnego poziomu. Nawet Bułgaria będzie miała Euro za chwilę, a my będziemy cofać się w rozwoju. Oficjalna inflacja to 3,3%. Serio? Byłam dziś rano na zakupach, nie kupiłam nic specjalnego za 360 zł...

Duda pojechał do Częstochowy zawierzyć sprawy kraju matce boskiej. Serio? To ja jutro nie wstaję do roboty tylko się pomodlę. Po prostu słabo mi się robi. Poznałam nowe słowo odkąd ten rząd ZAWIERZA gospodarkę kraju zamiast zacząć pracować lub chociaż udawać że robią cokolwiek sensownego... masakra.

Chyba zdrowiej rzeczywiście zająć się roślinami i nie czytać wiadomości, bo codziennie mnie krew zalewa...
____________________
Mój nowy ogródek
basia3 09:52, 14 lip 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Karola też mnie przeraża rzeczywistość obecna, dobrze że mam ogród.
____________________
JEST DOBRZE :D
Bog 09:56, 14 lip 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Czytać czytać nie udawać że nic się nie dzieje to przecież nasze życie każdego dotyczy nastroju i efektów działań w ogrodzie też.
popcorn 10:04, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pewnie że dobrze że mamy ogrody i odskocznię. Ale nie możemy chować głowy w piasek i udawać że nic się nie dzieje! Bo się dzieje! I to nic dobrego

Poszerzanie horyzontów nie boli, może ktoś przeczytawszy moje wywody się zastanowi chociaż przez chwilę... póki co do pracy rodacy, powiększać dochód narodowy buahahaha
a po 17tej do ogrodu, trochę chwastów mam do ogarnięcia i resztę obornika do przekopania. A jak się zrobi chłodniej zamierzam zrywać drń, dobrze że nie przerośnięta jeszcze, na rabatę słoneczną
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 10:05, 14 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
popcorn napisał(a)
hehe

Oczywiście ze podziały są wszędzie i na całym świecie. Oba fronty w tej kampanii miały jedyny wspólny mianownik pod tytułem chowanie problemów pod dywan. Nikt nie miał rozwiązań, obaj kandydaci licytowali się kto da więcej i kto równocześnie obrzydzi konkurencję. Słabo to wyglądało, bez względu na orientację i przekonania.

Oczywiście że poglądy sa różne, oczekiwania są różne, ludzie są różni, nie nawrócę nikogo ale oni tam w rządzie powinni robić cokolwiek żeby luziom żyło się lepiej. A oni drukują kasę żeby było na 500+ a w międzyczasie kradną co się da, ustawiają pociotków i trzymają się kurczowo stołków nie bacząc na nic...
A rolnicy ze wschodniej ściany już zapomnieli jak bieda piszczała przed Unią i milionami z niej... wywalą nas za "reformę" sądownictwa i cokolwiek jeszcze nowego wymyślą i kasa na dopłaty się skończy i dopiero bedzie inflacja... nasze ogródki z warzywami będą znowu w modzie, z powodów ekonomicznych...

Nie chodzi moim zdaniem o nakręcanie się, próbuję trzeźwo patrzeć na sytuację w kraju, na przyszłość, no i na to jak wyglądamy na tle innych krajów, choćby takich które startowały z podobnego poziomu. Nawet Bułgaria będzie miała Euro za chwilę, a my będziemy cofać się w rozwoju. Oficjalna inflacja to 3,3%. Serio? Byłam dziś rano na zakupach, nie kupiłam nic specjalnego za 360 zł...

Duda pojechał do Częstochowy zawierzyć sprawy kraju matce boskiej. Serio? To ja jutro nie wstaję do roboty tylko się pomodlę. Po prostu słabo mi się robi. Poznałam nowe słowo odkąd ten rząd ZAWIERZA gospodarkę kraju zamiast zacząć pracować lub chociaż udawać że robią cokolwiek sensownego... masakra.

Chyba zdrowiej rzeczywiście zająć się roślinami i nie czytać wiadomości, bo codziennie mnie krew zalewa...


Nic dodać...nic ująć.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
hankaandrus_44 10:12, 14 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Jednym słowem, trzeba mieć oczy i uszy szeroko rozwarte, na to co się będzie wyprawiać po zaprzysiężeniu. A że będzie, nie mam wątpliwości. Zostało tylko 3 lata z obecnym rządem. Trzeba wykorzystać na maksa.

\POtem, po nich choćby potop. A po nas? My w ogródkach, nasza wieś spokojna, co tam zawieruchy u granic! Nie bądźmy ślepi. To jest moja przestroga.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
KasiaBawaria 10:44, 14 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja sie w sprawy polityczne tez mieszac nie bede... ale patrzac z boku, przeraza mnie dokad zmierza Polska. I dziwi mnie tylko jedno- nie wazne z kim rozmawiam w Polsce, kazdy psioczy na rzad a ja sie zastanawiam, kto go w takim razie wybiera? Jak opuszczalam kraj, mialam wrazenie ze jest postepowy otwarty na europe a teraz mam wrazenie, ze niestety sie cofa. Kazdy ma rozne poglady i swoje racje, wazne by umiec o nich rozmawiac w kulturalny sposob.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies