Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Mgduska 10:49, 14 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
A ja po prostu wolę sobie z Wami pogawędzić ogrodowo - przynajmniej tu
znacznie mniej emocji to wyzwala, a przecież właśnie o to chodzi, żeby mieć miejsce, w którym człowiek znajduje wytchnienie
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 10:57, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia, buziam!

Hania, pozdrawiam!

Kasia - dokładnie! nie znam nikogo kto głosował na Dudę prócz mojego byłego męża buahahaha nie wiem co mu się stało w międzyczasie, jego cała rodzina miała zbieżne z moimi i teraz wszyscy wytrzeszczają oczy słysząc toto... przynajmniej tak córka mówi będąc z nimi pod Augustowem teraz... no ale... przynajmniej się już nie kłócimy

Magda - oczywiście, po to jest forum żeby rozmawiać o ogrodach dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami. I na pewno to fajniejsze niż rozmowy o polityce. Z tym że czasem krew mnie tak zalewa że nie umiem wysiedzieć po cichu... stąd mi się ulało.
Chciałabym jednak konstruktywnie z kimś o innych poglądach pogaworzyć, ale chętnych brak...
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 11:14, 14 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To chyba obecnie taki prad jest- w Niemczech tez jest gorzej niz kilka lat temu. We Francji, Wloszech i na Wegrzech tez sie w ostatnich latach pogorszylo. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowe, ze znow wszyscy przestana patrzec tylko na siebie. Moja budowa- firma niemiecka- pracownicy Niemcy ale niektore ekipy Czesi.Obok u sasiadki pracuje Polak Moi przyjaciele pochodza z Francji, Gruzji,Niemiec, Polski. Ja to uwielbiam, moja szefowa zreszta tez Ale niestety takze tutaj jest wielu ludzi ktorzy sa bardzo radykalni.Mamy w okolicy jedno miasteczko, w ktorym jako obcokrajowiec lepiej sie nie pokazywac.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:14, 14 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mgduska napisał(a)
A ja po prostu wolę sobie z Wami pogawędzić ogrodowo - przynajmniej tu
znacznie mniej emocji to wyzwala, a przecież właśnie o to chodzi, żeby mieć miejsce, w którym człowiek znajduje wytchnienie


Dokladnie
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 11:39, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


Codziennie mamy teraz 1-3 jajka i skorupki są już normalne. Jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 12:59, 14 lip 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola zaraz będziesz miała nadmiar jajek zostanie konserwować po chińsku ha ha ha
popcorn 13:01, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hahaha
Rodzina dostanie jakby co. Dziś byłam na zakupach stanęłam przy jajkach i nie kupiłam. Wymyśliłam że zobaczymy czy wystarczy własnych
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 13:17, 14 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42037
Brawo kurki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
basia3 14:07, 14 lip 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Ja się cieszę, że od dwóch tygodni nie kupuję żadnych warzyw ze sklepu...
fajne to.
____________________
JEST DOBRZE :D
popcorn 14:17, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Prawda Basia? Ja dziś kupiłam awokado, było w promocji (ale pamiętam stosy za bezcen w Birmie... heh... i moje jedzenie ich na śniadanie obiad i kolację bo jedzenie mają tam beznadziejne haha). No ale to chyba owoc jest Ale to tyle

Niemniej przegięłam z ilością kalafiorów i bobu, uszami nam już wychodzą groszku zielonego mieliśmy też mnóstwo, ale ten mogę zjeść w każdej ilości na świeżo, a przejrzałe nasiona zamrażam i do zupy potem wrzucam

Rabarbar wyeksmituję z warzywnika na rabatę buahahaha bo kupę miejsca zajmuje. Rabatę na szparagi mam osobno ale one muszą rosnąć osobno.

Jajka też fajnie mieć swoje A w przyszłym roku jak będzie foliak to pomidorki też będą bez zarazy Póki co pierwszy ogórek do zerwania dzisiaj

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies