Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:27, 05 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hehe

próbuję sobie poukładać w głowie jak to bedzie wygladać w przyszłym sezonie żeby nie przesadzać znowu i znowu Zobaczymy!

Na dniach wywalam pomidory bo niewiele już zielonych i zerwałam już ze 3 miski, wygląda że się kończą. Wyglądają okropnie bo zaraza je zeżarła ale nie atakuje wszystkich owoców, więc nawet całkiem sporo jest z tych paru krzaków! Całkiem zadowolona jestem

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 12:07, 05 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje pomidory dopiero czerwienieja
____________________
Zapraszam na kawe
Magda70 12:10, 05 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
A u mnie dopiero pierwsze pomidory dojrzewają.
Szok jaka różnica.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
deszczowymaj 12:10, 05 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A moje chyba nadal zielone ..buuu

a może nie ? nie byłam na działce aż dwa dni ..może coś tam dojrzewać zaczęło
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 12:58, 05 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To wszystko zależy od odmiany, te moje to karłowa odmiana koralik. No i wysadziłam je w końcu kwietnia, myślałam że nic z nich nie będzie bo pogoda była marna. a one się zebrały i porosły wielgaśne z mnostwem owoców. Byłam bardzo zadowolona. a potem dopadła je zaraza buahahaha i leżą takie trupy na ziemi, nie wywaliłam ich tylko dlatego że połowa owoców nie jest porażona i dojrzewa od paru tygodni. Parę misek zebrałam, dwa razy sok robiłam.

Pomidorów wysokich w tym roku raczej nie będzie, usunęłam większośc krzewów bo była całkowicie porażona. Ze dwa z pomidorkami cherry zostały, jeden bawole serce ale nie wiem czy zdąży dojrzeć choć jeden pomidorek na krzaku? Reszta trupy.

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:39, 05 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jutro przyjezie dpd z moimi jeżówkami i budlejkami, jupi!

Od sąsiada dostałam taczkę nawozu od gołębi... ależ to śmierdzi... rozrzucę pod włókniną i przykryję, niech się przegryzie buahahahaha

no i przekopię w nowych rabatach???
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 14:53, 05 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
U mnie bawole serce to kompletna porażka ..na jednym krzaku dwa pomidory na drugim zero

Ale za to Tomsk cudownie opomidorowane no i malinowe też ok
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Katte 15:32, 05 sie 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
JA też nie nadążam za tobą , ale polecam jesli chodzi o karłowe Budleje. Silver Aniversary .
Ma listki jak starzec i kwitnie biało musztardowymi kwiatami


Mam też white profusion zwykłą i jest gigantem w tym roku .
W jeden sezon wystrzeliła na 3m masakra , kwiaty ma ogromne !






____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Makao_J 15:40, 05 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Moje pomidory są wczesne ale wciąż zielone.
Za zimno jest.

Dopiero jak zaczęłam zamykać foliak na noc to niektóre zaczęły dojrzewać.
No ale i tak o kilka tygodni za późno zaczęłam to robić wiec mogę mieć pretensję do siebie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
popcorn 15:54, 05 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia, śliczna! Może ją gdzieś dorwę przy okazji, bo specjalnie zamawiać nie będę no i miejsce na nie muszę znaleźć, bo po 1 szt roślin nie kupuję buahahaha, minimum 3

chciałabym dotrzeć do oświęcimia do mojej ulubionej szkółki kiedyś, ale w tygodniu zamykają o 17tej i nie mam szans. Teraz odbieram młodą ze stadniny ale nie wyrobię się przed 5tą... wątpię! chyba że z pracy się urwę?

Trzymetrowym budlejkom dziękuję, zbyt nieporządne są dla mnie, no i za wielkie po prostu! A już widzę że za chwilę miejsce w ogródku mi się skończy buahahaha i co wtedy!

Ania, ja foliaka nie mam, jeszcze! Nie mogę się doczekać

pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies