Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

sylwia_slomc... 11:46, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
popcorn napisał(a)
Kasia to chyba Mouldry. Tę mniejsze też mam i też im było za sucho, pozwijane i żółknące końcówki liści no i zero kotków. Zobaczymy czy te zakwitną,nie wiem czy one w ogóle kwitną?

Ja też często w rozjazdach ale do przyszłego roku na rok wygląda że nigdzie nie jedziemy, bo covid, więc kurii testujemy

Pozdrawiam!!!

Moudry u mnie ma jasne listki takie podobne kolorem do ellaty, kwitną dużo później niż reszta, do tego jak kępa młoda potrafią nie kwitnąć przez dwa trzy sezony
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 11:48, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To może nie ona, bo liście ma ciemnozielone, prawie szmaragdowe. Nie mam nic przeciwko temu że nie kwitnie, jak dla mnie może taka zostać

pozdrawiam, Sylwia!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:49, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Karola kurki z gniazda przeganiaj bo jak się rozkwoczą to przestaną jajka nieść.


Wyganiałam białą jak tylko tam byłam, teraz widzę że odpuszcza bo jak tam idę to chodzi normalnie z pozostałymi na zewnątrz, a rano wychodzi też razem z innymi bez wyganiania
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:17, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Odchwaściłam wczoraj nową rabatę, od razu lepiej

Przodem dosadzę rozchodniki i stipę, a z tyłu będzie wernonia, sadźce i werbena. Stąd na całym pasie od płotu leży włóknina.



Niesamowite jak sieweczki od Again urosły! Mam jeszcze taką werbenę na innej rabacie, dosadzę


Szałwia o której rozmawialiśmy hihi
Chyba przezimuje???



Nowe Miłki okazałe


Podzielony arcydzięgiel też ma się dobrze


Też ubiegłoroczne arcydzięgle przekwitają, liście im zaschly zupełnie, rozumiem że padną? Liczę że jakieś nasiona zawiązały, inaczej to szkoda kasy rok czekania na kwiatki a całość za chwilę trup... Hmmmm
____________________
Mój nowy ogródek
Gocha 00:10, 08 wrz 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372


Szałwia o której rozmawialiśmy hihi
Chyba przezimuje???





Karola wydaje mi sie że ona może nie przezimować , nie chcę Cię straszyć. Ona jest chyba podobna do Amistat, nie wiem czy to nie jest love and wisches podobna jest do niej.Mam taką samą ale oczywiście w sklepie nie była podana odmiana ale dopiero w tym roku więc nie wiem jak z zimowaniem. Ale jest piekna. Karola podziwiam Cię za całokształt
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
popcorn 06:46, 08 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia pozdrawiam!

Babka w szkółce mówiła że przezimuje. Jak będzie, zobaczymy...

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Agania 07:31, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
popcorn napisał(a)
Gosia pozdrawiam!

Babka w szkółce mówiła że przezimuje. Jak będzie, zobaczymy...

Pozdrawiam!!!

Mam sadzoneczkę tej szałwii od Kasi już ukorzenioną, ona kupiła z etykietą
z info o zimowaniu
Jest szansa, miło mi, że cieszy Cię werbena "Hastata"
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 07:40, 08 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Konieczki napisał(a)
Mało mnie na O i wszędzie, ale pochwalę Cię za całokształt o coś Ci pokażę bo chyba w temacie.... Moje tygodniowe (tak nam się wykluło, a pomyśleć że siedziała na 11jajkach to jej zabraliśmy, nie odpuszczała koszenia i daliśmy jej dwa i drugiej kwoce dwa, ale ta jej zabrała i siedziała na 4, więc sukces bo tylko z jednego się nic nie wykluło):

a ja myślałam, że kurczaczki są zawsze żółciutkie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
popcorn 08:05, 08 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, fajnie będzie jeśli przezimuje Hastata powinna urosnąć 2x większa, pewnie w przyszłym sezonie, zaskoczyło mnie jej kwitnienie. Mam fioletową, chcesz? Różowej i białej nie miałam! Więc dzięki

Hehe w sumie nieźle, z żółtych kurczaczków nie wyrastają żółte kury, więc jak to jest???
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 08:56, 08 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)


Babka w szkółce mówiła że przezimuje. Jak będzie, zobaczymy...

Pozdrawiam!!!


Nie przezimuje, to samo co Amistad. Rób sadzonki zielne teraz i przechowaj jak masz gdzie (w świetle jasnym). Nie warto się bawić, kilka sobie kup znowu w nast. sezonie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies