Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Bog 12:01, 06 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Ha ha pożera nie dosłownie roślina obok zakrywa szałwię to chyba groszek taki rozrośnięty?
popcorn 15:37, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moje szałwie, świeże nabytki, oszalały i są 3x większe niż gdy je kupiłam w doniczkach, jakiś miesiąc temu? Mam nadzieję że przezimują, pani w szkółce twierdziła że oczywiście ale jakoś słabo wierzę

Wypieliłam górną rabatę, na jej przodach będę sadzić rozchodniki. Może jutro je przeniosę, wykopię przy tarasie robiąc miejsce na róże hehe jeszcze nie mam źródełka Edenek, ale może je gdzieś zdybię? Myślę że 5-7 sztuk bym potrzebowała.

Rozchodniki powinny sobie poradzić ruszane o tej porze roku, jest połowa września, plus jakiś miesiąc temu połamał mi się jeden, posadziłam każdą gałązkę osobno i radzi sobie świetnie. Więc nadzieja jest

Drugi dzień smażę powidła z reszty węgierek, trochę późno się zorientowałam że spadają na potęgę. Deszcz i upał na zmianę nie pomagają. Zebrałam resztę, jakieś pół skrzynki, upiekłyśmy ciasto a reszta się smaży Słoiki mi się skończyły, znowu chyba musze przystopować

Wyrwaliśmy słoneczniki z rzędu spomiędzy hortensji, w przyszłym roku nie sadzę żadnych wypełniaczy, będą same hortensje. Podejrzewam dużo lepiej by przyrosły gdyby mi się nie wydawało wiosną że mają mnóstwo miejsca. Słoneczniki to jednak bardzo żarłoczne rośliny.

Poruszałam trochę kompost, ukradłam taczkę, na ruszonym kury buszują teraz. Fajnie je obserwować, zajrzałam do kurinka, dwie na jednym gnieździe siedzą, popularne ostatnio buahahaha

miłego!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:44, 06 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ktoś ma może lawendę Munstead? chcę zamówić dużo i mam nadzieję że warto???

dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 17:17, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U siebie mam. Ale ma dosyc delikatny kolor.Kury sa super
____________________
Zapraszam na kawe
Katte 20:19, 06 wrz 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Ktoś ma może lawendę Munstead? chcę zamówić dużo i mam nadzieję że warto???

dzięki


Warto! I warto też Hidcote
Pozdrawiam, ja spowalniam w ogrodzie, przyspieszam w pracy... Hehe
Lawendy kocham i co chwilę przynoszę.
Ale Munstead i Hidcote jest niezawodna i po przycięciu przekwitłych kwiatów w lipcu, właśnie szaleje jeszcze raz

Nie płozy się tak jak lekarska.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Bog 00:07, 07 wrz 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
U mnie szalwìe marzna ale tylko liście później pięknie odrastają trzeba wiosna przycinać ładnie się zageszczaja i nie pokładają leżące korzenia sie szybko w jeden sezon
popcorn 07:36, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki, Dziewczyny!

Szaroburo u nas, lało całą noc. Cieszę się bo przesadziłam wczoraj część brunnery, w dół stoku w bardziej cieniste miejsce. Rosła przy tarasie, wyjątkowo szybko przyrosła po wiosennym ciachaniu na mini kawałeczki...

Robię miejsce pod lawendę wokół tarasu, jupi

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 11:06, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Lawendy kocham.Ale to deszczowe lato jakos im nie sluzylo w tym roku.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 11:30, 07 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja mam póki co tylko 12 mini mini z castoramy, nie przyrosły wcale bo je kosmosy pozarły.

No i sporo P9 sadzonek zamowionych, może dostanę w tym tygodniu. Póki co miejsce musze zrobić
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 11:43, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Karola kurki z gniazda przeganiaj bo jak się rozkwoczą to przestaną jajka nieść.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies