Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:28, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Asia, cieszę się! Posadź i podlewaj, a dziel wiosną. Myślę że się przyjmą, przycięłam górą bo by się ie zmieściły do kartonu, poza tym lepiej się przyjmą... oby
Buziaki!

Ula dzięki! Mam chrapkę

____________________
Mój nowy ogródek
yolka 17:09, 17 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600


Z Jolą w Opactwie Tynieckim, dziś





Więcej wrzucę u Agani


Pozdrawiam obie Panie*)
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 17:10, 17 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Karolina dzięki za wszystko
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 17:11, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Tobie, Jola! Szkoda że nie mieszkasz bliżej!!! Buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 17:15, 17 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)
Asia, cieszę się! Posadź i podlewaj, a dziel wiosną. Myślę że się przyjmą, przycięłam górą bo by się ie zmieściły do kartonu, poza tym lepiej się przyjmą... oby
Buziaki!



Karola mam dla nich przyjemną miejscóweczkę poczekalnikową będzie dobrze
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
yolka 17:24, 17 wrz 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
popcorn napisał(a)
Dziękuję Tobie, Jola! Szkoda że nie mieszkasz bliżej!!! Buziaki

he he he... przyniosłabym to co przywieźć powinnam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 19:26, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Asia cieszę się! Mam nadzieję że nie będzie zimy, wtedy przetrwają na pewno

Przeczytałam że jeżówki nie lubią stagnujacej wody zimą. W xlhm miejscu je posadziłam. Czy jeśli teraz je przesadzę to przeżyją M czy lepiej zostawić? Chodzi o te pełne ala gerbera które ma Nowa12. Kupiłam posadziłam jakieś 6 tygodni temu???

Martwię się.

Jola szkoda że nie jesteś bliżej!!! Bo byśmy się śmiały częściej

Natyrałam się. Ogarniam warzywnik z chwastów. Wytargalam dwie kopiaste taczki, kury mają radochę. Zebrałam buraczki, młoda karmiła kury z ręki liśćmi, bardzo lubią buraczane liście.
Pies wywąchał coś i ja odchwaszczałam, a ona kopała obok buahaha. Póki nic nie rośnie to się nie gniewam
Posadziłam lawendki od Juzi w warzywniku,pod nimi rosnąć będzie czosnek, tylko tam miałam puste przygotowane miejsce przezimują a wiosną je przesadzę docelowo
Jutro ciąg dalszy
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 21:03, 17 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)


Przeczytałam że jeżówki nie lubią stagnujacej wody zimą. W xlhm miejscu je posadziłam. Czy jeśli teraz je przesadzę to przeżyją M czy lepiej zostawić? Chodzi o te pełne ala gerbera które ma Nowa12. Kupiłam posadziłam jakieś 6 tygodni temu???

Martwię się.



Karola przesadź koniecznie i to szybciutko

zwykłe jeżówki są w stanie przetrwać w takich warunkach ale odmianowe są zdecydowanie słabsze ..kiedyś posadziłam w glinie z 20 odmian ..wszystkie padły po zimie

Weź je z większą bryłą ziemi ..w dołek w który je będziesz sadzić daj żwir lub piasek ..coś co zwiększy przepuszczalność ..wtedy lepszej ziemi i sadź
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 21:19, 17 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Karola aż 2 razy sprawdzałam ile Ty tych hortek posadziłaś, myślałam że mi wzrok szwankuje. Boszszsz a myślałam, że to ja masowo sadzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
popcorn 21:57, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Asia dzięki. Tak sobie pomyślałam jak to poczytałam... Ledwo zdobyte roślinki, bardzo szkoda by mi ich było... Buziaki!!!

Asia, sama wyhodowałam, zwykle nie kupuję takiej ilości roślin jednego gatunku. A może by trzeba było liczę na ładny żywopłot, za dwa trzy lata?

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies