Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 09:24, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
nicol21 napisał(a)
Jak tam mączka bazaltowa?! te 20kg to wcale tak dużo nie jest. Nie rozsypuj po wierzchu, tylko wymieszaj z ziemią. Kiedyś czytałam i jeśli dobrze pamiętam to jej możliwość przenikania w głąb jest znikoma, dlatego trzeba pomieszać.
Ja też muszę kupić, nie w każdym sklepie jest, a wysyłać mi tutaj nie chcą. Sklep 30min drogi w jedną stronę i dlatego się ociągam.

Myślę, że eksperyment z papryką fajny będzie.
To na drugą zimę stawiasz kolejny foliak - dla kur tymrazem ?
Ciekawa jestem jak ta forma się sprawdzi , bo wygląda czadersko.

Nie mów mi o linieniu psa - nasz cały rok w domu jest i też ciągle sierść, okresami mniej, ale obcinamy na krótko bo innaczej to jeszcze jest pełno piachu i błota [cocker spaniel angielski ma długą sierść i lubi broczyć po każdej kałuży i błocie...]


Mączkę rozsypałam po wierzchu, co będzie to będzie. Wiosną może podrapię i chwasty powyrywam, to wniknie? Liczyłam że zostanie wmyta bo na wierzu rabaty mam korę pomiędzy roślinami...
20 kilo to malutko ale na 2 rabaty na początek mi wystarczyło. zobaczymy jak bedzie na wiosnę

Ppryka posiana, zobaczymy kiedy wykiełkuje. siewki strasznie wolno rosną, ale myślę że eksperyment się powiedzie? Jeszcze papryka mi się nie powyciągała. pomidory jak najbardziej, ale one szybciutko rosną... a papryce trzeba czasem nawet 3-4 tygodni żeby w ogóle zechciała wzejść...

Foliaków kolejnych nie planuję
Młoda dzisiaj znowu bedzie odkrzać po szkole

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
kami 09:40, 03 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
W benku na stronie też fajna cena i krokusow wielkokwiatowych też fajna tyle że plus przesyłka.
popcorn 09:49, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Już nic nie kupuję, ledwo wkopałam krokusy, w nocy było minus 9. Rośliny które przyjechały wczoraj jeszcze częściowo z liśćmi, póki co w kartonie na zewnątrz marzną, posadzę jak będzie na plusie może jutro lub w sobotę. Dobrze że parę dni bdzie względnie ciepłych, jupi!

pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
basia3 09:54, 03 gru 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
popcorn napisał(a)
Najwyżej zacznę ponownie? Nasiona mam z papryk ze sklepu, nic mnie ten ekspretyment nie kosztuje. Byłam na forum BBC Gardener's World i w UK zaczynają w okolicach świąt właśnie, podejrzewam że nie mylą się tam ludzie (zbytnio)




Wysiewałam tą paprykę i jakieś mutanty wychodziły długie poskręcane i chude. chyba na potrzeby sklepowe są zmieniane genetycznie. Wyhodowałam tylko kilka sztuk takich jak w sklepie. A może rozmnażają przez in vitro jak surfinie, żeby osiągnąć taki efekt. Cóż jednym słowem zawiodłam się na nich bo nawet miąższu nie była tylko skóra i pestki.
____________________
JEST DOBRZE :D
kami 09:57, 03 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Ja jeszcze ranniki wzięłam po 0,60gr cebulka.
Nigdy nie miałam.
Miłego sadzenia też się cieszę z dobrej pogody jak będzie
popcorn 10:09, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Basiu wysiałam buu, zobaczymy! Miałam podobną przywiozłam nasiona z Meksyku, dwa lata rosła jak szalona, drugi rok z własnych nasion, a potem załatwiłam wszystkie siewki rok temu w lutym jak się przeprowadzałam, nie wzięłam ich i wyschły bo w starym mieszkaniu nikt nie podlał... i tym sposobem nasion się pozbyłam.
Liczyłam że może się uda?

Kami znalazłam te ranniki, cena przyzwoita, posadzisz je w doniczkach czy w gruncie jeszzce?
____________________
Mój nowy ogródek
kami 10:21, 03 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Raczej na poniedziałek/wtorek mi dojdą.
Jeżeli będzie ocieplenie jak w prognozach widać to do gruntu mam plan na stałą miejscówkę posadzić. Okryje stroiszem na wszelki wypadek.
U mnie było -7 v-5, wczoraj ziemia miała skorupkę ale nie była zamarznięta to chyba będzie dobrze.
popcorn 10:55, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Powinno być dobrze
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 15:42, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
kami napisał(a)
Do świąt chyba ona nie doleży? mrożona?

A z innego tematu, późno to późno ale ranniki są teraz w atrakcyjnej cenie na aledrogo.

Zamrażam potem tylko zostaje podpiec w piekarniku i gotowe Musze wcześniej bo bym się nie wyrobiła na same święta, jeden syn bezglutenowy, ja alergik, babcia cukrzyk , każdemu trzeba ugotować i upiec osobno co innego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:46, 03 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, szacunek!

Ja robię tylko pierogi do zamrażarki, ta kiełbasa jest surowa suszona liczę że wyjdzie, jak nie to pies się ucieszy albo bigos będzie

buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies