Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 12:09, 17 paź 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Oj niestety jeszcze nie. Tylko czubeczki!
Odczekałam do jesieni, żeby dwa przesadzić, a teraz mam stres, czy je ruszać, czy to przeżyją.

Co u mnie? Biorąc z Ciebie przykład- postanowiłam nie czekać do wiosny, tylko w sobotę wykopałam, podzieliłam i przesadziłam rozplenicę- mam nadzieję, że to przeżyje

____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 12:46, 17 paź 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Ha zestaw iście ogrodniczy- siekierka i młotek
Pewnie ze przeżyje-szybko na wiosnę ruszy
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 16:03, 17 paź 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
A ktoś tu obiecywał więcej zdjęć...
Marto popraw się.
Zdjęcia sierpniowe śliczny ogród pokazują. Chcę więcej!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 09:12, 28 lis 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Dziewczęta,
zbliża się koniec listopada, więc nadrabiając spore zaległości chciałam się podzielić, co to się ostatnio u mnie wydarzyło.
Miło i spokojnie to już było przed domem :



I obok domu:

____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:26, 28 lis 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Za domem też było spokojnie:


Aż tu nagle postanowiłam zacząć realizować plan i przesadzić te moje dwa piękne klony. Zatrudniłam do tego ekipę z odpowiednim sprzętem:



Dodatkowo zrobili panowie drenaż:


I byłby to sukces, gdyby nie to, że trafili na najgorszą pogodę z możliwych- lało caluśki dzień. Na koniec sezonu zatem mój trawnik wyglądał tak:
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:31, 28 lis 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Dziś już jest biało. Dobrze, że tego nie widać, co tam się podziało, ale jak ja dotrwam do wiosny? Cały czas ta niepewność:
Czy nie uszkodzili za bardzo korzeni przy wykopywaniu drzew?
Czy bryła była wystarczająco duża?
Czy klony przeżyją i wypuszczą liście na wiosnę?
Czy im nie zmarzną teraz korzenie- bo kto by się spodziewał zimy w grudniu? Dawno nie było.

Zaleta jej jest jedna- ten sierściuch mój kochany wraca znowu czysty do domu
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 09:49, 28 lis 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Marto trzymam kciuki za klony! Muszą się przyjąć! Trawnik zregenerujesz na wiosnę, teraz się tym nie martw! Pozdrawiam cieplutko Ps. Śliczna mordka
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Helen 21:16, 28 lis 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Trawnik odrośnie, fajna rewolucja na koniec sezonu
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:24, 28 lis 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Będzie dobrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
MartaCho 06:53, 29 lis 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy! Szkoda by mi było tych klonów. Zima jednak zaskoczyła w tym roku… ogrodników?

Przesadzanie było w planach już od wiosny, po konsultacji projektowej, chociaż cały czas myśleliśmy, że sami- z pomocą rodzinki- to ogarniemy. Przesunięcie tych drzew ma na celu osłonięcie nas przed wzrokiem sąsiadów z powstałego obok bloku. Obok nich będą brzózki. Ciągle jednak nic się nie działo, a raz po raz pojawiały się posty- teraz, teraz najlepszy moment! No to zadziałałam. I dobrze, że w końcu postanowiłam wziąć osoby z zewnątrz do pomocy, bo bez sprzętu by się to nie udało. Ciężka ta bryła, no kto by pomyślał? . Tylko, że ekipa jakoś tak trochę bez szacunku do materii podeszła . Oj spać potem dwie noce nie mogłam!

W planie było też usuwanie darni, ale tego- w tamtych warunkach pogodowych- już bym nie zniosła ciąg dalszy zaczekać musi do wiosny.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies