Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Magara 23:53, 17 sty 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Marta, zaglądam, nadrabiam
Też bym werbeny z podokiennej nie wyrzucała, ładnie tam wygląda - no ale co komu w duszy gra
Supertunie czas zamówić, umknęło mi z początkiem roku, mus nadrobić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
MartaCho 07:36, 18 sty 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Dzięki! Miło, że Wam się ta werbena pod oknem podoba. Trochę musiałam ją w sezonie przyciąć, bo się pokładała, taki a'la chelsea chop jej zrobiłam i dała radę. Zostawię ją zatem na następny rok- dla bzyków jest na pewno smaczniejsza niż trawy.

@Lidka,
odnośnie bodziszka masz rację, on jest bałaganiarski, może faktycznie aż za bardzo na obwódkę. Też będę chciała rozmnożyć moje, bo są niezmordowane w kwitnieniu.
W takim razie może niska kocimiętka? Cat's Pajamas?

@Magarku,

ja też jeszcze nie zamówiłam, więc przybijam piątkę! Rabaty są do końca stycznia, więc jeszcze mamy chwilkę. Zdążymy jeszcze
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 08:13, 18 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Ja go dałam przy hortensji, żeby na nią właził (o tak jak tu- bardzo mi się to spodobało), ale miejsca chyba jakieś kiepskie dla roślinek, więc czeka ten duecik delikatne przesunięcie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 08:56, 18 sty 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
No cudne takie połączenie!
Ja wzdłuż ogrodzenia między grabami mam mieć w tym roku werbenę-> żółtą rudbekię -> bodziszek. przesadzałam rudbekię jesienią, mam nadzieję, że się przyjęła. Ale jakby zamiast rudbekii były takie niższe hortensje byłoby pięknie! Zobaczymy, jak mi to zestawienie wyjdzie, jak będzie zgrzytać ten rudbekiowy żółty zanadto, to będzie pomysł na zmianę.
Werbena i rudbekia przesadzone z innych miejscówek- no bo przecież żal wyrzucać
____________________
Marta Ogród zacząć czas
LIDKA 09:53, 18 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Ja nasadziłam własnie takich niższych hortek. 12 szt w 2 odmianach.
Jedne to motherhood a drugie chyba bobo. Chcialam żeby był niski szpalerek. Sadziłam po 3 i przełamałam je trzcinnikiem england, bo tez niewysoki.

Rudbekie mialam kiedyś w skrzyni. Nie dałam im sie wysiac i mie mam.
Z zółci w ogrodzie mam liliowce i dzielżany. Zobacze czy te dzielżany sie wysiały.

W tym roku musze pielic ostrożnie bo mam pare roślin którym pomagałam sie wysiać. Np orlaya i maruna.

Masz jakies foto z rudbekiami?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 15:53, 19 sty 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
MartaCho napisał(a)
Na innych wątkach rozmawiamy o przedsprzedaży supertunii- dla niezdecydowanych wrzucam zdjęcia moich zeszłorocznych z rabaty podokiennej- stan czerwiec vs. sierpień.



W tym roku planuję zamienić tutaj tę werbenę w tle na molinię.



Baaaardzo podoba mi się rabata z werbeną. Naprawdę świetnie to wygląda. Ja bym nie zmieniała
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 09:13, 23 sty 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Jak miło pracować z domu! Wyszłam tylko na chwilkę i co widzę? Czyżby wiosna tuż tuż?
Pąki na piwonii drzewiastej.

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Basieksp 10:55, 23 sty 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
No to wiosna już się zaczyna budzić u nas śnieg topnieje, mam nadzieję, że tak już zostanie, a jeśli nawet to za chwilę luty i musi być coraz cieplej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 21:34, 23 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Home office masz na stałe?

Zazdroszczę. W moim zawodzie się nie da.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 07:25, 24 sty 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Nie, niestety nie na stałe. Od czasu do czasu tylko, w razie potrzeby. Wczoraj miałam akurat szkolenie online, to wolałam zostać w domu, żeby mnie nikt nie zagadywał w pracy Ale bardzo lubię nie tracić czasu na dojazdy.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies