Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Magda70 13:32, 04 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Polecam się
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MartaCho 18:02, 11 cze 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
U nas znowu pada, więc akurat można wrzucić poranne zdjęcia Różowo mi
Peonie jak kapustki:

Jednocześnie startuje róża- zawsze była peoniach. Te białe plamki na liściach mi się nie podobają...

Kolkwicję uwielbiają pszczółki, bo cała bzyczy z daleka
I szałwia przy wejściowym chodniczku. Bardzo ją lubię, będzie jej więcej
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kawa 15:01, 15 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
szałwia to chyba bylina , którą lubią chyba wszyscy
a piwonie cudne
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 11:13, 12 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Hej, a co tu tak cicho od czerwca? Pokazuj jak będziesz sadzić pod grabami
No i graby pokazujBo ostatnio były tylko dywagacje co sadzić, a potem już nic.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaCho 13:09, 12 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
To prawda, że mnie tu mało, choć do Was zerkam regularnie
Ale uwaga, uwaga, skończyłam już z rozmyślaniem i sadzę kroczek po kroczku, ale do przodu. Moje aktualne ogrodnicze motto: "Kiedy coś sadzisz, inwestujesz w piękną przyszłość". To z GW podpatrzone
Poza tym ilość chwastów po powrocie z wakacji na przygotowanych pod nasadzenia rabatach mnie powaliła i stwierdziłam- dość! Nie ma na co czekać- trzeba działać, zasłaniać te chwasty.

Jeśli chodzi o graby, to szczerze muszę przyznać- nie polecam, potrafią podciąć skrzydła. Jeśli otworzymy wątek- "choroby grabów", to moje skarby chyba wszystkie plagi grabowe mają. Bardzo dużo sadzonek się nie przyjęło- może za gęsto je posadziliśmy, może za późno już było, na pewno szkodniki wszelakie i nornice pomogły. Dosadzam stopniowo w lukach to, co mi siostra z okolic Limanowej z tzw. ojcowizny moich rodziców przywiezie. Mniejsze dużo drzewka, ale mam nadzieję, że się przyjmą i uzupełnią powstałe luki. Zrobię zdjęcie wieczorkiem, jutro tu wrzucę.

Pochwalić się mogę na pewno przygotowywaną razem z Wami rabatą frontową- ma dopiero roczek, a już taka bujna Na korę czeka i będzie lux.

Seslerię będę już dzielić, tylko poczekam chwilkę, aż upały się skończą.



____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:19, 13 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
I obiecane dodatkowe fotki.
Szałwia, którą do zera obcinałam na początku lipca- pięknie powtarza kwitnienie.

Rozplenice już wypuszczają kitki

Pod sosnami całkiem dobrze mają się hosty.

A to zachodnia- grabowa- dosadziłam szpaler pięciu Vanilla Fraise i pięciu limek. Przed limkami jest carex ID, przed vanilką będzie sesleria z podziału z frontowej. Między nimi dosadzę jeszcze coś kolorowego, zapewne jeżówki. Po prawej zieleni się grab

____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:21, 13 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Pierwszy raz mam hostensje Vanilla Fraise- trochę dziwne mi się wydaje, że ona jest taka "płożąco- leżąca". Czy ona potrzebuje podpór?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 07:26, 13 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
VF nie jest sztywną hortensją. Kwiatki zwykle leżą po deszczu. Jak jest starsza jest trochę lepiej ale to nie Limka sztywniutka
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 07:40, 13 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Margerytka40 napisał(a)
VF nie jest sztywną hortensją. Kwiatki zwykle leżą po deszczu. Jak jest starsza jest trochę lepiej ale to nie Limka sztywniutka

Dzięki za info. Jeśli nie będzie tu wyglądać, znajdę jej inne miejsce, a tutaj limki jednak dosadzę.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 07:55, 13 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Teraz to jeszcze mikrusek z tego co widzę. Tnij wiosną wszystko co cienkie. Zostaw tylko 2, 3 najgrubsze pędy. Za dwa, trzy lata będzie lepiej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies