Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 08:13, 13 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Margerytka40 napisał(a)
Teraz to jeszcze mikrusek z tego co widzę. Tnij wiosną wszystko co cienkie. Zostaw tylko 2, 3 najgrubsze pędy. Za dwa, trzy lata będzie lepiej

Tak, to niedawny zakup, więc cieniutkie lichutkie są. Dlatego też nie pokazuję za dużo, bo wiadomo, jak rabaty na początku wyglądają- bida z nędzą Jak wszystko troszkę podrośnie będzie lepiej.

W dalszym ciągu tej rabaty będą derenie Ivory Halo z rozplenicami.

Choć troszkę zaczynam się i zastanawiać, czy nie lepsze byłyby tam łuki i zaokrąglenia niż taka prosta linia. Moja maruda się włącza.

Ale najważniejsze, że coś cokolwiek się dzieje.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 08:26, 13 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pokazuj, pokazuj. Rób zdjęcia. To niesamowita frajda później porównać. Pamięć jest ulotna. Ja teraz jak czasem wracam do zdjęć z początku rewolucji to sama nie wierzę, że tak kiedyś było

Wybory, wybory. To najtrudniejsze. Ale nie przejmuj się jak byś nie wybrała zawsze z tyłu głowy (zwłaszcza po obejrzeniu innych, cudzych ogrodów) będzie myśl, że szkoda że nie wybrało się czegoś innego. Tak już jest, że porządamy tego czego nie mamy. Masz proste włosy podobają Ci się kręcone. Taka natura. Najważniejsze zdecydować się i być konsekwentnym. Czy prosto, czy po łuku. Jak by nie było jak ma być ładnie to będzie. Buziaki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 08:32, 13 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dzięki Asieńka Obiecuję się poprawić- to odnośnie zdjęć. I nie marudzić, tylko działać
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 21:25, 13 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Mnie się tez bardzo podoba koniecznie pokazuj więcej zdjęć
Buziaki
____________________
Helen - Hortensjowo
andzia458 22:24, 13 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Hej Marta. I ja się witam i zerkam na postępy prac. U mnie też biednie, rośliny giną na tak dużej powierzchni. Dopiero pierwsza rabata powstaje a co tu myśleć o kolejnych. Ale zdjęcia robię, mam nadzieję, że kiedyś będzie ten efekt WOW.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Agania 08:42, 14 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Rabata frontowa pięknie się rozrasta i horti nad nią górują
Żartujesz graby chirują
Do tego suche to lato, nie jestem w stanie pomóc ogrodowi, ale
Jeśli trzeba musisz oprysk wykonać póki są do tego warunki?
Szałwia cudownie Ci zakwitła ją swoje później skróciłam i nie wiem czy zdążą
mi powtórnie zakwitnąć.
Masz już kotki na rozplenicach... lubię
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 14:47, 14 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Helen napisał(a)
Mnie się tez bardzo podoba koniecznie pokazuj więcej zdjęć
Buziaki

Bardzo dziękuję, Helen Buziaki również! Miłego dłuższego weekendu
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 14:48, 14 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
andzia458 napisał(a)
Hej Marta. I ja się witam i zerkam na postępy prac. U mnie też biednie, rośliny giną na tak dużej powierzchni. Dopiero pierwsza rabata powstaje a co tu myśleć o kolejnych. Ale zdjęcia robię, mam nadzieję, że kiedyś będzie ten efekt WOW.

Hej Aniu!
Ja do Ciebie też regularnie zaglądam i kibicuję. Na pewno będzie efekt wow! Fajnie, że do mnie zaglądasz również. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 14:58, 14 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Agania napisał(a)
Rabata frontowa pięknie się rozrasta i horti nad nią górują
Żartujesz graby chirują
Do tego suche to lato, nie jestem w stanie pomóc ogrodowi, ale
Jeśli trzeba musisz oprysk wykonać póki są do tego warunki?
Szałwia cudownie Ci zakwitła ją swoje później skróciłam i nie wiem czy zdążą
mi powtórnie zakwitnąć.
Masz już kotki na rozplenicach... lubię


Aganiu,
cieszę się też bardzo, że do mnie zajrzałaś
Rabata frontowa serdecznie dziękuje

Przypuszczam, że graby niestety przyjechały zainfekowane przędziorkiem. Zanim wykryłam, to nie wszystkie udało się uratować. Opryski robię nadal wieczorami, mam nadzieję, że te, które zostały, będą żyć, dziury załatam nowymi mniejszymi sadzonkami. Ale jest z nimi sporo zabawy- Danusia w wątku o chorobach grabów doradzała komuś innemu- wywal je, za dużo z nimi roboty. Huczy mi to w głowie, ale wolałabym, żeby jednak zostały.
Teraz nie mam pewności, czy nie złapały jeszcze mączniaka.

Dzisiaj wyczytałam, że jeśli drugie kwitnienie skończy szałwia, to trzeba ją znowu tak obciąć i zakwitnie raz jeszcze, choć już nie tak obficie. Spróbuję, zobaczę.

Rozplenice niezłe grubaski już są. Chciałabym je podzielić, mam nadzieję, że wytrzymam z tym do wiosny
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 12:08, 17 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Specjalnie dla Andzi458- możliwości perukowca
Marzec:

Sierpień:
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies