Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Agania 22:19, 30 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Martuś faktycznie mogłyśmy się minąć w szkółce
Ładne zakupy
Czemu wahasz się nad ambrowcami?
Wg mnie to piękne dzewa na frontową one są bardzo eleganckie i dystyngowane
Drugim typem są wiśnie Umbry mają bardzo regularny kształ i są małe i nie wymagają przycinania.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 22:20, 30 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
MartaCho napisał(a)


Dzięki, że wpadłaś. Właśnie mam cały czas ścisk w żołądku, że takie wielkie to jednak nie będą dobre, choć teraz wyglądają cudnie. Twoje to slender silhouette?
gumballe
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 22:22, 30 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania napisał(a)
Martuś faktycznie mogłyśmy się minąć w szkółce
Ładne zakupy
Czemu wahasz się nad ambrowcami?
Wg mnie to piękne dzewa na frontową one są bardzo eleganckie i dystyngowane
Drugim typem są wiśnie Umbry mają bardzo regularny kształ i są małe i nie wymagają przycinania.
Umbry polecam mam na froncie, choć ambrowce w sumie też
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MartaCho 22:24, 30 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Agania napisał(a)
Martuś faktycznie mogłyśmy się minąć w szkółce
Ładne zakupy
Czemu wahasz się nad ambrowcami?
Wg mnie to piękne dzewa na frontową one są bardzo eleganckie i dystyngowane
Drugim typem są wiśnie Umbry mają bardzo regularny kształ i są małe i nie wymagają przycinania.


Aganiu,
jedyny mój problem to ta właśnie odmiana- ponoć ponad 10 m rośnie Jak nasz dąb Nie znalazłam tylko informacji, czy to za 10 czy za 100 lat, heheMoże zadzwonię w poniedziałek i zapytam, czy mają gumballe.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 22:44, 30 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gumbale są mniejsze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Margerytka40 08:19, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja bym takich wielkich na froncie nie sadziła ale to wszystko zależy od tego co wkoło rośnie. Pokazywałaś to miejsce? Sorki mam lenia i nie chce mi się szukać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agania 09:13, 31 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Może ten artykuł Ci pomoże w yborze drzewka
https://www.google.com/search?q=małe+drzewa+do+ogrodu&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=isnv&sxsrf=ALeKk00ibigm1ZSbAFB6OXw7FatuXhWLsA:1590908538380&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjlh7OSxN3pAhWul4sKHdz1DKMQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=623&dpr=3#imgrc=L1aIIYeoKt4LAM
Gurgule mają szkółkę samych drzew jak jedziesz autostradą w stronę Wieluczki
Po prawej może do nich zadzwoń dopytaj mają tego dobra za wielką kasę ale może lepiej doradzą
Myślałam jeszcze o judaszowcach, pięsą jeszcze catalpty kuliste, a ile drzewek chcesz posadzić czyli to ma być szpaler?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 12:12, 31 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Agania napisał(a)
Może ten artykuł Ci pomoże w yborze drzewka
https://www.google.com/search?q=małe+drzewa+do+ogrodu&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=isnv&sxsrf=ALeKk00ibigm1ZSbAFB6OXw7FatuXhWLsA:1590908538380&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjlh7OSxN3pAhWul4sKHdz1DKMQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=623&dpr=3#imgrc=L1aIIYeoKt4LAM
Gurgule mają szkółkę samych drzew jak jedziesz autostradą w stronę Wieluczki
Po prawej może do nich zadzwoń dopytaj mają tego dobra za wielką kasę ale może lepiej doradzą
Myślałam jeszcze o judaszowcach, pięsą jeszcze catalpty kuliste, a ile drzewek chcesz posadzić czyli to ma być szpaler?


To prawda, oni mają ogromny wybór. Artykuły fajne, przeglądam, czytam. Pogoda w sam raz na lekturę
eM wolałby coś stożkowatego niż kulistego. Miałam taki piękny projekcik przygotowany przez Asię Makadamię, ale eM mówi, że kuliste będą od ulicy jak lizaki wyglądać Poza tym stożkowe nas bardziej zasłonią. Przy większych stożkowych wzięłabym raczej tylko trzy sztuki, jeśli jednak kuliste, np. Gumball, czy Alpens Globe, to wówczas wzięłabym 5.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 12:13, 31 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Margerytka40 napisał(a)
Ja bym takich wielkich na froncie nie sadziła ale to wszystko zależy od tego co wkoło rośnie. Pokazywałaś to miejsce? Sorki mam lenia i nie chce mi się szukać


Zdjęcie niewyraźne, bo w dzisiejszym deszczu i na szybko telefonem, ale to tu
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Iwonka 14:36, 31 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Ambrowce mają prześliczne listki. Kolumnowe, stożkowe jakoś mi bardziej do tej rabaty pasują. Więcej wam w przyszłości od drogi zasłonią. Przy kulach będziesz musiała z dołem kombinować.
Umbr ci nie polecam. Widziałam taką jedną staruszkę, sorry ale nie była ładna. Pień gruby, bardzo pomarszczony. Korona ładnie kulista, ale listeczki zbyt drobne w stosunku do masywnego dołu.
Ciekawa jestem kory ambrowca po latach. Nigdzie nie widziałam ambrowców starszych niż kilkuletnie. Gumbale w szkółce miały korę mocno porowatą. Mnie się to nie podobało, ale może kogoś urzeka taki akurat wygląd pnia.
Jeszcze jedna ważna rzecz, kiedy startują liście... U kogoś na instagramie widziałam, że ambrowiec obudził się najpóźniej ze wszystkich drzew, później niż katalpa.
Ale ci namieszałam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies